Jump to content

Demirdöküm Yoksa Bosch Mu Daha Iyi Kombi

bozart
 Share

Recommended Posts

mustafakarasan, 51 dakika önce yazdı:

sıkıntılı.kışın çalıştırmadığın zaman plastik dolap ile kapalı olan kombi donma tehlikesi yaşar kombiyi kapatırsan.

Yok üstad kışın da kullanıyoruz. Komple kapatıp Uludağ a gitmiyoruz 😀 kombi dolabı da yaptıracam. 

13 yıldır Baymak kullanıyorum tavsiye ederim. daha önceki evimde Bosch kombim vardı düşman başına. 8 yılda üç anakart yakmıştı. Anakartın birisini servis garanti bittiği içim garanti dışı değiştirmişti ve iyi bir ücret ödemiştim o zamanlar.

• Like 1

HARBİKIZ, 10 dakika önce yazdı:

Tartışmasız Demirdöküm doğalgazı kokluyor.

Sanırım Demir döküm 24 lük kombi takacağım.  Şuan burda 24 bin TL montaj dahil. İyi fiyat sayılır 

• Like 2

gangstarap, 8 saat önce yazdı:

Eviniz hayırlı olsun, kaç metre kare?, petek bağlı mı?

80 metrekare iki artı bir. . Ev bitmiş şuan. Petek takılı . 

Bulunduğunuz bölgede alğınız kombi'yi tamir edebilecek dürüst kombi tamirci'si bulunması çok önemli, eski den eca da çalışmış kendi dükkanı olan tamirci'yi çağırıyoruz, eca servis kötülemek olmasın, servisin elektronik kart yanmış 400 tl (hatırladığım) dedi, sonrası kombi tamircisini çağırdık, hava bastı, ateşleme bujusi gevşemiş onu sağlamlaştırdı, iki adet ısı sensörü değiştirdi 80 tl aldı, bu olay 2018'de başımıza geldi, arıza oldukça bu arkadaş'ı çağırıyoruz, usta'dan bi ara tavsiye istedim e.c.a proteus premix 24 hm önerdi, 

diğer önerim arçelik atria 24 hm (hermatik) çift musluk su açınca iki musluk'tan da sıcak su verebiliyormuş!, 

İnceleme Konusu:

ek iki önerim: alacağınız kombi'yi mutfak'ta şu musluk üstüne açık yada kapalı tesisat yaptırırsanız daha hızlı sıcak su geleceğini düşünüyorum, 2023 başında bu musluktan mutfak ve banyo'ya yaptırdık, usta'ya anlatmak için fotoğraf çekmiştim, (bizim kombi foto daki musluk üstünde olmasını isterdim), tesisat ustası yanlış anlama ama herkez neden aşağı yaptırırken sen yukarı'ya yaptırıyorsun!, adam şok oldu yani :), cevap : duvar'a klasik aç kapa çevirmeli, dönebilen başlık musluk avantajı arada vana ve hortum yok!, tamir gerekirse su saatin'den su kesip bir yıldız tornavida ve 6 inç anahtar ile tamir etmesi kolay olduğu için, aradaki sarı 1/2 erkek 3/4 erkek çevirici nikel kaplı olabilir(görüntü uyumu için),

petek var mı diye sormamın sebebi: bir yerde ayen ince aliminyum radyatör gördüm, gayet hoş, (uygun fiyat'a başka marka bulabilirsiniz) daha hafif ağırlığı ve aliminyum iletkenliği sebebiyle hızlı ısınır ve soğur.

Please register to see this content.

Edited by gangstarap
  • Like 1

Posted (edited)
gangstarap, 2 saat önce yazdı:

kombi'yi tamir edebilecek dürüst kombi tamirci'si bulunması çok önemli,

Teknik servisi benim eşimin kuzenıdir bundan yana sıkıntımız yok. Şuanki kirada kaldığım evdeki de alacağım kombinin birebir aynısıdır. Menü ve seçeneklerini ezberledim kolay sunum diyelim..

duvar'a klasik aç kapa çevirmeli, dönebilen başlık musluk avantajı arada vana ve hortum yok!, tamir gerekirse su saatin'den su kesip bir yıldız tornavida ve 6 inç anahtar ile tamir etmesi kolay olduğu için, aradaki sarı 1/2 erkek 3/4 erkek çevirici nikel kaplı olabilir(görüntü uyumu için),

Üstad bu kadar ayrıntıya gerek yok. Bu dediğiniz sistemi cami şadirvanlarda sanki görmüştüm. Yine güzel Bir tavsiye 

arçelik atria 24 hm (hermatik)

İlk defa Arçelik marka kombi gördüm 😀

Edited by bozart

mustafakarasan, 30.08.2024 - 23:12 yazdı:

Aliminyum petekler evet hızlı ısınır hızlı soğur. fakat şöyle bir sorun var. Sudaki kireçten dolayı çok çabuk tıkanıyor işini göremeyecek hale geliyor. Çok başımıza geldi bu olay.

Bilgilendirme için teşekkürler, demir petek'le devam o zaman, kireçlenme'den sebep kombi bozulma ihtimali artar doğru mudur?.

Edited by gangstarap

mustafakarasan, 2 saat önce yazdı:

aliminyum petek kireçten dolayı sıkıntı.döküm petek çok ağır. geç ısınır geç soğur çok hantaldır.en iyisi klasik saç petek

Fotoğraf atabilirmisiniz?, hangi metal'den olmalı?, paslanmaz petek'de olabilir mi?.

Edited by gangstarap

Immergas Victrix Omnia ERP 20'yede bakın, fakat 17000 kcal gücünde, evinize yeterli gelirse iyi bir seçenek gibi görünüyor, en düşük su ve petek 20 derece, kullanım kılavuzunda yazıyor, "bizim eski eca calora 24'ten şikayet'im düşük derecelere inememesiydi", en düşük su 35, petek 40 derece, ılık ve sıcak hava'larda sorun!,

Please register to see this content.

Edited by gangstarap
  • Like 1