Jump to content

Windows 11 Kullanılır Durumda Mı ?

TimeShift
 Share

Recommended Posts

24H2 performansı iyileştirmiş gibi duruyor Ryzen 3700x sistemim var. Acaba modlu sistem mi daha iyi olur yoksa orjinal mi ? Sistemde defender smartscreen gibi saçma şeyleri sevmiyorum aşırı rahatsız edici oluyor. Öneriniz nedir hocam ?

TimeShift, 2 saat önce yazdı:

Soru başlıkta da belirttiğim gibi yeni veya ortalama 5 yıllık pc ler için sizce kullanılır hale geldi mi ?

4.nesil 8gb ramli pc de kullanıyorum. Bir sıkıntı yok. Gayet akıcı. Temiz sistem modlama yok.

MrRush, 31 dakika önce yazdı:

4.nesil 8gb ramli pc de kullanıyorum. Bir sıkıntı yok. Gayet akıcı. Temiz sistem modlama yok.

Hocam temiz sistemi nasıl kullanabiliyorsunuz cidden helal olsun. Sadece onedrive defender bunlar bile deli ediyor beni kapatsam bile sistemde hala duruyor ve ayarların bozulmaması için güncellemeleri kapatmam gerekiyor.

• Like 1

Win8.1den sonra en çok alıştığım Win10 1607 sürümüdür epey kullandım alıştım.Kullanışlıdır. O sürümden sonra 1809 kullandım epey gece teması çıkmıştı. Sonunda.

Sonra Win10 20H2 ve 21H2ye geçtim 21H2 gayet iyidi epey alıştım. Tek bir sorun bile yaşamadım 20H2ye nazaran.20H2 ve 22H2ye nazaran daha kullnışlıdır.Özellikle oyunseverler için.

Son olarak 1 aydır Win11 23H2 kullnıyorum. 10 numara 5 yıldız ama ufak tefek salaklıkları yok değil. Gayet akıcı falan filan.

Sekme olayı ve bilgisayarımla uyumlu olduğundan bırakamıyorum.

Şuan bu sürümlerin hepsi kullanılabiliyor. Ama geçen bir forumda gördüm Win10 kurulu sistem sunucusu ve verileri çökmüş updateyi açık bırakmış. Yani her sürümde var bi cızırtı.

Alın deneyin.

Edited by yolcuarslan
  • Like 1

yolcuarslan, 21 saat önce yazdı:

Win8.1den sonra en çok alıştığım Win10 1607 sürümüdür epey kullandım alıştım.Kullanışlıdır. O sürümden sonra 1809 kullandım epey gece teması çıkmıştı. Sonunda.

Sonra Win10 20H2 ve 21H2ye geçtim 21H2 gayet iyidi epey alıştım. Tek bir sorun bile yaşamadım 20H2ye nazaran.20H2 ve 22H2ye nazaran daha kullnışlıdır.Özellikle oyunseverler için.

Son olarak 1 aydır Win10 23H2 kullnıyorum. 10 numara 5 yıldız ama ufak tefek salaklıkları yok değil. Gayet akıcı falan filan.

Sekme olayı ve bilgisayarımla uyumlu olduğundan bırakamıyorum.

Şuan bu sürümlerin hepsi kullanılabiliyor. Ama geçen bir forumda gördüm Win10 kurulu sistem sunucusu ve verileri çökmüş updateyi açık bırakmış. Yani her sürümde var bi cızırtı.

Alın deneyin.

Windows 10 23H2 yokki,bir yanlışın olmasın?

• Haha 2

Windows 11 24h2 msdn yedek ssd kurdurdum gayet iyi şekilde çalışıyordu bence performansı iyi gibi 2016 yılı casper pc ye kurdum driver update den kurdum sorunsuz kurdu tam kullanmadım hafta sonu Alphonso_Elric ustadın çalışmasını kuracağım her pc tam verim alıp alınmayacağı belli olmaz deneyip gözlemlemek gerek 

• Like 1

yolcuarslan, 57 dakika önce yazdı:

Düzelttim 11-23h2 olacaktrı

Şuan aracı kullanılarak indirilen Windows 11 Sürümü,

24H2 - IS Derlemesi = 26100.1742

Bu sürüm gayet stabil ve güzel geldi bana.

Windows 10 gibi, bunu da editlemeye çalışıyorum ama, içime sinmeyen ters giden bazı şeyler var.

Sistem açısından gayet beğendim.

Ayarları yaparken, windows 10 ile uyumlu olup, 11 ile veya 24h2 ile uyumlu olmayan bazı ayarlarım var.

Sanırım onlar çakışıyor, güncelleme konusunda bir sıkıntıya düştüm şuan.

Bende konu açılmışken sorayım. Ben 22000. 2057  21h2 de güncellemeleri kapattım öyle kullanıyorum. Sistem desktop Asus cm6870 Intel 7 3. Nesil  8 GB ram. Nividia 630 2 GB ekran kartı. 2013 model bir bilgisayar. Tpm falan yok yani. Buna Windows 11 enterprise 64bit 24h2 kurulurmu? Kurmalımıyım?

• Like 1

abdulhey_, 26 dakika önce yazdı:

Bende konu açılmışken sorayım. Ben 22000. 2057  21h2 de güncellemeleri kapattım öyle kullanıyorum. Sistem desktop Asus cm6870 Intel 7 3. Nesil  8 GB ram. Nividia 630 2 GB ekran kartı. 2013 model bir bilgisayar. Tpm falan yok yani. Buna Windows 11 enterprise 64bit 24h2 kurulurmu? Kurmalımıyım?

ustadım kurup denemek gerek.

• Like 1

AdnanGumus, 15 dakika önce yazdı:

ustadım kurup denemek gerek.

Sağol. Ya bunlar hep para tuzağı. Biraz eskidi ama güzel bilgisayar yeni bilgisayar almaya zorluyorlar. Telefonda aynı. Hepsi burda uygulama uyumsuzluğu verdi. Kullanım şartlarına göre benim telefon uyuyor niye erişime engel oluyorsunuz diye özelden sordum. En az android 6 gerekiyor benimki android 7. Bir kaç gün sonra çalışma şartını Android 8 e çıkardılar. 🙂  Bu nasıl bir şeydir ya?! Galiba site aşmış. Bizi beğenmiyorlar müşteri olarak sanırım. Uygulama kurulu olduğu için açılmasada hala reklamlar geliyor dikkat ediyorum. Çoğu Premium müşterilere hitap ediyor 😊 ne günlere kaldık ya.

• Like 2

del7erly, 8 saat önce yazdı:

Şuan aracı kullanılarak indirilen Windows 11 Sürümü,

24H2 - IS Derlemesi = 26100.1742

Bu sürüm gayet stabil ve güzel geldi bana.

Windows 10 gibi, bunu da editlemeye çalışıyorum ama, içime sinmeyen ters giden bazı şeyler var.

Sistem açısından gayet beğendim.

Ayarları yaparken, windows 10 ile uyumlu olup, 11 ile veya 24h2 ile uyumlu olmayan bazı ayarlarım var.

Sanırım onlar çakışıyor, güncelleme konusunda bir sıkıntıya düştüm şuan.

UUPDump ile Windows 11, version 24H2 (26100.1656) bu sürümün retail olduğunu söylüyor acaba bu daha mı iyidir ?

TimeShift, 8 saat önce yazdı:

UUPDump ile Windows 11, version 24H2 (26100.1656) bu sürümün retail olduğunu söylüyor acaba bu daha mı iyidir ?

Şahsen ben daima, orijinal aracı kullanarak indirmekten yanayım.

Umpdump vesaire bana göre değil.

TimeShift, 10 saat önce yazdı:

iyi diye bir şey yok sadece ek güvenlik yeni özellik ekleniyor ne kadar çok güncelleme kullanmadığın zamanda boşa yer kaplar ve ram harcar iyi forumlar hepinize

• Like 2