Jump to content

En Uzun Mesafede çeken Wiraless

sevenleraglamasin

Recommended Posts

merhabalar benim evin karşısında bilgisayarcı var. ben bu bilgisayarcının kablosuz modemini göremiyorum. benim evin çaprazında ve aramızda yaklaşık 40 metre var. ben bilgisayarı 1 metre sola ******ürdüğümde çekiyor. ama olduğum yerde çekmiyor çekebilecek yada uzun mesafede çekecek wiraless hangisi acaba ben wus 300 kullanıyorum

Ben de WUS300 kullanıyorum, arada bir duvar + en az 150m mesafeden gayet rahat şekilde internet paylaşabiliyorum. Uzatma kablosu kullanarak adaptörü daha iyi sinyal çeken bir yere koyun, en iyi sinyali nerde çektiğini görmek için de NetworkStumbler programını kullanın.

Şöyle bi baktımda buna benzer antenler yapmışlar yani klasik ben yaptım oldu mantığıyla bir sonuç alırmısın bilemem adaptörün aslında iyi ama çekme ile bağlanma arasındada fark olur yani 5 kademe çekse full çekse bağlantı kurulunca bu 2 kademeye falan düşer bu da yeterli olsa bile bağlantıda kopmalar yaşamıycağın garanti değil bide bu usb ler fazla iş kaldırmaz basit işlerde kullanabilirsin performans bekleme çünkü alıcı verici yakın ise kullanışlı olabilir bunlar 40 metrede görmüyorsa zaten bu iş zor olur kolay gelsin

43uwasa.jpg

Gülmeyin arkadaşlar sanatçı burada internete olan açlığını süzgeç şeklinde dışa vurumunu dramatik bir şekilde dışa vurmu acı ama gerçek gerçek ama gözlerime inanamıyorum teması ile tabiki

Bi de Tahir abi burada profesyonel şekilde anlatmış kendisi İnternette İlk Türk Amatör Telsiz Gazetesi nde yazmış

Please register to see this content.

böyle bir cihaz bulamadım

Airties mesh kullanıyorum modem arkadasın odasında diğer modemde benim odamda evler arası 100mt modemler cama yakın olunce 10mbts e baglantım cıkıyor.

Not : 2 side airties modem tr 205 rt 201 kopruleme

bilgisayarci ha ?:D bilgisayarci yapamiyormu bunu ilginc .. 3 sekilde yapabilirsiniz

1 atadan dededen kalma cat 5/6 kablo ile direk baglanti (calismazsa para yok :p)

2 bilgisayarcinin access point yada repeater ile sinyali size daha iyi bi konuma getirmesi

3 sizin antenli bir wiriless kart almaniz yine cekmedigi taktirde daha iyi bi anten siparis verip o anteni kullanmaniz

en mantıklısı repeater kullanman arkadaşları dediği gibi verim alamazsın 40m den en uygun fiyatlısıda tp-link sanırım modemin wds özelliği varsa tekrarlayıcı olarak birleştirip kullanırsın yada universal repeater şeklinde kullanıp wireless kart gbi bağlanırsın en düşüğü 100 m ye kadar verimli bağlanıyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...