Jump to content

Internet Hattımda Birimi Var

trajedi

Recommended Posts

wireless li bi modemim var fakat ben kablolu bağlanıyorum wireless ışığıda sürekli yanıp yanıp sönüyor acaba birimi kullanıyor bağlanıp leptopla anlayamadım modem airties rt 205 birinin olup olmadığını anlayabilirmiyim yoksa modemin ara yüzünden bunu kapatmanın bi yolu varmı

İnternet tarayıcından
Please register to see this content.
adresine gir. Eğer bir şifre atamadıysan şifre kısmını tamam de geç. Yerel Ağ balığında yada Firewall > MAC adresi engelleme kısmında ağda birinin olup olmadığını görebilirsin. Kablosuzu ağını başkasının kullanmasını istemiyorsan. Kablosuz başlığı altında Kablosuz Ağ Güvenliği kısmı olacaktır. Oradan ağına şifre koy. Ayrıca Mac adresinden filteleme de yapabilirsin. Sadece kendini eklersin başka kimse giremez. Ayrıca modemin arayüzüne de bir şifre atarasan iyi olur
;)

İnternet tarayıcından
Please register to see this content.
adresine gir. Eğer bir şifre atamadıysan şifre kısmını tamam de geç. Yerel Ağ balığında yada Firewall > MAC adresi engelleme kısmında ağda birinin olup olmadığını görebilirsin. Kablosuzu ağını başkasının kullanmasını istemiyorsan. Kablosuz başlığı altında Kablosuz Ağ Güvenliği kısmı olacaktır. Oradan ağına şifre koy. Ayrıca Mac adresinden filteleme de yapabilirsin. Sadece kendini eklersin başka kimse giremez. Ayrıca modemin arayüzüne de bir şifre atarasan iyi olur
;)

Full guvenlik için:

modeme şifre koy

mac filtrelemesini ac

wireless wpa2 şifresi koy

ssid yayınını iptal et

modemin ip sini değiş

dhcp yi kapat

sıkıyorsa şimdi girsinler :)

yaptım ama birisi var bakıyorum bi isim var orda ve wireless ışığı yanı sönüyor ne yapmam lazım

boş ver be ağa garibanım bağlansın bendede airties rt211 var netim sonırsız akşamları bakiyorum en az 5 kişivar bağlamam paylaşılarak buyuyen tek şey bilgi

Modem arayuzunun kablosuz bölümünden mac adresi filitrelemeye girin mac adresi filitrelemeyi etkinleştirin. Engelle bölümüne tıklayın sizin olmayan mac adresini ekle yazan yere ekleyin alttan kaydedin. Dikkat edin kendi mac adresinizi eklemeyin. Rt 205 göre yazdım

Mac Filtrelemeyi aşmak fake mac ile cok kolay. Yapabileceğiniz en iyi şey şifrenizi değiştirip güvenlik türünü WPA2-CCMP seçmektir. O yoksa WPA2-PSK da iş görür. Kıramazlar onu kolay kolay :)

RT 205 de WPA2 yok WPA var ve eger secili ayarları bozmadıysa zaten otamatik şifre veriyor. Hiç mac adresiyle ugraşmadan kablosuz ag şifresini degiştirsede olur aslında. Tabi o gördügü kişi kendi degilse arkadaşın.

Sadece şifre değişimine bak ve aklına estikçe şifreni değiş en güvenlisi en kolayı budur

diğer tüm önlem ler aşılsada en az haftada bir değişeceğin şifre en baba hacker i bile usandıracaktır tabi gerçekten hattına giren biri varsa budurum da hacker ya benimsin ya toprağın derse işin zor tabiii.. :rolleyes:

Öğrenmenin en kolay yoluda BackTrack ile ağa bakmaktır ama biraz bilgi lazım bi ara buraya yazarım yöntemi kolaygelsin

ben ney yaptım mac adresi filitrelemeden engelle yaptım bide DHCP Sunucusunu ve Aktarıcısını kapat onu işaretledim kablosuz ağ güvenliği bende kapalı konumda duruyor böylemi olacak acaba

Kablosuz ag güvenligini WPA seçin kapalı olamayacak. Şifrenizi yazın harf ve rakam karışık olsun. 63 karektere kadar şifre yazma olasılıgınız var. Diger işlemlerle ugraşmayın

bu wpa seçtim şifre koydum ve bunlar var ( WPA ) WPA2 WPA1/WPA2 ortak modu

Tamam arkadaşım o da yeterlidir ama WPA2 secerseniz daha da güvenli olur. Bu arada bende modem yazılımını güncelleyim.

NOT: Bultar özür bende aynı modemi kullanıyorum WPA destegi var sadece güncellemek gerekiyormuş demek ki.

Hepsinin çözümü var emre. Tecrübeylen sabittir :)

Bunlar evler için basit cozumler yoksa ddos saldırıları wireless saldıralrı için ozel dsl modemlerde var ama en guzeli radius cozumu anahtar serverdan ozel alınıyor. Senin tecrubelerin airties pikatel faan gec onları mac spoof ları engeleyen brisuru adsl modem var tabi utm ve firewlla birleşik bide fiyatları ttuzlu biraz ev için max bunlar yapılır. Ayrıca wpa 2 yi kırmak kolay değil belli bir sure içinde kırdın kırdın kıramadın şifreleme değişiyor.

Backtrack ile ağımıza bi göz atalım bakalım ağımızda dolaşan bi yaramaz varmı

Anlatırım demiştim sözümüzü yemiyelim demi şimdi

Ha bide etmez tutmaz kırılmaz zor kırılır diyenler ben burada anlatmadım ama

bir Rus hacker atasının sözü şöyle

"Biraz votka ile kırılmıycak sistem yoktur sadece az votka vardır" bölemiydi neydi

kafayı bulmuş konuşmuş heralde herneyse

Bunun dışında ağ kontrolü yapan programcıklar da var ama bu işe profesyonel bir açıdan bakmak ve matrix hesabı sayılardan oluşan bir dünya heralde daha ilginç olacaktır

Öncelikle backtrak indirilip sistem onunla açılacak live çalışır sorunsuz iş

görür veya kendi elinizdeki aynı araçları içeren bi hack linux ile de uygulayabilirsiniz

cd yi takınca hiç bişeye dokunmadan masa üstüne ulaşırsınız eğer gerekirse sistem isterse bazı sürümlerde olabilir ad olarak "root" şifre olarak "toor" başlatma seçeneği olarak"startx" i kullanın tüm anlatımları resimlerin içine gömdüm adım adım anlattım fazla detaya girmeden ağımızı inceledik ve bizden başka kullanan varmı bi baktık unutmayın ki sadece o an ağda sizden başka biri varsa listeler açıp 5.adımdaki şekilde bırakırsanız açık olduğu sürece ağda olup biteni bir log halinde root dizinine txt olarak kaydeder oradan alıp sonra inceleyebilirsiniz bu uzun süre ağ dnetiminde kullanışlıdır diğer açıdan zaten şüphelendiğiniz an işlemleri uyğuladığınızda tümü en fazla 7-8 dakika içinde açılıp size ağı gösterir bu sunum ile bir hack in tespitini anlatmaya çalıştım anlattığım adımlardan sonra değişik ağ şifrelemeleri için toplam 4 adım da her ağa girilebilir ancak konumuz o değil ve bu adımlar zaman ve tecrübe ister kanunen suçtur

ve sitede bunlara yer verilmemektedir doğru olanda budur herkese kolay gelsin

Genelleme yaparsak atheros realtek ve intel ağ kartlarının çoğu Backtrack tarafından desteklenmektedir

77571209.png

20582834.png

24811536.png

29447073.png

91035646.png

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...