Jump to content

Faz-3 Arçelik Akıllı Tahtada Ssd Sorunu Yardım !

seloman54
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba. görev yaptığım okulda 3.faz arçelik akıllı tahtalar mevcut. bilindiği üzere bu tahtalar varsayılan olarak pardus yüklü sistemle geliyor. okulda öğretmenler windowsa alışkın oldukları için tahtaları windowsa döndürdük. bir tahtamız daha sonra mavi ekran hatası verdi ve tekraren win imajı yüklemek istediğimde ssd'yi biosta boot menüde bir türlü göremedim. haliyle kurulum yapamıyorum. konuyu biraz araştırdığımda ssd'nin kilitlenebileceği söylendi ve arçelik servislerinin kullandığı bir ssd güncelleme-kilit açma tarzı bir program ile tahtayı boot ettiğimde %5'ten ileriye gitmiyor. servis ssd'nin bozuk olabileciğini söylüyor gelip değiştirecekler muhtemelen ama ben bozuk olduğunu düşünmüuorum. herhangi bir winpe yazılımı ile açınca ssd gözüküyor sadece format atarken boot ekranında ve biosta gözükmüyor. çözüm hakkında fikir vereceklere teşekkür ederim :)

• Like 1

lord_figo18, 16 dakika önce yazdı:

Hangi multiboot ile format atıyorsunuz hazır image ler var akıllı tahtalar için ben onlarla yaptım sorun olmadı 

Üstadım hafızoğlunun hazır imajları var tğm faz tahtalar için. Faz3 imajı ile denedim başka bir imaj daha var elimde onunla da denedim ancak ssd’ye ulaşamadım bir türlü. Arçelik servisi bekliyoruz mecburen 

• Like 1

lord_figo18, 2 saat önce yazdı:

Ben 6 ay önce izmir teknik destek multiboot ile sorunsuz kurulum yaptım 5 tane akıllı tahtaya 

Servis hemen gelir inşallah ama çok zor resmi işler sıkıntı

Hocam bir çok tahtaya kurulum yaptım sıkıntısız olarak. Ancak dediğim gibi sadece bu tahtada sorun oldu. Ssd bi anda uçtu gözükmüyor biosta. Ancak winpe ile sistemi açtığımda diskler gözüküyor