Jump to content

Asus N50vn'ye Format Atmak Istiyorum!

aliachilles

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Asus makinama win7 ultimate 64 bit kurmak istiyorum ama c diskimi sıfırlayıp nasıl sıfırdan win7'yi kurabilirim bilmiyorum,eğer ayrıntılı anlatabilirseniz memnun olurum.Bu konu hakkında bilgim yok ve ilk frmatım olacak bu.

Yardımlarınızı bekliyorum...

İlk formatınız olmasına karşın çok zorlancağınızı düşünmüyorum, ki zaten windows 7 kurulumu basit. Sizi kendisi Yönlendiriyor. Size şu şekilde açıklamam gerekirse,

1) ilk olarak bios'dan başlangıç olarak CD-Room Ayarlayıp DVD'yi takın.

12161937.png

2)Bir tuşa basıp devam ettikten sonra, önyükleme dosyalarını kendisi otomatik olarak yükleyecek vede aşağıdaki resimdeki ekran ile karşılaşıcaksınız.

25514418.png

3) İnstall Now (Şimdi Yükle) Dedikten sonra aşağıdaki ekran gelecektir.

31730277.png

4)Lisans sözleşmesini kabul edip ilerledikten sonra aşağıdaki gibi 2 seçenek çıkacaktır.

53930582.png

Eğer eski windows'un üzerine windows kurup eski dosyalarınız kalsın istiyorsanız üstteki seçeneği, tamamen silip 0 Windows yüklemek için alttakini seçin.

5)Daha sonra aşağıdaki seçenekteki gibi disk biçimlendirme ekranı gelecek.

34427305.png

New(Yeni) ile yeni bir bölüm oluşturabilir,

Format(biçimlendir) ile var olan bölümü biçimlendirebilir,

delete(Sil) ile bölümü silebilirsiniz.

6)Gerekli ayarlarınızı yaptıktan sonra ileri diyerek gerisini windows'a bırakıyorsunuz.

Daha sonra işlemler bitince windows kendisini resetliyecek ve basit ayarlamalar ile (kullanıcı adı gibi) sizi yönlendirip masa üstünü açacaktır. Umarım anlatabilmişimdir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...