Jump to content

Güzel Söz Bilen Bu Sözün Cevabını Da Bilir.

sistem_x_

Recommended Posts

bu sözün cevabı çok önemli benim için arkadaşlar

Neden Hep Canımızı En çok Acıtanı Severiz kii!
(ayrılan bir genc kızın sözü ve buna cevap nasıl verebilirim)
ben cevap verecemde sizden bir cevap isterim
(yardımcı olursanız çok teşekkür ederim)

Bu Sorunun Cevabını Bu Soruyu Mantıklı Bir Soru Olarak Kabul Edenler Verebilir..

Ben Bu Soruyu Doğru Bir Kanı Olarak Görmüyorum yani Beni İnciteni Neden Daha Çok Seveyim ki?

Bu Cevaba katılmakla birlikte.

Neden Sigara içeriz ?

Neden Alkol kullanırız ?

Sağlığa zararlı ve canımızı yakıyor ikiside.

ve Siz Acı çekmeseydiniz Sevginin nasıl bir duygu oldugunu anlayabilirmiydiniz?

Canımızı acıtanı severiz çünkü Canımızın acıması da alkol gibi sigara gibi bize haz verir,

her insan biraz sadistdir.

ikinci olarak , Biz canımızı acıtanı Sevmedik ki. Biz severiz ve o insan sonradan canımızı yakmaya başlar. Yani sevdigimiz zaman canımızı yaktığı için sevmedik istediğimiz an da da terk edip bu acıya son veremeyiz o kadar bağlarız ki kendimizi Tüm dünyamız bir anda o oluverir.

Saygılar.

Bu Cevaba katılmakla birlikte.

Neden Sigara içeriz ?

Neden Alkol kullanırız ?

Sağlığa zararlı ve canımızı yakıyor ikiside.

ve Siz Acı çekmeseydiniz Sevginin nasıl bir duygu oldugunu anlayabilirmiydiniz?

Canımızı acıtanı severiz çünkü Canımızın acıması da alkol gibi sigara gibi bize haz verir,

her insan biraz sadistdir.

ikinci olarak , Biz canımızı acıtanı Sevmedik ki. Biz severiz ve o insan sonradan canımızı yakmaya başlar. Yani sevdigimiz zaman canımızı yaktığı için sevmedik istediğimiz an da da terk edip bu acıya son veremeyiz o kadar bağlarız ki kendimizi Tüm dünyamız bir anda o oluverir.

Saygılar.

Yazınıza Göre Sevmek Acı Çekmektir Diyorsunuz..

Fuzuliye Sormuşlar Sevmek mi Daha Güzel Sevilmek mi? Fuzulide Sevmek Demiş Çünkü Sevildiğinizden Kesin Olarak Emin Olamazsınız..

Sevgi Karşılığında Aynı Duyguları Alabiliyorsan Sevgidir.. Sevip Acı Çekiyorsan Ona Izdırap Denir.. Sana Izdırap Veren Birinin Seni Sevdiğinden Nasıl Emin Olabilirsin?

Bu öyle bir soru ki farklı zamnalarda farklı duygular içerisinde cevapları farklı olan bir sorudur.Birini seven veya sevildiğini bile biri bunu başka bir cevap verir.Sevme veya sevilme(başında kavak yeli esmeyenler) gibi durumda olmayanlar ise buna çok farklı cevap verir.

Seven veya sevilen insan karşı tarafın tavırlarından normal duruma göre çok daha fazla etkilenir.En ufak hareketinden büyülenir veya tam tersine ciddi psikolojik bunalıma girer.Yanı duyguları mantığa göre bir hayli abartılıdır.O yüzden acısı da sevinci de fazla olur.Can yanmasınnı bu kadar büyük algılanması da sevgiden kaynaklanır.Sevdiği için bu duyguları hisseder...Bilmem anlatabildim mi?Saygılarımla

Şimdiye Kadar Canı Yanmayan Kız Görmedim

Kızlar Çok Narin Oldugu İçin Çabuk Kırılır ve..

Bunu Bu Dilde Ortaya Atarlar

ön görüşlü davranırlar sevmek başlı başına bir acı çekmek değilmidir

Aşk Acısıyla Güzeldir....

Bence soru güzel :)

Kendi bakış açım elbetteki sevip sevmediğim şeyler ve bunlardan haz alabildiğimin ölçüsünü bilgi, tecrübe sentezinden geçirdikten sonra duyduğum his, yani :bence

Evet bence balda nasıl ki tatlının lezzeti varsa, biberde de acının lezzeti var. Acı çekmekte insanda tat bırakıyor, çılgınca ama öyle. Mesela yara belli bir iyileşme sürecine ulaştığında kaşınır, öyle tatlı kaşınır ki o yarayı kaşırken duyduğunuz lezzet çektiğiniz acıya bedeldir keza aşkta öyle. Şahsen sevmişte kavuşamamış biri olarak, sevgimin ve aşık olma güdülerinin zirvede olduğu zaman o zamandı. Aslında kavuşamamnın acısını çekmeme rağmen "elbet bir gün kavuşacağım" umuduyla çırpınıp didinmemdi bunun sebebi. Evet evet acıya rağmen bu kadar sevebilmemin tek nedeni bu olsa gerek. Her gün bir umut, elbet kavuşacağızın hayali. Saçma gibi ama böyle bence :)

Kan Ve Gül (Söz)

Kan ve gül,gülle diken aşkım ve sen

Birbirine dönük sırt sen ve ben

Bilmem anlatabiliyor muyum?

Seviyorum,seviyor musun?

Ağlıyorum,gülüyor musun?

Özlüyorum,gidiyor musun?

Sevdikçe,itiyor musun?

Peki öyle olsun...

Sarılıp öpen,ağlayıp gülen

Sonra kaçıp giden

Fırtınayla sakin gece,bir bilmece

Bilmem anlatabiliyor muyum?

Tavsiye klip:

Please register to see this content.

Bilmem anlatabiliyor muyum :)

O zaman daha ısrarcı ol dostum mesela

Kalbinde bana yer yoksa güzelim üzülme ben ayakta da giderim

Tarzı yaklaşımlarla üstüne git artık kovalanan değil kovalayan konumuna geç

Bkz... Kız tavlama sanatı kemal sunal versiyon 1.1 Sayfa 41(kere maşallah)

Israrcı olurken yalnız şunu da bilmek lazım, karşınızdaki size ne kadar katlanacak? Karşınızdakinin çabuk sinirlenen, pes eden bir yapısı varsa asla ısrarcı olmayın bence, canınız yanar. Onun yerine can yakmayı biraz daha azaltarak, tuzu biberi kıvamına getirmek lazım.

bir kız erkek arkadaşından ayrılmış ve onu teselli etmek için ona unutturmak için şu güzel sözü söylemek istiyorum

acılarını , üzüldüğünü , atamadığını ,
gemini sür bakalım yeni limanlara sana deeğer verenlerin yanına
sen onlarla mutlu olacaksın.

(bune benzer güzel sözler varmı arkadaşlar)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...