Jump to content

Kişisel Bilgisayarıma Uzak Masaüstü Bağlantısı Yoluyla Bağlanma Hk.?

DrMakarna_
 Share

Recommended Posts

Herkese iyi günler dilerim. Bir süre başka şehirde olmak durumundayım. Bilgisayarı evde açık bırakıp tabletten uzak masaüstü bağlantısıyla bağlanmak istiyorum. Kişisel bilgisayarımı bir sanal sunucu gibi ip ve şifre ile uzaktan nasıl bağlanırım?

1. seçenek  asabit ip alıp modemden port açarak remote desktop

2.  sabit ip satın almazsan her ip değiştiğinde içerden sana ip adresini söyleyecek biri olabilir

2.seçenek anydesk gibi uygulamalarla sabit şifre belirleyerek bağlanma

senin istediğin farklı bir şey sanırım ama bunu  deneyebilirsin...

Please register to see this content.

birde elektrik kesilmesi durumuna karşı da bir önlem almalısın.  elektrik geldiğinde bilgisayar kendiliğinden başlamalı.

ekycy, 41 dakika önce yazdı:

senin istediğin farklı bir şey sanırım ama bunu  deneyebilirsin...

Please register to see this content.

birde elektrik kesilmesi durumuna karşı da bir önlem almalısın.  elektrik geldiğinde bilgisayar kendiliğinden başlamalı.

Laptop hocam 2 saat falan idare eder daha uzun giderse kuzene açtırırım

Any desk kurabilirsiniz. Ben tablet den değil de mobil den andesk kurup bağlanıyorum aynı anda pclere. Öncelik şifreyi sabitlemen gerek. Sabitledigin şifre ile istediğiniz zaman bağlanabilirsin. Story dan indirin gerekli ayarı yapın 

ya sabit ip alacaksın, ya da zerotier gibi bir vpn aracılığıyla evdeki ağa dahil olup uzak masaüstünü kullanabilirsin. ama anydesk işini daha pratik çözer.

Andeskte alias oluşturup şifre belirle. bağlantıya her zaman izin ver tikini işaretle. istediğin zaman kullanıcı adı ve şifre girerek bağlan.

iomerg, 06.09.2024 - 09:31 yazdı:

ya sabit ip alacaksın, ya da zerotier gibi bir vpn aracılığıyla evdeki ağa dahil olup uzak masaüstünü kullanabilirsin. ama anydesk işini daha pratik çözer.

Andeskte alias oluşturup şifre belirle. bağlantıya her zaman izin ver tikini işaretle. istediğin zaman kullanıcı adı ve şifre girerek bağlan.

Ben anydeski ana pc de sürekli onay istiyor diye biliyordum team viewer de sürekli şifre  değiştiriyor