Jump to content

Anakart Mı Yanık Acaba ?

91tolga91

Recommended Posts

arkadaslar benım pc hıc acılmıyor. ram saglam , harddsık saglam , ekran kartım saglam.. hepsını deneme yoluyla yaptıgımda bunların bozuk olmadıgını anladım. ve pc yı sade olarak yanı hıcbır parca olmadan calıstırdıgımda da pc acılmıor ne hata sesi war nede baska bısey... anakartımın yanık oldugunu dusunuorum.. sizce ?

1 ) Power Supply yanmış olabilir güç gelmiyordur.

2 ) Power düğmesi yanmış olabilir.

istersen onları da bi gözden geçir.

1 ) Power Supply yanmış olabilir güç gelmiyordur.

2 ) Power düğmesi yanmış olabilir.

istersen onları da bi gözden geçir.

Arkdasım saol da baska bır power da denedım we yıne aynı... power tusu saglam oldup olmadıghını da denedım..

Muhtemelen Power Supply (Güç kaynağı) arızalanmıştır. Ayrıca sorun ne zaman oldu? Bilgisayar birden mi gitti? Yoksa açmaya çalıştığınızda açılmıyormuydu?

arkadasım pc acıktı bırden pc kapandı acılmadı.. ve bı sure kenarda duruoodu tekrar bakayım dedım bır ara acıldı we sonra tekrar bırden kapandı.. ve baska power denedım arkadasım yoksa acılırdı...

arkadasım pc acıktı bırden pc kapandı acılmadı.. ve bı sure kenarda duruoodu tekrar bakayım dedım bır ara acıldı we sonra tekrar bırden kapandı.. ve baska power denedım arkadasım yoksa acılırdı...

Anakarta kadar elektrik geldiginden emin misiniz ? Kablolar gevşemiş ya da tam takılmamış olabilir mi? Eger öyle degil ise diger secenekleri siz elemişsiniz zaten anakart problemli olabilir. Teknik servise ******ürün bence (garantiniz yoksa)

Edit: Yazım hatası

Anakarta kadar elektrik geldiginden emin misiniz ? Kablolar gevşemiş ya da tam takılmamış olabilir mi? Eger öyle degil ise diger secenekleri siz elemişsiniz zaten anakart problemli olabilir. Teknik servise ******ürün bence (garantiniz yoksa)

Edit: Yazım hatası

bence buyuk ıhtımal anakartımdan.. pekı ıslemcı sorunlu olabılırmı bole durumda ?

anakart yandıgı zaman muhtemelen yanık kokuus olması lazım. varsa yanmıstır. cd den calısan sıstemlerle acmayı denedınmı belkı hd satalarında sorun olmus olabılır. power tusuna bastıgın zaman kasa ıcındekı fanlar calısıyormu? anakart uzerındekı led ısık yanıyormu? ekran a goruntu gelıyormu bıos yazıları fılan. gecen benım basımada geldı de zor bela oldu .aynısı gıb dıcem ama ben formar aterken acılmamısdı. senınkı dururken kapanmıs.

anakart yandıgı zaman muhtemelen yanık kokuus olması lazım. varsa yanmıstır. cd den calısan sıstemlerle acmayı denedınmı belkı hd satalarında sorun olmus olabılır. power tusuna bastıgın zaman kasa ıcındekı fanlar calısıyormu? anakart uzerındekı led ısık yanıyormu? ekran a goruntu gelıyormu bıos yazıları fılan. gecen benım basımada geldı de zor bela oldu .aynısı gıb dıcem ama ben formar aterken acılmamısdı. senınkı dururken kapanmıs.

Arkadaş hiç bir tepki olmuyor yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam..

Power supply de olmadığına göre anakarttan şüpheleniyorum. Ama power butonu kesinlikle kontrol edilmeli..

İşlemci ile dene. Ayrıca ekrana bir anda görüntü gelip hemen geri gidiyorsa sıcaklıklarınıda kontrol etmende fayda var anakartı komple söküp dışarıya al içindeki elektriği komple boşalt belki kasa içinde statik alıyodur bios pilini çıkart. Pil yuvasını kısa devre yap tam boşalsın enerjisi. Sonra başka bir psu ile yeniden dene onboard vga varsa onboard'dan dene...

İşlemci ile dene. Ayrıca ekrana bir anda görüntü gelip hemen geri gidiyorsa sıcaklıklarınıda kontrol etmende fayda var anakartı komple söküp dışarıya al içindeki elektriği komple boşalt belki kasa içinde statik alıyodur bios pilini çıkart. Pil yuvasını kısa devre yap tam boşalsın enerjisi. Sonra başka bir psu ile yeniden dene onboard vga varsa onboard'dan dene...

arkdasım anakart ıslemcımı cok ısıtıyor ates gıbı oluor nedense we baska ıslemcıylede denedım ama olmyor.. power tusuyla alalkası yok arkadaslar.. bu arada anakartın ledlerı yanıoo , koku cıkmıoo fakat ıslemcı ates gıbı oluyor.. bıos pılını cıkartım taktım baska power taktım denedım ama ...

arkdasım anakart ıslemcımı cok ısıtıyor ates gıbı oluor nedense we baska ıslemcıylede denedım ama olmyor.. power tusuyla alalkası yok arkadaslar.. bu arada anakartın ledlerı yanıoo , koku cıkmıoo fakat ıslemcı ates gıbı oluyor.. bıos pılını cıkartım taktım baska power taktım denedım ama ...

Hocam hiç böyle şeylerle uğraşıp durma eğer anakartta arıza varsa zaten anlayamassın veya çok uğraştırır...daha fazla uğraşman senin zararına olur diğer parçalarada zarar verebilirsin....en iyi çözüm ''teknik servis''...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...