Jump to content

8-10 K Arasında En Iyi Hangi Telefonu Alabilirim

forjest
 Share

Recommended Posts

amd_turkey, 26.09.2024 - 19:21 yazdı:

Please register to see this content.

Bir kaç hafta önce, bu listedeki Samsung Galaxy M34 ü aldım.

Telefonda oyun oynamadığım için ve bataryası da yüksek kapasiteli olduğu için bu telefonu tercih ettim.

Şimdilik memnunum.

• Like 1

HAYIRLIEVLAT, 8 saat önce yazdı:

Telefonda oyun oynamadığım için ve bataryası da yüksek kapasiteli olduğu için bu telefonu tercih ettim.

Şimdilik memnunum.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. 

İthalatçı garantili Xiaomi serilerine bulaşmayın çünkü cihazın arka kapağını açıp donanımsal müdahele ile direnç değişimi yapılarak kaçak imei yazma işlemi yapıyorlar. Garantisi falan da yok, bildiğin "bir şey olduğunda getir abi, garantisi benim" mantığıyla iş yapıyorlar. İlla ki yurtdışı cihaz alacaksanız uygun fiyata İnfinix Zero 30 4G alınabilir. Biraz daha üst seviye olsun denirse İnfinix GT 20 Pro. Bunun dışında Türkiye distribütör garantili cihazlar olarak alttaki cihazları öneririm.

Realme 10 8/256
Galaxy M34 6/128
Galaxy A25 6/128

• Like 1

HAYIRLIEVLAT, 28.09.2024 - 21:45 yazdı:

Şimdilik memnunum.

Bende yakınıma alacağım Galaksi m34 / Tecno pova 5 ve GM 24 pro bu 3ü arasında kaldım. Bakalım angisi galip çıkar.

• Like 1

yolcuarslan, 9 saat önce yazdı:

Bende yakınıma alacağım Galaksi m34 / Tecno pova 5 ve GM 24 pro bu 3ü arasında kaldım. Bakalım angisi galip çıkar.

GM bir kez aldım, garanti süresi dolduktan bir süre sonra şarj olmamaya başladı. Telefonu kullanamadım haliyle.
Sonra Samsung M20 aldım. Gerçekten fiyat performans ürünüydü. Bir çok düşmesine rağmen çok şükür hiç bir şey olmadı.

Bataryası bile çok iyi. Bunun için yeni telefonumu da M34 aldım.

Tecno Camon 20 Pro 8gbRam-256gbRom +5gb_sanal_bellek Ekran_120hz. Kamera 64/32mp. Android14

Xioami 13pro muadili ve daha ucuzu,kaliteli cihaz ben aldım memnunum...

Ankara Ankamall Migrostan aldım. Peşin fiatına 10 taksit yapıyorlar. 

Edited by K1nq12
İlave bilgi
  • Like 1

SemihMehmetoglu, Bir saat önce yazdı:

Redmi Note 12S Yurtdışı alabilirsiniz Şuanda En Uygun f/p Cihazı Bana Kalsa. Sarı Sitede Kendi İl ilçenizde arama yaparsanız Muhakkak satan bulursunuz  sıfır kutulu fiyatları 6500 Civarında.

Redmi note 12 pro modelini düşünüyorum almayı nedeniyse 5G özelliğinin bulunmasından kaynaklı.

forjest, 9 saat önce yazdı:

Redmi note 12 pro modelini düşünüyorum almayı nedeniyse 5G özelliğinin bulunmasından kaynaklı.

Ben olsam temiz kullanılmış 2. el bir amiral gemisi telefona bakardım. Amiral gemisi kullanmanın keyfi bir başka.

Tabi 2. el alırken dikkatli olmak lazım. Güvenilir bir yerden ve kontrol ederek almak en iyisi.

• Like 1

HAYIRLIEVLAT, 12 saat önce yazdı:

GM bir kez aldım, garanti süresi dolduktan bir süre sonra şarj olmamaya başladı. Telefonu kullanamadım haliyle.
Sonra Samsung M20 aldım. Gerçekten fiyat performans ürünüydü. Bir çok düşmesine rağmen çok şükür hiç bir şey olmadı.

Bataryası bile çok iyi. Bunun için yeni telefonumu da M34 aldım.

Doğrudur bizde daha önce Gm9 plus almıştık gayet iyiydi hiç sorunu yoktu tek eksiği aksesuarları piyasada yoktu.

Sabah GM24 pro siparişi verdik bakalım nasıl olacak yorumunu erken görseydim belki fikrimi değiştirebilirdim zaten GM ile M34 arasında kalmıştım.

M seriside almıştım ama samsungun bloatware sorrunu var gereksiz çok fazla ek uygulama yüklü geliyor.

• Like 1

gonyalı42, 27.09.2024 - 20:46 yazdı:

Hocam Redmilerin kendine özgü bir arayüzleri var.Ben birkaç değişik Redmi telefon aldım aile fertlerine.Lüzumsuz çok fazla çakılı programı var.Rootlayıp kaldırabilirsiniz.Fakat o zaman da sistem dosyaları zarar görüyor.Telefon sapıtabiliyor.Bu yüzden ben Xiaomilere pek sıcak bakmıyorum.Ama tabii bütçe meselesi.

Global ya da Türkiye romlarında o kadar fazla bloatware içermiyor aslında. Ayrıca root'a gerek kalmadan çok kolay bir şekilde de kaldırılabiliyor. 

Aman diyeyim neyin ne olduğunu bilmeden bir şeyler kaldırmaya çalışmayın; çökertirsiniz telefonu. Mesela ben Xiaomi cloud dahil işime yaramayan ne varsa dikkatli bir şekilde kaldırdım.

Çin'den Redmi Note 13 Pro+ aldım; direnci de attırdım, şıkır şıkır maşallah telefon, tam bir fiyat/performans ürünü. 8 bin küsur liraya denk geldi. Ülkemde de hadi 512 GB değil de 256 GB depolama kapasitesi olanı 10-12 bin liraya satarlar diye düşünüyorum. Tasarımı olsun, depolama kapasitesi, ram'i, kamerası ve akıcılığı, pil ömrü olsun gayet memnunum. Pili de %0'dan %100'e 20-25 dakikada şarj oluyor; daha ne olsun.

Edited by helehoyni
  • Like 1
  • Thanks 1

Bu direnç kayıtlı telefonların imei ' leri sağlammı olmakta. Yoksa imei kaydı düştüğü zaman telefonu direnç kaydı için yeniden servisemi vereceğiz. Özetle bu direnç kaydının ne olduğunu ne işe yarar bilgim yok bilen arkadaşlar varsa eğer ona göre değerlendirme yaparak telefon alacağım. Çünkü benim alacağım telefonda da çift direnç kaydı bulunmakta detay bilgim yok. Yorumlar için teşekkürler şimdiden.

Spoiler

Edited by forjest
  • Like 1

forjest, Bir saat önce yazdı:

Bu direnç kayıtlı telefonların imei ' leri sağlammı olmakta. Yoksa imei kaydı düştüğü zaman telefonu direnç kaydı için yeniden servisemi vereceğiz. Özetle bu direnç kaydının ne olduğunu ne işe yarar bilgim yok bilen arkadaşlar varsa eğer ona göre değerlendirme yaparak telefon alacağım. Çünkü benim alacağım telefonda da çift direnç kaydı bulunmakta detay bilgim yok. Yorumlar için teşekkürler şimdiden.

İçeriği Görüntüle

yurtdışı telefonlarda içini açıp lehim ile işlem yapılıyor sonrada ime çakıyorlar bloke olana kadar devam bir tür aldatmaca kullandıkça göreceksin iyi kötü sağlıklı çok fazla memnun olan duymadım hala o modeli alacaksan iyi forumlar.

• Like 1

AdnanGumus, 12 dakika önce yazdı:

yurtdışı telefonlarda içini açıp lehim ile işlem yapılıyor sonrada ime çakıyorlar bloke olana kadar devam bir tür aldatmaca kullandıkça göreceksin iyi kötü sağlıklı çok fazla memnun olan duymadım hala o modeli alacaksan iyi forumlar.

Aydınlattığın için teşekkür ederim değerli kardeşim.

• Thanks 1

forjest, 10 saat önce yazdı:

İçeriği Görüntüle

Öncelikle söyleyeyim bu iş yasal değil. Daha önceki modellerde telefonda elektrik devre elemanını değiştirmeden, yazılım yoluyla eski bir telefonun imei numarası atılabiliyordu, fakat şimdiki modellerde bir direnç değişimi yapılması gerekiyor. Bunu yapacak ustanın kasap değil de hakikatten usta olması lazım.

Bazıları beceremediği için direnç atıldıktan sonra NFC'nin çalışmadığını söylüyorlar, halbuki sakarlıklarından ufacık olan NFC çipini yakıyorlar ya da fake rom veya Hint romu attıklarından dolayı NFC çalışmıyor veya güncelleme almıyor. Benim arkadaşımda öyle bir sorun yok, tertemiz iş yaptı, 2 tane güncelleme aldı ve NFC dahil tüm fonksiyonları çalışıyor; her 2 hatta da farklı imei numarası attı. Çift direnç kaydı demişsiniz; 1 adet direnç değişiyor ve yazılım ile isterseniz tek hatta, isterseniz 2 hatta birden imei numarası atılabiliyor.

Tamamen şans işi yani, biraz riskli. Bir de telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamamak lazım, yoksa çakılmış olan imei numaraları gidiyor, tabii ki yeniden direnç değişimi gerekmiyor sadece yazılımsal olarak tekrar numaralar atılıyor (TWRP ile sıfırlama da yapılıp sorun yaşanmadığı söyleniyor, fakat sanırım bulaşmam o işe durduk yere). Ayrıca aynı imei numarası birden fazla telefona kopyalanmamalı, ya da imeisi kopyalanmış olan telefon yeniden açılıp şebekeye bağlanmamalı; yoksa imei numarası bloke oluyor. Tekrar söylüyorum, bu yapılan iş yasalarımıza aykırı ve hem yapana hem de yaptırana ceza uygulanması söz konusu. Fakat yurt dışından alabileceğimiz fiyatın 2,5-3 katı fiyatı ödemek de can sıkıyor.

Ek olarak; emin olmamakla birlikte linkini vermiş olduğunuz modele direnç değişimi olmadan sadece yazılımsal işlemle imei atılabiyor diye biliyorum.

Edited by helehoyni
  • Like 1

Bu telefonda yapılan direnç olayını birkezmi yaptırıyoruz yani direnç yapıldıktan sonra sadece yazılım yoluylamı imei kaydı atılmaktadır.? Yoksa her zaman imei kaydı düştüğünde sürekli dirençmi yapılmakta telefonlarda. Direnç yüzünden kafama takıldı telefonu almak istemiyorum şimdi. Yazılım yoluyla olan telefonlara yönelmem gerekecek galiba.

Edited by forjest

forjest, 27 dakika önce yazdı:

Bu telefonda yapılan direnç olayını birkezmi yaptırıyoruz yani direnç yapıldıktan sonra sadece yazılım yoluylamı imei kaydı atılmaktadır.? Yoksa her zaman imei kaydı düştüğünde sürekli dirençmi yapılmakta telefonlarda. Direnç yüzünden kafama takıldı telefonu almak istemiyorum şimdi. Yazılım yoluyla olan telefonlara yönelmem gerekecek galiba.

Sevgili Murat, Direnç değişimi bir defa yanlız yapılıyor. Ondan sonra sadece yazılım ile kayıt yapabilirsin. Kafana takılan birşey olmasın. Telefonda değişen birşeyde olmuyor. Sorunsuz güncelleme de yapabiliyorsun. Sadece ilk 2 ay yapma yeter. Elinde kullanmadığın eski telefon varsa  onların imei numarasını yazdır yeni telefona ömür boyu kullan ;=)

• Like 1

asil111, 1 saat önce yazdı:

Sevgili Murat, Direnç değişimi bir defa yanlız yapılıyor. Ondan sonra sadece yazılım ile kayıt yapabilirsin. Kafana takılan birşey olmasın. Telefonda değişen birşeyde olmuyor. Sorunsuz güncelleme de yapabiliyorsun. Sadece ilk 2 ay yapma yeter. Elinde kullanmadığın eski telefon varsa  onların imei numarasını yazdır yeni telefona ömür boyu kullan ;=)

Aydınlattığın için teşekkür ederim sevgili kardeşim. Elimde eski bir telefon var kullanılmamakta imei kaydını kağıda yazdım elimde hazır durumda. Kardeşimle görüştüm o bu işlerden anlıyor imei kaydını atarız dedi bana. Direnç işleminin bir kereliğine yapıldığına sevindim. O zaman geriye sadece imei kodunu tanımlamak kalıyor. Şu anda kullandığım telefonum huawei p20 lite modelini kullanıyorum. Bunda da telefonun imei kaydı klonlanmış demekte ancak vodafone hattıyla uzun zamandır kullanıyorum herhangi bir kapanma sorunu olmadı.

Edited by forjest

asil111, 19 saat önce yazdı:

İlk 2 ay yapılmamasının bir sebebi var mı, öğrenmek için soruyorum yanlış anlamayın. Direnç değişiminden sonra rom sıfırlanmış telefonumda; eski sürümü yüklemiş arkadaş. Direnç değişiminden aldığım gün hemen güncelleme yaptım, dün bir güncelleme daha geldi onu da yaptım, herhangi bir sorun olmadı.

forjest, 17 saat önce yazdı:

Aydınlattığın için teşekkür ederim sevgili kardeşim. Elimde eski bir telefon var kullanılmamakta imei kaydını kağıda yazdım elimde hazır durumda. Kardeşimle görüştüm o bu işlerden anlıyor imei kaydını atarız dedi bana. Direnç işleminin bir kereliğine yapıldığına sevindim. O zaman geriye sadece imei kodunu tanımlamak kalıyor. Şu anda kullandığım telefonum huawei p20 lite modelini kullanıyorum. Bunda da telefonun imei kaydı klonlanmış demekte ancak vodafone hattıyla uzun zamandır kullanıyorum herhangi bir kapanma sorunu olmadı.

Biliyorsunuzdur belki; hatırlatmakta fayda var yine de, imei numarasını kopyaladığınız eski telefonu, yeni cihazı kullanmaya başladıktan sonra yeniden sim kart takıp kullanmamalısınız; yoksa her iki cihazınızda da imei numarası kopyalanmış duruma düşer.

PeterWilkinson, 16 saat önce yazdı:

Biraz daha bütçeni zorlayıp 80k daha eklersen iPhone Pro Max 16 1 TB alabilirsin. Kesinlikle tavsiye ederim. Alabileceğin en iyi telefon.

Hey maşallah...

Edited by helehoyni

Evet sevgili @helehoyni  v Bunun bir sebebi var... Öncelilkle 2 ay bekle dememdeki sebep, imei kaydının sistem üzerinde ayda bir sorgulanmasıdır. Bu 1 nci ay. 2 nci ay ise Operatör tarafından gönderilen mesajların geç gelmesidir. Bazen 1 Hafta dan uzun sürebiliyor.... Yani BTK Sistemi 1 ay içinde imei sorgulandı ve ses seda çıkmadı. 2 nci ayda da eğer SMS mesajı gelmediyse telefondaki işlem sorunsuz halledilmiş olur ve güle güle kullanırsın.... Diğer türlü, götürüp işlemi yaptırdın ve ardından telefonunu güncellersen ve dediğim imei kaydı patlarsa o zaman telefondaki yazılımın yeniden değiştirilmesi gereklidir. Oda maliyetli birşeydir ve herzaman güncel yazılımdan eski yazılıma dönemezsin. Onun içiin uygun yazılımın çıkarılması aylar sürebilir. Ve bu süre zarfında telefonunu kullanamayacağın için zararlı çıkarsın... Yazılımı onun için 2 ay geçtikten sonra en erken güncellersen iyi olur diyorum... Haa bu saydıklarım sadece Redmi grubu telefonlar için geçerlidir. Samsung da falan güncelleme yaparsan yada Fabrika ayarına çevirsen direk telefon elinde patlar. işlem yapılmaz. Şebeke gelmez. Fabrika ayarına çevirsen bile bu dediklerim işlemleri yeniden yapmak zorunda kalırsın...

• Like 2

PeterWilkinson, 21 saat önce yazdı:

Biraz daha bütçeni zorlayıp 80k daha eklersen iPhone Pro Max 16 1 TB alabilirsin. Kesinlikle tavsiye ederim. Alabileceğin en iyi telefon.

Telefona o kadar para vermek zor, telefonda yaptığım işlemler o kadarda çok değil internet facebook navigation nfc bağlantısını kullanmak amaçlı. IPhone'a durumum yok o kadar para vermeye.

Direnç işlemi riskli işdir ama işin ehli insanlar yaparsa sıkıntı olmaz xiaomi 13 t pro aldım yurtdışı üstelik türkiye fiyatının yarısının altına 10 ay oldu kullanıyorum nfc şu bu hepsi çalışıyor istediğim gibi rom atıyorum istediğim sürümü kullanıyorum android 13 Android 14 canım ne isterse o sürüme geçiyorum istediğim zaman global rom istediğim zaman eea rom a geçiş yapıyorum gelelim türkiye garantisine türkiyede hiç bir telefon garantili değildir bu aldatmacadır telefona ne olursa olsun kullanıcı hatası deyip geri yollarlar iphone hariç Muratcım 10 tllik telefona 40 tl verilmez karar senin saygılarımla

• Like 2
  • Thanks 1