Jump to content

İngilizce Windows Xp'yi Türkçe Yapmak

BuRak2677

Recommended Posts

20364556ss1.jpg

Bu bir Windows XP MUI Paketidir Yani Tüm Dilleri İçerir ve tüm windows sürümlerine uyumludur sorun çıkarmaz

Orjinal Mesaj :deadsilence
Download Linki :MeZ@RCI]

İngilizce kurulmuş bir işletim sisteminiz var ve bunu Türkçe’ye çevirmeye ihtiyacınız oldu. İşte yazdığımız bu makalede Windows Dilini Formatsız Değiştirebileceksiniz… Birkaç tıklamayla İngilizce kurulmuş Xp’nizi Türkçe yapabilirsiniz. Üstelik bilgisayarınıza format atmanıza gerek yok.

Makinanızda kurulu olan İngilizce Windows Xp’ yi formatlamadan Türkçe yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken altta verilen linkte bununan programı indirip kurulumu bir kaç adımda tamamlamanız olacaktır. Burda ilk başta hatırlatmakta fayda var. Bu işlem için Windows Xp SP2 yüklü olmalıdır.

Alttaki dosyayı indirdikten sonra “rar” uzantılı dosyayı bir klasöre çıkararak işe başlayalım.

“MUISETUP.EXE” dosyasını çalıştırın. İlk ekranda “Accept The License Agremeent” kutucuğunu doldurup “Continue” diyoruz.

36012293ln8.jpg

Continue dedikten sonra açılan “Install languages for menus and dialogs” penceresinde ikinci dil seçeneği olarak gördüğünüz “Turkish” kutusu işaretlenerek, altta bulunan uzun açılır pencereden “Turkish” seçimini yapın.

52486637ox8.jpg

Ardında da “Ok” diyerek kuruluma başlayalım. Kurulum bittikten sonra alttaki ekran görüntüsüyle işlem tamamlandı “Multilingual File Installation was completed successfully“ mesajını alıp sizden bilgisayarınızı ”Restart” yapmanızı isteyecek.

67325579tk6.jpg

Bilgisayarınız açıldıktan sonra hala İngilizce olduğu göreceksiniz. Bu kolay kurulumun hemen ardından bilgisayar dilini nereden değiştireceğinizi sıra geldi.

Start, Settings, Control Panel‘e girin. Regional and Language Options ‘a girdiğinizde açılan pencereden üstte bulunan “Languages” segmesine geçiyoruz. Burada kurulum yapmadan önce bulunmayan “Language used in menus and dialogs” isminde en altta bir pencerenin ekrana eklenmiş olduğunu göreceksiniz.

97095553cq6.jpg
BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ:

@halil07 bu konudahaklısın

ve 64 bit i xp kullanacak arkadaşlar madem 64 bit destekli bir donanıma sahipsiniz neden xp kullanasınız ki :)

ya her şeyiyle xp kullandık ona alıştık bir türlü vista ve win 7 ya alışamadım

board: msı fx790gd70

işlemci: Phenom II X4 965 Black Edition AM3 3.4GHz 8MB Cache 45nm

4gb mushgın rem

power: everest 80 plus 600 wat pover

sırf overclock yapmak veva denemek için aldım ama biraz formlarda okumd ki bu overclok yapmak profesiyonel işiymiş işlemciyi veya moardı yakabilirmişiz korkyum vazgeçtim denamekten sanırım x86 uyumludur bu sistem

ya her şeyiyle xp kullandık ona alıştık bir türlü vista ve win 7 ya alışamadım

board: msı fx790gd70

işlemci: Phenom II X4 965 Black Edition AM3 3.4GHz 8MB Cache 45nm

4gb mushgın rem

power: everest 80 plus 600 wat pover

sırf overclock yapmak veva denemek için aldım ama biraz formlarda okumd ki bu overclok yapmak profesiyonel işiymiş işlemciyi veya moardı yakabilirmişiz korkyum vazgeçtim denamekten sanırım x86 uyumludur bu sistem

Kardeş, o sisteme xp biraz ayıp olmuyor mu?

Sen şimdi diyorsun ki 2010 model Audi aldım, otobanda 50 km. ile gideceğim.

Direk 64 bit windows 7 kur, bir daha arkana bakma.

Hem o sistemle O.C. neye lazım, uçar o makina.

• 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...