Jump to content

Ntlite Ile ISO Düzenlemesi Sonrası Basit Windows Sorunları

ApRa
 Share

Go to solution Solved by ApRa,

Recommended Posts

Merhabalar,

Bayadır kendim için ISO düzenlemiyordum Windows 11 24H2 ISO' suna geçmek istedim ve kendi hatırladığım ayarlar ile düzenlemeyi yaptım fakat birkaç problem yaşıyorum.

1- Hem dosya yöneticisi hem de sağ click sürümü bir şekilde eski sürüm kalmış :) Sağ click menüsü çok problem değil fakat en azından dosya yöneticisi görünüşünü tekrar temiz kurulum yapmadan değiştirmenin bir yolu var mı? DISM++ vs. gibi şeyler ile. (Windows tanıtım kanallarında yer alan özellik açma gibi bir programı denedim fakat maalesef işe yaramadı)

image.png.501cd626c5d7f74aac8bdd661c27fd3d.png

2- Düzenlerken "bu bilgisayarda geçmişi hatırla" gibi seçeneği kaldırdım galiba bununla birlikte her "Dosya yöneticisini" açtığımda eski boyutta (varsayılan boyutta) geliyor, bunu düzeltmenin bir yolu var mı, yine benzer araçlar ile.  

Ek olarak bu bileşenlerin neye bağlı olduğunu bilen birisi bilgilendirirse gelecek ISO'da buna da dikkat edebilirim. Şimdiden teşekkürler.

Umarım rahatsızlık vermem, bilginiz olabileceği için etiketledim.

@amd_turkey @MrRush@forjest

Edited by ApRa

Başkan win11 beni aştı. Stabil çalışan win11 yapamadım. Del7erly fingerprint shadesofdeath bensuslu ve emre028 ustaların da bu konuda daha uzman olduklarını değerlendiriyorum 

• Like 4

Dosya gezginini reg file ile geri getirebilirsiniz.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Shell Extensions\Blocked]
"{e2bf9676-5f8f-435c-97eb-11607a5bedf7}"=""

tekrar klasik hale gecmek icin:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{2aa9162e-c906-4dd9-ad0b-3d24a8eef5a0}]
@="CLSID_ItemsViewAdapter"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{2aa9162e-c906-4dd9-ad0b-3d24a8eef5a0}\InProcServer32]
@="C:\\Windows\\System32\\Windows.UI.FileExplorer.dll_"
"ThreadingModel"="Apartment"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{6480100b-5a83-4d1e-9f69-8ae5a88e9a33}]
@="File Explorer Xaml Island View Adapter"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{6480100b-5a83-4d1e-9f69-8ae5a88e9a33}\InProcServer32]
@="C:\\Windows\\System32\\Windows.UI.FileExplorer.dll_"
"ThreadingModel"="Apartment"

Edited by alinka
  • Like 1

• Solution
Posted (edited)

amd_turkey, 2 saat önce yazdı:

Başkan win11 beni aştı. Stabil çalışan win11 yapamadım. Del7erly fingerprint shadesofdeath bensuslu ve emre028 ustaların da bu konuda daha uzman olduklarını değerlendiriyorum 

Ben de çözmüş değilim, 10 yağ gibi akıyor, 11 bir türlü hala tam tatmin etmiş değil beni de.

Cevaplarınız için teşekkür ederim fakat galiba eksik bilgi verdim "dosya gezgini" hakkında. Sorun üst menü değil, en üst sayfa kısımları olan tasarıma geçmeye çalışıyordum.

Windows 11 "Dosya Gezgini" için sekme sistemi geldi - LOG

Edit.

Bugün (salı) yaması geldi ve kurulum sonrası düzeldi tüm sorunlar, cevap veren herkese tekrar teşekkürler :)

Edited by ApRa
  • Like 2

ApRa, 08.10.2024 - 21:24 yazdı:

Ben de çözmüş değilim, 10 yağ gibi akıyor, 11 bir türlü hala tam tatmin etmiş değil beni de.

Cevaplarınız için teşekkür ederim fakat galiba eksik bilgi verdim "dosya gezgini" hakkında. Sorun üst menü değil, en üst sayfa kısımları olan tasarıma geçmeye çalışıyordum.

Please register to see this content.

Edit.

Bugün (salı) yaması geldi ve kurulum sonrası düzeldi tüm sorunlar, cevap veren herkese tekrar teşekkürler :)

Azbuçuk anlar ve cevap verebilirdim aslında ama, sorunu başkaları çözebilir diye bekledim bukez.

Kendiliğinden çözülmesi ayrı güzel olmuş :) :)