Jump to content

Windows 11 Iot Ltsc + Pro | 24 H 2 | 26100.2152 | Ekim 2024

fingerprint
 Share

Recommended Posts

fingerprint, 1 saat önce yazdı:

Iot Ltsc nin farkı dijital lisans destekliyor olması, Microsoft hesabı ile kurulum zorunluluğunun olmaması, Windows 11 için TPM, RAM vb. zorunlulukları aramaması gibi özelliklerdir.

Ltsc sistemi her kurduğunuzda lisanslamanız gerekirken Iot Ltsc sistemi donanıma 1 defa kurup dijital lisansladıktan sonraki aynı donanıma kurulumlarda tıpkı Pro, Home vb. gibi internete bağlandığınızda otomatik lisanslanır.

Yukarıda belirttiğim ayrıcalıklar dışında Ltsc ile Iot Ltsc arasında hiç fark yok, Iot Ltsc daha performanslı diyenler var, külliyen yalan ;)

Yedeklemeyi aşağıda resimde gösterdiğim şekilde yapabilirsiniz, ancak geri yükleme için içerisinde ayrıcalıklar isteyen kayıtlar olduğundan yedeği çift tıklamak suretiyle tamamını geri yükleyemezsiniz, bununla ilgili tam geri yükleme yapan uygulama veya programlar bulmalısınız.

Regedit yüklemede şöyle bir durum var; Yedeklediğiniz veya elinizdeki herhangi bir regedit kaydında diyelimki 3. sıradaki kayıt hatalı veya ayrıcalık istiyor, siz regedit kaydını uyguladığınızda ilk 2 regedit kaydı uygulanır, 3. sıradaki reg hatalı veya ayrıcalık istediğinden uygulanmaz ve hata mesajı verir, 3. sıradakinden sonraki reg kayıtları doğru olsa bile hatalı regden sonraki kayıtlar da uygulanmaz.

469163794_EkranGrnts(17).png.c63080bf2ef4b7e70d83309305f8ef1b.png

Sağ ol, özellikle bu hassas bilgiler için can kurban, hata yapmak çok kolaymış. Hiç başıma gelmemişti ama; bu riskli geri alma işlemi için durumu kolaylaştırıcı bir çözüm yok mu?

cheese16, 31 dakika önce yazdı:

Sağ ol, özellikle bu hassas bilgiler için can kurban, hata yapmak çok kolaymış. Hiç başıma gelmemişti ama; bu riskli geri alma işlemi için durumu kolaylaştırıcı bir çözüm yok mu?

Hangi bölümdeki reg kayıtlarını yedeklemek istiyorsanız o bölümdeki yedek almak istediğiniz dosyaya sağ tık yapıp ver diyerek yedekleyebilir geri yüklemek istediğinizde de aynı dosyaya giderek sağ tık al dedikten sonra yedeğinizi göstererek geri yükleyebilirsiniz.

Açıkça söylemek gerekirse reg kayıtları ile oynamak riskli bir iştir. Sistemi çökertme olasılığı çok fazla, ayrıca verilerinizi de kaybedebilirsiniz.

Profesyonellik gerektirir, bazı regleri kullanılan sistemde uygulayamazsınız, iso düzenlemelerinde uygulayabilirsiniz mesela.

Reg konusunda çok fazla bilginiz olmadığını anlıyorum, o nedenle reg kayıtları ile yinede oynayacağım diyorsanız sisteminizin Acronis, AOMEI vb. programlar ile yedeğini aldıktan sonra bu işlemlere başlayın, güvendiğiniz site veya kişilerden elde ettiğiniz reg kayıtlarını uygulayın.

Sonunda sistem çökerse de yedeğinize geri dönersiniz en azından.

• Like 2
  • Thanks 2

fingerprint, 13.10.2024 - 10:05 yazdı:

Windows 11 Iot Ltsc + Pro  | 24 H 2 | 26100.2152 | Ekim 2024

İso adı: 11_24H2_IOTLTSC_PRO_TR_by  İso Boyutu: 4.83 GB

MD5: 6C2C8904D741C2C29EACF5D8AEE3C2AE  SHA-1: 2238EB877377480B16D2095174EDF8E9989B1AE3

Download.gif.fb59e325dc4b396b140935e78af1537a.gif

0.png.1f1fe63f070845cf03919e6d8dc9241d.png

Iot Ltsc için Store indir:  

Sanal Bellek Aç-Kapat :  

Sistemler Hakkında

İçeriği Gizle

Mod ve Lite sistemlerde software klasörüne atacağınız katılımsız exe ler sistemle birlikte kurulur.

Mini sistem kuracaklar software klasörüne katılımsız exe atmadan kurulum yapsın yoksa sistemde kalıcı hataya yol açar.

Mod Sistem: İsoda elle yükseltme dosyaları bulunmaz / Recovery (WinRE.wim) bulunmaz / Edge bulunmaz / Gereksiz metro uygulamaları kaldırıldı / Cortana bulunmaz / Netframework 3,5 etkin / Defender pasif / Eski bileşenler aktif / Masaüstü simgeler aktif / Windows fotoğraf görüntüleyici ekli / UAC devredışı / Search devredışı / Onedrive devre dışı / Telemetryler azami ölçüde kapalı / Gereksiz servisler kapalı / Sanal bellek otomatik modda açık / Uyku modu hazırda bekletme dosyaları kapalı / Windows güncellemeleri manuel mod

Lite Sistem: Mod sistemde yapılanlara ilave olarak:   Defender Antivirüs ve Smart Screen kaldırıldı

Mini Sistem (Büyük Güncellemeleri Almaz) : Mod ve Lite sistemlerde yapılan iyileştirmeler ve kaldırılan bileşenler dışında herhangi bir bileşen kaldırılmadı, sadece Winsx klasöründeki eski güncelleme dosyalarında derin temizlik yapıldı.

Sistemlerden Görüntüler

İçeriği Gizle

1.png.aba94d60c341a1678c4d87a542fd0f14.png

2.png.5739c395240020dce5cae5711f6b7de9.png

3.png.a2f8cfaffee023836b0f1b4af3e70f44.png

4.png.10e245ef632e9679bd816910862475e4.png

5.png.359f08e313daa69c20084a2f6204c6b4.png

6.png.956404966382617e8cb3cce4ad663749.png

7.png.cde2239aeaa64e1151126c9e418d23cc.png

8.png.e5a2c4d61cc2a182709fd4eb533833e0.png

Pro_Iotltsc.gif.9c014e777cc882eb3a8b054bc27d6235.gif

Iot Ltsc için Store indir:  

Please register to see this content.
üstad emegine saglık bu programın geliştiricisi kim acaba sitesini ögrenebilirmiyim  = ?

• Like 1

TosunPASA, 9 saat önce yazdı:

ben çok kolay mod ISO beğenen biri değilim.

Sizin sözlerinize benzer başka forumlarda yorumlar gördüm. haklı olma ihtimaliniz yüksek ama bu mevcut ISO ile ilgili bir yorum değil. Maalesef mikropsoft her geçen gün hardware i aşırı zorlayan ve kullanıcıların bireysel gizliliklerine ihtiyaçlarına göre modifiye imkanı olan OS oluşturmuyor. Tabi ki sizin hardware'inizin tamamen sorunsuz ve birbiri ile uyumlu olduğunu kabul ederek söylüyorum.

Boşta kasıyor konusu ise tamamen hardware olarak bir sorun veya hatalı install olabilir.

benim yapmış olduğum install aşamaları ve yüklenme değerlerini mecvut sisteminiz ile kıyaslamanızı ve buna göre gördüğünüz cpu-ram-gpu yüklenmelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Unutmadan kısa bir hardware açıklaması da yaparsanız daha kolay yönlendirme yapabiliriz.

Sorunsuz günler dileği ile.

Boşta böyle durum;

spacer.png

• Like 1

metin2tr, 16.10.2024 - 22:19 yazdı:

Iot Ltsc için Store indir:  üstad emegine saglık bu programın geliştiricisi kim acaba sitesini ögrenebilirmiyim  = ?

Kaynağı tam hatırlamıyorum ama 

ta birçok açık kodlu kaynak bulabilirsiniz.

tgykya1934, 16.10.2024 - 23:49 yazdı:

Boşta böyle durum;

Taskman da aldığın performans görüntüsü evet 6Gb ram kullanıyor. Haklısın. Ama buradan bu ram kullanımına sebeb olacak program veya dosyaları nasıl anlamamız gerekiyor ?

bu ekran ilk kurulum sonrası ilk açılışdaki cpu-gpu-ram değeri olamaz. Eğer benim yazdığımı dikkatlice okudu isen, installdan sonraki ilk boot ile hemen reboot sonrası değerlerin değiştiğinden bahsettim. Ve ilk boot da taskman da aktif gözüken servislerin, reboot sonrası kaybolduğunu da yazdım. Çünki Bu tür mod ISO'lar içerisine eklenen REG dosyalar ilk boot ile sisteme eklenir fakat reboot etmedikden sonra onlar reel olarak aktifleşmezler. Örneğin SearchIndex.exe reboot sonrası devre dışı kaldı ama ilk boot da taskman da gözüküyordu.

Şunu yap.. O taskman ekranında AYRINTILAR sekmesine tıkla ve

image.png.4516cb7e8800f3f238f2c51117658d58.png

CPU ve Bellek sutunlarında en çok cpu ve bellek kullanan programları listele.

image.png.074438b962d95bf0fb379f2056528565.png

senin yüklediğin bir program veya yaptığın bir değişiklik veyahut, mevcut sisteminde sorun oluşturacak birşey olmadığı sürece BOŞTA o tür bir ram i BASE ISO bile kullanmıyor.

İnsan hata yapabilir, hata yaptığının farkında olmayabilir. Burada ISO yu yapan da benim gibi emekli insanlarında amacı birşeyleri paylaşmak - birbirimize yardımcı olmak.

Arkadaşımız bu ISO'yu benim ısrarlı isteğim ile hazırladı desem abartmış olmam. Ve ben den kurduğum ISO'ların sonuçlarını uzun uzun kendisi ve sizler ile paylaşıyorum.

TncTR'nin maaşlı çalışanı da değilim, ISO'yu hazırlayanın da ücretli yorumcusu değilim. Kendi halinde emekli biriyim. Merak ediyorsan ilk klavye ile 1984 de tanıştım.

Forumda hala duruyor mu bilmiyorum ama XP zamanında bir arkadaşım ile beraber ben de modifiye XP paylaşımları yapardım. Hatta DRP.su nun ilk Türkçe çevirisini biz hazırladık. Sonra diğer site ve forumlar hazırladığımız Türkçe menüleri alıp değiştirerek kendilerine ait miş gibi sunum yaptılar. TncTR forumu ilk kurulduğundan beri birçok konuda İLK leri yapan bir forum.

Amacın kötülemek olmayabilir ama anlatım ve yardım isteme şeklinde sorun var.

Misal şu sorabilirdin; Ben yükledikden sonra neden bu kadar yüksek cpu-ram tüketimi olmuş olabilir, neden nasıl bir hata yapmış olabilirim ? şeklinde sormuş olsa idin burada enaz 5 kişi seni yönlendirmeye çalışırdı. Ama cevab şeklin maalesef yaptığın hatadan daha büyük.

Şahsi fikrim nedir ?

Ayrıntılar kısmında, en çok cpu-bellek kullanan yazılımları bul not al.

Daha sonra sisteminde başka diskler var ise onların bağlantısını sök. Sadece windows yüklenecek disk kalacak şekilde yeniden install yap. Bu arada pc'nin internet bağlantısı olmadığından emin ol.

İnstall bitimindeki boot ekranında taskman da cpu-ram yüklenme değerlerine bak ve yüksek ram kullanan birşey olup olmadığını, install sonrası değerleri not al.

Windows'a hiçbirşey yüklemeden reboot et. Bu arada internet bağlantın olmasın yine. Reboot sonrası desktop geldikten sonra 10 sn kadar bekle. Taskman'a gir. CPU-RAM kullanım değerlerini kontrol et. Benim daha önce belirttiğim gibi, ilk boot anında aldığın değerlerden daha düşük alman gerek. Bunu neler etkiler, Disk sağlık durumun, ram lerin uyumluluğu, ana kartın performans değerleri, hatasız ISO kullanman gibi uzar gider.

Bu değerler ilk açılışdan daha yüksek ise a) USB bellek içinde sorunlu bir dosya olabilir b) ISO'yu indirdikten sonra ya sen yada disklerindeki bir virüslü dosyanın müdahelesi olmuş olabilir.

c) ama farklı bir alternatif, yüklediğin dosyalarda sistem ayarlarını bozacak veya ram de takas alacak yapılandırma mevcut.

Bu tür işleri kontrol etmek için CCleaner ı kullanabileceğin gibi Micropsoft un veya 3. parti yazılımlar ile taskman da gözükmeyen servisleri gösteren yazılımlar kullanabilirsin.

List processes

mikropsoft'un kendi yazılımı vardı sanırım şuan bulamadım. Bu tür detaylı yazılımlar ile deyalı inceleyebilirsin. Ama gerek olduğuınu da sanmıyorum. Mutlaka USB belleğin veya kullandığın/install ettiğin bir yazılımdan kaynaklıdır.

Dediğim mevcut sistem uyumluluğu/sorunsuzluğu, kullandığın dosyaların orjinalliği, senin pc'nin bir zombi sistem olmayışından emin olman gerekiyor.

Pc'ni ilk internete bağladığında kaspersky internet security'i indirip trial olarak kullanabilir ve tüm disk - dosya belleklerini bununla kontrol edebilirsin

Benim kullandığım ISO şuan için sorunsuz. KIS sürekli aktif. KIS'in bulduğu dosyalar ile ilgili kontrolleri kendim izin veriyor veya sildiriyorum.

Herşeyi en iyi şekilde bilen biri değilim. Burada bir genç arkadaşımız çok kolay bir şekilde senin sorununa benzer bir sorunu yaşamış ve çözmüş olabilir. Çünki gençler daha pratik ve daha zeki oluyor.

Dolayısı ile de senin çözüm arama şeklin, herkesin yardım etme konusundaki fikrini değiştirebilir.

Selamlar

• Like 1
  • Thanks 1

TosunPASA, 45 dakika önce yazdı:

Taskman da aldığın performans görüntüsü evet 6Gb ram kullanıyor. Haklısın. Ama buradan bu ram kullanımına sebeb olacak program veya dosyaları nasıl anlamamız gerekiyor ?

bu ekran ilk kurulum sonrası ilk açılışdaki cpu-gpu-ram değeri olamaz. Eğer benim yazdığımı dikkatlice okudu isen, installdan sonraki ilk boot ile hemen reboot sonrası değerlerin değiştiğinden bahsettim. Ve ilk boot da taskman da aktif gözüken servislerin, reboot sonrası kaybolduğunu da yazdım. Çünki Bu tür mod ISO'lar içerisine eklenen REG dosyalar ilk boot ile sisteme eklenir fakat reboot etmedikden sonra onlar reel olarak aktifleşmezler. Örneğin SearchIndex.exe reboot sonrası devre dışı kaldı ama ilk boot da taskman da gözüküyordu.

Şunu yap.. O taskman ekranında AYRINTILAR sekmesine tıkla ve

image.png.4516cb7e8800f3f238f2c51117658d58.png

CPU ve Bellek sutunlarında en çok cpu ve bellek kullanan programları listele.

image.png.074438b962d95bf0fb379f2056528565.png

senin yüklediğin bir program veya yaptığın bir değişiklik veyahut, mevcut sisteminde sorun oluşturacak birşey olmadığı sürece BOŞTA o tür bir ram i BASE ISO bile kullanmıyor.

İnsan hata yapabilir, hata yaptığının farkında olmayabilir. Burada ISO yu yapan da benim gibi emekli insanlarında amacı birşeyleri paylaşmak - birbirimize yardımcı olmak.

Arkadaşımız bu ISO'yu benim ısrarlı isteğim ile hazırladı desem abartmış olmam. Ve ben den kurduğum ISO'ların sonuçlarını uzun uzun kendisi ve sizler ile paylaşıyorum.

TncTR'nin maaşlı çalışanı da değilim, ISO'yu hazırlayanın da ücretli yorumcusu değilim. Kendi halinde emekli biriyim. Merak ediyorsan ilk klavye ile 1984 de tanıştım.

Forumda hala duruyor mu bilmiyorum ama XP zamanında bir arkadaşım ile beraber ben de modifiye XP paylaşımları yapardım. Hatta DRP.su nun ilk Türkçe çevirisini biz hazırladık. Sonra diğer site ve forumlar hazırladığımız Türkçe menüleri alıp değiştirerek kendilerine ait miş gibi sunum yaptılar. TncTR forumu ilk kurulduğundan beri birçok konuda İLK leri yapan bir forum.

Amacın kötülemek olmayabilir ama anlatım ve yardım isteme şeklinde sorun var.

Misal şu sorabilirdin; Ben yükledikden sonra neden bu kadar yüksek cpu-ram tüketimi olmuş olabilir, neden nasıl bir hata yapmış olabilirim ? şeklinde sormuş olsa idin burada enaz 5 kişi seni yönlendirmeye çalışırdı. Ama cevab şeklin maalesef yaptığın hatadan daha büyük.

Şahsi fikrim nedir ?

Ayrıntılar kısmında, en çok cpu-bellek kullanan yazılımları bul not al.

Daha sonra sisteminde başka diskler var ise onların bağlantısını sök. Sadece windows yüklenecek disk kalacak şekilde yeniden install yap. Bu arada pc'nin internet bağlantısı olmadığından emin ol.

İnstall bitimindeki boot ekranında taskman da cpu-ram yüklenme değerlerine bak ve yüksek ram kullanan birşey olup olmadığını, install sonrası değerleri not al.

Windows'a hiçbirşey yüklemeden reboot et. Bu arada internet bağlantın olmasın yine. Reboot sonrası desktop geldikten sonra 10 sn kadar bekle. Taskman'a gir. CPU-RAM kullanım değerlerini kontrol et. Benim daha önce belirttiğim gibi, ilk boot anında aldığın değerlerden daha düşük alman gerek. Bunu neler etkiler, Disk sağlık durumun, ram lerin uyumluluğu, ana kartın performans değerleri, hatasız ISO kullanman gibi uzar gider.

Bu değerler ilk açılışdan daha yüksek ise a) USB bellek içinde sorunlu bir dosya olabilir b) ISO'yu indirdikten sonra ya sen yada disklerindeki bir virüslü dosyanın müdahelesi olmuş olabilir.

c) ama farklı bir alternatif, yüklediğin dosyalarda sistem ayarlarını bozacak veya ram de takas alacak yapılandırma mevcut.

Bu tür işleri kontrol etmek için CCleaner ı kullanabileceğin gibi Micropsoft un veya 3. parti yazılımlar ile taskman da gözükmeyen servisleri gösteren yazılımlar kullanabilirsin.

mikropsoft'un kendi yazılımı vardı sanırım şuan bulamadım. Bu tür detaylı yazılımlar ile deyalı inceleyebilirsin. Ama gerek olduğuınu da sanmıyorum. Mutlaka USB belleğin veya kullandığın/install ettiğin bir yazılımdan kaynaklıdır.

Dediğim mevcut sistem uyumluluğu/sorunsuzluğu, kullandığın dosyaların orjinalliği, senin pc'nin bir zombi sistem olmayışından emin olman gerekiyor.

Pc'ni ilk internete bağladığında kaspersky internet security'i indirip trial olarak kullanabilir ve tüm disk - dosya belleklerini bununla kontrol edebilirsin

Benim kullandığım ISO şuan için sorunsuz. KIS sürekli aktif. KIS'in bulduğu dosyalar ile ilgili kontrolleri kendim izin veriyor veya sildiriyorum.

Herşeyi en iyi şekilde bilen biri değilim. Burada bir genç arkadaşımız çok kolay bir şekilde senin sorununa benzer bir sorunu yaşamış ve çözmüş olabilir. Çünki gençler daha pratik ve daha zeki oluyor.

Dolayısı ile de senin çözüm arama şeklin, herkesin yardım etme konusundaki fikrini değiştirebilir.

Selamlar

Sorun arkadaşın yaptığı sistemde değilki zaten microsofta ben onda demedim verdikleri güncelleme ile bozuyorlar o yüzden bu arkadaşın yaptığı ince ayarlı sistemde direk kökünden kapattım güncellemeleri ayarları bozmasın diye. benim attığım ekran görüntüsü tüm driverlar programlar herşey yüklü hali bu arada.

• Like 1