Jump to content

Modemi Usb Ile Bağlama Sorunu

fatttto

Recommended Posts

Arkadaşlar benim datron rta 1320 tek port kablolu modemim var fakat ben de birinden aldım.Yani cdsi yok. Modemi usbden bağlamam gerekiyordu.Her şeyi kullanma kılavuzundaki gibi uyguladım , driverını kendi sitesinden yükleyip kurdum.Fakat yine de usb portuna fişi taktığımda bilgisayar da herhangi birşey olmuyor.Çıkarıp diğer portlarda denedim orada da olmadı ayrıca usb portuna mause bağladığımda onu görebiliyor.bir de vistada bunu yatığımda hemen bağlanabilmiştim internete fakat şu an xp yüklü.ne yapmam gerekiyor. sorun işletim sistemindeki herhangi bir ayardan mı kaynaklanıyor.sorunla ilgilenenlere teşekkür ederim

aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştirmeyi dene bunu yaparken modem cdsi takılı olsun ve cdden güncelle bende böyle olmuştu

Cd si yok diyor okumuyormusun

Soruna gelince arkadaşım drıver yüklü olmasa bile aygıtı taktığında yeni donanım bulundu demesi lazım ve drıver istemesi lazım bu durumda taktığın aygıt çalışmıyor olabilir yeni donanım ekleme sihirbazı ile aygıtı tanıtmayı deneyebilir veya aygıtı başka bir pc de deneyip çalıştığından emin olduktan sonra hatayı sistemde arayabilirsin bunları yaptıkdan sonra sorunun ne olduğunu anlarsın

veya bunlar olmazsa yeniden buraya yazarsın tekrar elimizden geleni yapmaya çalışırız kolay gelsin

aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştirmeyi dene bunu yaparken modem cdsi takılı olsun ve cdden güncelle bende böyle olmuştu

ilgilendiğin için teşekkürler soruda diğer portta mouse bağladığımı yazmıştım heralde güncellemeyle ilgili değil diye düşünüyordum.ama ben yine de güncelleştirme yaptım dün, yine de bağlayamadım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...