Jump to content

Ntlite Ile Eklenebilecek Küçük Bir Ayar...

del7erly
 Share

Recommended Posts

Bu ayarı bana öğreten = @awengers44'e teşekkürler... -- Microsoft Yazılım Koruması Platformu...

Ben sadece regedit kaydını bularak, ISO dosyasında, kurulumdan sonra çalışacak hale getirdim.

Not = Normal yollarla regedit kaydını ISO'ya entegre ettiğimizde Aktivasyon sorunu yaşanıyor.

--Bu şekilde eklerseniz eğer, formattan sonra, PC açılışında ekleniyor kayıt.

--Ve aktivasyon işlemleri vs. her şey bitmiş oluyor.

--Zaten manuel lisans girmek isteyenler, PC'ye restart demeden girecekleri için;

--Eklediğimiz regedit kaydı, restart sonrası işleme alınacaktır.

Girdi = REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services" /v "sppsvc" /t "REG_DWORD" /d "4" /f

-Açık halde kaldığında, PC'yi fazla yormaktadır.

Dikkat!! = Ekleyeceğiniz komut, "oturum açtıktan sonra çalıştır" kısmına eklenmeli.

jwfwxrq.png

Edited by del7erly
  • Like 2
  • Thanks 1

@del7erly Bilgilendirme ve ek desteklerin için teşekkür ederim. Format sonrası yapılacak bir çok yükleme ve ayarlar olduğu için bu ayarı da elle yapıyorum artık :) 

Ayrıca bu ayar ve fikir bana ait değil, sadece sorunu yaşayıp çözüm arayınca bu ayar ile kesin sonuca ulaşıp paylaştım. Bana sorarsanız kasıntısı defender dan aşağı kalır yanı yok.. klasik mikropsoft işte.

• Like 2

Posted (edited)
awengers44, 41 dakika önce yazdı:

@del7erly Bilgilendirme ve ek desteklerin için teşekkür ederim. Format sonrası yapılacak bir çok yükleme ve ayarlar olduğu için bu ayarı da elle yapıyorum artık :) 

Ayrıca bu ayar ve fikir bana ait değil, sadece sorunu yaşayıp çözüm arayınca bu ayar ile kesin sonuca ulaşıp paylaştım. Bana sorarsanız kasıntısı defender dan aşağı kalır yanı yok.. klasik mikropsoft işte.

Konuyu düzenledim. Fikir kısmını değiştirdim. :) :) Teşekkürler...

awengers44, 41 dakika önce yazdı:

Edited by del7erly
  • Like 1

alinka, 36 dakika önce yazdı:

Hocam ben UCPD driver ini NTLITE ile kaldiriyorum ve boylece sppsvc.exe'nin  calismasi engelleniyor. acilimi  User Choice Protection Driver

Peki format sırasında bir hata ya da aktivasyon sorunu yaşıyor musunuz?

del7erly, 3 saat önce yazdı:

Peki format sırasında bir hata ya da aktivasyon sorunu yaşıyor musunuz?

Hayir herhangi bir sorun yasamadim. ne aktivasyonda ne de baska bir seyde. su anda kullandigim 23H2 bu sekilde hazirladim.

• Like 1

alinka, 34 dakika önce yazdı:

Hayir herhangi bir sorun yasamadim. ne aktivasyonda ne de baska bir seyde. su anda kullandigim 23H2 bu sekilde hazirladim.

Yakın zamanda onu da denerim ama, aynı sonuca vardığımız için, pek gerek yok sanki... :) :)

• Like 1