Jump to content

Windows 11 Lot Ent. Ltsc Türkçe Sade / Görsel [24h2-26100.1882]

Share

Recommended Posts

• Alphonso_Elric changed the title to Windows 11 lot Ent. Ltsc Türkçe Sade / Görsel [24h2-26100.1882]
  • Alphonso_Elric changed the title to Windows 11 Lot Ent. Ltsc Türkçe Sade / Görsel [24h2-26100.1882]

Emeğine sağlık üstad. Defengeri keşke devre dışı yapsaydıniz. Neyse yapacak bir şey yok. Modifiye olması da ayrı bir güzellik olmuş 

• Like 4

Alphonso_Elric, 2 saat önce yazdı:

Windows 11 loT Enterprise LTSC Türkçe Sade/Görsel [24H2-26100.1882]

Uzun Bir Aradan Sonra İlk Çalışma Olmakla Birlikte Fazla Zaman Ayıramadım Bilmenizi İsterim.

Standart Konuların Dışında Önemli Konuları Aşağı Ekledim.

-SADE SÜRÜM İÇİN KURULUM SONRASI GELEN İLK MASAÜSTÜ-

-GÖRSEL SÜRÜM İÇİN KURULUM SONRASI GELEN İLK MASAÜSTÜ-

-GÖRESEL/SADE SÜRÜM-

- LÜTFEN KURULUMU NET BAĞLANTISINI KESEREK YAPINIZ.

- Konu başlığında belirtilen sürüm ile çalışılmıştır. Windows 11 loT sürümlerin Türkçesinin yayımlanmadığını sanırım herkes biliyor artık, sürüm Türkçe sürüme çavrilmiştir.

- TPM ve RAM Test PASS geçilmiştir, doğrudan kurulum yapılabilir. Bir sorun olmamalı.

- Yeni nesil makinalar için NVMe_M.2_Driver sürücülerini RAR dosyası içine ekledim.

- Görsel çalışmada kullanılan iconlar tarafımdan hazırlanmıştır başka bir yerde bulamazsınız, belirtmek isterim. :)

- İconlar yüksek çözünürlükte hazırlanmıştır. istediğiniz kadar büyütün bozulma olmaz ekran alıntısında da görebilirsiniz. 

- Masaüstü iconlar aktif gelir,

- Windows Güvenlik Merkezi ve Defender tamamen kaldırılmıştır, Geri dönüşü yok. gerekte yok zaten.

- Güvenlik merkezi bulunmadığından mutlaka antivirüs yazılımı kullanmanızı tavsiye ederim. Tabii ki takdir sizin, sonra bana LAFINIZ OLMASIN.

- Performans ayarları yapılmıştır.

- Rahat kullanım ve alışkanlık için KLASİK sağ tık menü ayarlanmıştır, ben biraz eski kafalıyım. :)

- Windows 11 ortada olan simge dizilimi rahat kullanım ve alışkanlık için sol bölüme çekilmiştir,

- Net 3.5 etkin,

- Ekran alıntılarında da göreceğiniz gibi performans odaklı hazırlanmıştır ve RAM kullanımı boşta ortalama 500-550 Mb arasındadır ki buda iyi bir değerdir.

- Sağ tık menüye kullanımınızı kolaylaştıracağını düşündüğüm (2) kısa yol eklenmiştir.

-08.10.2024 itibariyle günceldir, bu tarihten sonra güncelleme gelmişse, bilemem, :)

- Aktivasyon için masaüstüne Aktivasyon isimli klasörü ekledim, kullanabilirsiniz. Aktivasyon sağlanmazsa alternatifleri deneyiniz.

- Birbirinden güzel yüksel çözünürlükte (34) wallpaper eklenmiş ve her yarım saate bir değişmesi sağlanmıştır.

- WİNSXS temizlenmiştir.

- Güncelleme sonucu kalan kalıntılar temizlenmiştir.

Performans ayarları yapılmıştır.

- Yapılan ayarlamalar ile Windows 7/10 kullanıyormuşçasına rahat edeceksiniz.

- ESD sıkıştırma yapılmamıştır. RAR dosyası boyutu 4.35 GB dir.

KENDİ MASAÜSTÜ MAKİNAMA VE GAMİNG DİZÜSTÜ MAKİNAMA KURDUM VE KULLANMAKTAYIM, ŞUAN İÇİN BİR SORUN GÖRMEDİM. VARSA SORUN BELİRTİNİZ LÜTFEN SONRAKİ ÇALIŞMADA DÜZELTEYİM.

- İSO DOSYASI HASH DEĞERLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİ OLMALDIR.

CRC32: D5F57F2D
MD5: 164195B0A167F82EEDD1456F5E1121AF
SHA-1: 76D5045579B81E863E83923583B196BA9C6B40CB

Please register to see this content.

PASS: Alphonso Elric

TEST EDEN VEYA KULLANAN LÜTFEN KONUYU BOŞ BIRAKMASIN Kİ BİR SORUN OLUP OLMADIĞINI ANLAYABİLEYİM.

TEŞEKKÜR etmek parmaklarınızı aşındırmaz.

YAPILAN İŞLEMLER İLE İLGİLİ AKLIMA GELENLERİ YAZDIM, AKLIMA GELDİKÇE KONUYA EKLERİM. KISACA KULLAN İŞTE. :)  

SAYGILARIMLA

On numara sistem olmuş sade ikonsuz sürümü akşam veya ertesi gün kurmayı düşünüyorum 

• Like 2

Elinize emeğinize sağlık.Sanalda kurdum.Gayet hoş olmuş.Görev çubuğunu eski halıne getirdim ( alışkanlık ).Güncellemeleri kontrol ettiğimde yeni güncelleme olmadığını gördüm.Aktivasyonu kendi yapmış.  Winrar ve Ms Ofis 2024 kurdum.Akıcı olarak çalışıyor. Tek eksik internet tarayıcı görünüyor.Aktlvasyon klasörü içine bir setup dosyası konsa daha iyi olur gibi geliyor.

Emekleriniz için tekrar teşekkürler..

• Like 3

Elinize sağlık. Türkçe yamanın zamanla gelecek güncellemeler ile bozulması mümkün mü? Gözümden kaçmış olabilir kusura bakmayın soruyorum ama windows kurulum sonrası kapladığı alan ne kadar acaba?

Edited by damn2u
  • Like 1

Öncelikle tekrar HOŞGELDİN üstad,inan gözlerimiz ne zamandır seni arar oldu.

Emek ve paylaşım için teşekkürler Alphonso_Elric üstad.Daha öncede bir çok sistemini kullandık beğendik.

Görüntülerden anlaşıldığı üzere eminimki bu sistemde onlardan biridir.İndirmeye başladım kurup deneyince tekrar yorum yaparım.

Emek ve paylaşım için tekrar teşekkürler. 😊😊😊

• Like 1

Posted (edited)
damn2u, 22 dakika önce yazdı:

Elinize sağlık. Türkçe yamanın zamanla gelecek güncellemeler ile bozulması mümkün mü?

Soru için teşekkür ederim, kullanacak arkadaşalar için bu vesile ile ayrıntılı açıklama yapmak isterim:

Dil ve ikonların bozulacağına ihtimal vermiyorum, şöyle ki yapısal olarak çok büyük (*.dll dosyaların vb. değişikliklerini içeren.) toplu güncelleme olmadıkça değişeceğine ihtimal vermiyorum sorun olmayacaktır. Editlenmiş dosya değişiklikleri toplu yapısal değişiklerde meydana gelebilir fakat GÖRSEL çalışmada bu tip güncellemeler sonucu editlenen dosyaların yeni dosyalar ile değişmesi sonucu görsellikte bozulmalar olabilir ama çok nadir bir durumdur. Bunu Windows 7 editmelerimde çok yaşardım büyük yapısal güncelleme çok alırdı. Windows 8.1 ve 10 editlemelerimde pek karşılaşmadım, o nedenle ihtimalleri azaltmak adına çalışmalarımı mutlaka sıfır güncelleme kalacak şekilde entegre ettikten sonra dosya editlemelerini yaparım, uzun bir süre bir sorun olacağını düşünmüyorum. Olmaz diye de bir şey de yok tabi bakarsınız yarın güncelleme yayımlarlar bilemeyiz, zaman gösterecek :). Saygılarımla.

Edited by Alphonso_Elric
  • Like 8

Alphonso_Elric, 6 dakika önce yazdı:

bakarsınız yarın güncelleme yayımlarlar bilemeyiz

Üstad en mantıklısı güncellemeleri kapatmak. 🙂

• Like 2

bozart, 1 dakika önce yazdı:

Üstad en mantıklısı güncellemeleri kapatmak. 🙂

24H2 yeni çıktığından daha bir çok düzeltme ve performans güncellemesi alacaktır, oturmuş bir duruma gelince kapatılabilir diye düşünüyorum. Bu arada üstte ki mesajı editlemiştim, windows'un kurulum sonrasında kapladığı alana dikkat eden oldu mu? Bunun için özel çalışma yapılıp az kaplaması sağlandı ise ekstra memnun olacağım.

• Like 2

damn2u, 11 dakika önce yazdı:

24H2 yeni çıktığından daha bir çok düzeltme ve performans güncellemesi alacaktır, oturmuş bir duruma gelince kapatılabilir diye düşünüyorum. Bu arada üstte ki mesajı editlemiştim, windows'un kurulum sonrasında kapladığı alana dikkat eden oldu mu? Bunun için özel çalışma yapılıp az kaplaması sağlandı ise ekstra memnun olacağım.

DENEME-2024-10-08-20-06-58.png

WinSXS ve standart temizleme işlemleri dışında ek bir çaba sarfetmedim aslında, bu durum da isabet olmuş. :) 

• Like 1
  • Thanks 1

Tekrar çalışma yaparak Aramıza dönmen çok güzel, yaptığın bütün çalışmaların çoğu arşivimde mevcut, Sistem için ellerin dert görmesin devamını bekleriz... özellikle görsel çalışmaların çok hoş, Aynı fikirde olan bi çok Arkadaş vardır sitede...

Edited by mertank
  • Like 5

1hun, 17 dakika önce yazdı:

bilgisayarım c yada d ye girdiğimizde görünüm / orta boylu simgeler yapamıyorum her seferinde ayrıntılara geri çeviriyor :) bir çözümü varmıdır?

Geri bildirim için teşekkür ederim. İlk fırsatta neden böyle olmuş bakacağım. 👍

1hun, 56 dakika önce yazdı:

bilgisayarım c yada d ye girdiğimizde görünüm / orta boylu simgeler yapamıyorum her seferinde ayrıntılara geri çeviriyor :) bir çözümü varmıdır?

Bahsettiğin sorun bende yok,sıkıntı senin sistemde olabilir.

589590513_EkranAlnts.JPG.b2c0f3444aea831b66fbd4eed4868537.JPG

• Like 1

S.A arkadaşlar kurup kullanacak kişilerin güncelleme sorunu varsa kurmayın ufak güncellemede sorun olmaz ama büyük bir güncellemede ayarlar bozulur ve silinmiş olanlarda bir şekilde ekleniyor güncelleme yapmadan kullanmanızı tercih edin ben driver yedeğimi alıp kuruyorum.

Alphonso_Elric ustadım tekrar teşekkürler home yada pro olacakmı? olursa süper olur benim açımdan kolay gelsin.

• Like 6

İlk evvela eline emeğine sağlık. Senin Win7 den beri görsellerini Kurarım hiç şaşmam.

Wİn11 Görselini Kurdum. Driverleri kurmak için 1 adet güncelleme çıktı onuda kurup güncellemeleri kapattım.

Ben ayda 1 güncellemeleri açarım. (tabi 1 ay Formatsız durursam.)tüm programları Kurmama rağmen (Ofis 365 Dahil) Performans ayarların çok iyi sanki hiç program kurulmamış gibi. elimde bir sürü win11 Reg,Bat,VBScript Vb. ayar  olmasına rağmen hiç birini kullanmadım sadece "SSD Booster Omid" ile ayarları kapattım. Harika şekilde web sayfaların açılması, Wİndow  dosya geçişleri çok hızlı çalışıyor.

Tekrardan Teşekkürler eline emeğine sağlık.

Edited by bynec
  • Like 3

AdnanGumus, 20 saat önce yazdı:

S.A arkadaşlar kurup kullanacak kişilerin güncelleme sorunu varsa kurmayın ufak güncellemede sorun olmaz ama büyük bir güncellemede ayarlar bozulur ve silinmiş olanlarda bir şekilde ekleniyor güncelleme yapmadan kullanmanızı tercih edin ben driver yedeğimi alıp kuruyorum.

Alphonso_Elric ustadım tekrar teşekkürler home yada pro olacakmı? olursa süper olur benim açımdan kolay gelsin.

tapfer, 6 saat önce yazdı:

Evet üstat Pro sürümü eklerseniz şahane olur.

Fırsat bulursam pro sürüm için ekleme yaparım ama zaman veremiyorum. Saygılarımla.

• Like 4
  • Thanks 1

Sistemi kurdum 2 güne yakındır deniyorum Üstad gerçekten emeklerine ve klavyene sağlık.

Şimdiye kadar kullandığım en iyi Win11 diyebilirim.Sistemde en ufak bir olumsuzluk yok.

Açılış kapanış hızı,performans ayarları,kapatılan servisler,ram kullanımı,görsellik hepsi cuk oturmuş.

Emek verdiğin ve paylaştığın için tekrar teşekkürler. 👍👍👍

• Like 3

tapfer, 40 dakika önce yazdı:

Alphonso usta imageres.dll.mun dosyası içindeki klasörleri değiştirmisiniz. Windows 11 dijital imza kullandığı için Klasörlerde ön izleme gözükmüyor. Saygılar.

Üstadım geri bildirim için teşekkürler. Bu konuya bakacağım. 👍

• Like 2
  • Thanks 1