Jump to content

7zipsilencer İle Katılımsız Kurulum

djonur007

Recommended Posts

7zipSilencer İle Katılımsız Kurulum

Arkadaşlar bu programı web'de buldum. Çok süper bir program. en kolay yoldan katılımsız hazırlamak için birebir.

Hemen videolu bir anlatım hazırladım. Program hatasız çalışmaktadır.

Anlatım:

Program:

Parametreyi Bulmak için USSF

Video sıfırdan çekilmiştir. Önceki videodaki hata yüzünden herkesten özür diliyorum. Çektiğim program hatalı kaydetmiş. Şimdi gayet net görüntülü bir video daha çektim. Hayırlı olsun.

Bir dahaki derste görüşmek üzre...

Anlatım düzeltilene kadar size kısaca yardımcı olacak anlatımı ben yapayım şimdi öncelikle katılımsız yapacagımız programın katılımsız kurulum parametresini bulalım ussf ile daha sonra programı 7 zip ile sıkıştıralım ve 7zip slencer ı açalım 3 seçenek var zaten en üstteki seçenekten 7 zipli programımızı seçiyoruz bir altındanda programımızın simgesini seçelim bir altınada örng. ccleaner.exe /s programla beraber parametresini yazalım en alt kısımdada programın kaydedileceği yeri seçelim ve starta basalım işlem tamamdır

Katılımsız yapıcanız programın parametresi var ise bu yöntem ile hiç bat dosyası kullanmadan 20 sn de yapılabilir. Sadece Programı ".7z" uzantısında arşivleyip arşivlediğiniz dosyayı ve programın parametresini gereken kutucuğa yazmak.

Peki arkadaşlar yeri gelmişken ben bir soru sorayım.Çoğu program windows klaörüne veya document and settings klasörüne ve hatta bunların alt klasörlerine dosya yada klasör atıyor.Ben bunları katılımsız yaparken nasıl ilgili klasörlere kopyalanmasını sağlayacağım.Diyelimki normal kurulumda A programı system32 klasörüne B.dll dosyası kopyalaıyor.Katılımsız yaparken B.dll dosyasını nasıl system32 klasörüne kopyalanmasını sağlarım?Baştan söyleyeyim acemi sayılırım.Saygılarımla

b.dll yi winrar la sfx yaparsın, b.dll yi system32 klasörüne atacak sekilde. sonra a.exe yi b.dll nin arşivlediğin dosyayı 7z olarak arşivle. sonra x.bat dosyasına gerekli kodları yaz. tamamdır. 7zipsilencer de çalıştırılması gereken yerede x.bat yaz olsun ;)

x.bat örneği:

cmdow.exe @ /HID

start /wait winamp.exe /S

start /wait winampsistemdosyaları.exe

buradaki winampsistemdosyaları sfx oluşturduğun b.dll dir.

onuda söyle aşabilirsin. winrar kullanmadan x.bat altından.

x.bat örneği:

copy /y B.DLL "%systemroot%\system32\cmdow.exe

x.bat'a bunu yaz. bu kod b.dll'yi bilgisayardaki sistem sürücüsü hangisi ise(C yada d yada e ...) onun altındaki windows klasörüne ve onun altındaki system32 klasörüne kopyalıyor.

Windows KISAYOLLARI (başka pc'lerde kullanılacak katılımsızlarda kullanılabilir)

%AllUsersProfile% : Tüm Kullanıcılar

%SOURCE% : CD / DVD Sürücü Etiketi

%UserProfile% : Aktif Kullanıcı

%SYSTEMROOT% : Windows Klasörü

%WinDir% : Windows Klasörü

%Temp% : Temp Klasörü

%Tmp% : Temp Klasörü

%CommonProgramFiles% : C:\Program Files\Common Files (C:\ Değişkendir)

REGEDIT.exe /S DosyaAdı.reg : Reg Kayıtlarını Sessiz bir Şekilde Ekler ..

%SYSTEMDRIVE% : Windows Nereye Yüklüyse O Sürücü Etiketi

%PROGRAMFILES% : Program Files Yolu

mod.'um senin dediğini şöyle olur. mesela pc ye winrar teması eklicez. winrar temaları kullanıcının \Application Data\WinRAR\Themes klasörüne kopyalanması gerek.

bunun için winrar ile sfx oluşturabiliriz.

winrarda kaydedilecek yer kısmına aşağıdakini yazarsan arşivlediğin dosyaları TÜM KULLANICILARIN \Application Data\WinRAR\Themes klasörüne atar.

%AllUsersProfile%\Application Data\WinRAR\Themes

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...