Jump to content

K-lite Codec Pack Hk.

del7erly
 Share

Recommended Posts

Bir klasör içindeyken, 15 şarkılık bir albümü "Windows 10" ile "Tümünü Çal" dediğimde, şarkı lisatesini karışık olarak veriyor.

Bunu normal olarak, 1 den başlayıp, 15 e kadar sıralı halde vermesini ayarlayamadım.

Var mıdır bir yöntemi, program içinde göremediğim hangi ayarı değiştirmeliyim.

Sizlerin yardımını bekliyorum.

@alcalmc sen biliyor musun dostum?

Edited by del7erly

Klasörleri vlc yüklüyse onunla dinle.

Masüstünde bir vlc kısayolu oluştur. Kısayola sağ tık yapıp, özellikleri orda vlc.exe den sonra bir boşluk ver LZ yapıp yine boşluk ver klasörün yolunu yaz. Klasör yolunda boşluk varsa yolu tırnak içine al. Bir simge ata uygula tamam deyip çık. O kısayol hangi klasör içinse vlc onu sırayla çalar.

dVn786g.gif

• Like 1

Anladığım kadarıyla K-lite Codec paketiyle gelen Media Player Classic kullanıyorsunuz. Oynatıcı açık iken ctrl+7 yaptığınızda oynatma listesi açlyor.oynatma listesi içinde sağ tık yaptığınız zaman çalma listesini istediğiniz gibi sıralayabilirsiniz.

Please register to see this content.

Edited by Kalfa
imla

Posted (edited)
Kalfa, 1 dakika önce yazdı:

Anladığım kadarıyla K-lite Codec paketiyle gelen Media Player Classic kullanıyorsunuz. Oynatucu açık iken ctrl+7 yaptığınızda oynatma listesi açlyor.oynatma listesi içinde sağ tık yaptığınız zaman çalma listesini istediğiniz gibi sıralayabilirsiniz.

Bunları ben de görüyorum ama, kayıtlı kalmıyor ve sürekli manuel sıralamam gerekiyor...

Edit == Yola göre sırala veya ada göre sırala kısmını kaydettirmem lazım....

alcalmc, 15 dakika önce yazdı:

Klasörleri vlc yüklüyse onunla dinle.

Masüstünde bir vlc kısayolu oluştur. Kısayola sağ tık yapıp, özellikleri orda vlc.exe den sonra bir boşluk ver LZ yapıp yine boşluk ver klasörün yolunu yaz. Klasör yolunda boşluk varsa yolu tırnak içine al. Bir simge ata uygula tamam deyip çık. O kısayol hangi klasör içinse vlc onu sırayla çalar.

K-Liteyi çok beğeniyorum ama ufak tefek sorunları var işte...

Klitenin classik medyası sanırım ben de tam bilmiyorum, video veya müzik oynat deyince çıka player, klite kurulu iken...

Edited by del7erly
  • Like 1

alcalmc, 4 dakika önce yazdı:

İstediğin bu mu?

O değil dostum, tam anlatamadım galiba,

10 şarkı var klasörde, 10 şarkı şöyle başlıyor,

01 ndnd

02 cvbvbg

03 vggg

04 ffg

diye gidiyor.

Şarkıların tamamını çalmak için tümünü yürüt dediğimde,

1. 03 vggg

2. 02 cvbvbg

3. 04 ffg

4. 01 ndnd

Sıralı olmuyor yani, sıraya al dediğimde, kayıtlı da kalmıyor.

Kayıttan kastım, farklı albümler bile olsa, belli bir sıralamaya göre gelip, 1 den başlasın sonuna kadar dizilsin.

hep bu şekilde açılsın,,

01 ndnd

02 cvbvbg

03 vggg

04 ffg

Bende listeyi kaydetmede sıkıntı yoktu.Acaba  yeni sürümlerden kaynaklı olabilir mi diyerek yeni sürümünü kurdum.Yine liste kaydetmede bir sıkıntı yok.(Windows 11 kullanıyorum.) 

Media player Classic programını sadece video izlerken kullanıyorum.Müzik dinlemek için aimp programı daha iyi geliyor..

Kalfa, 3 dakika önce yazdı:

Bende listeyi kaydetmede sıkıntı yoktu.Acaba  yeni sürümlerden kaynaklı olabilir mi diyerek yeni sürümünü kurdum.Yine liste kaydetmede bir sıkıntı yok.(Windows 11 kullanıyorum.) 

Media player Classic programını sadece video izlerken kullanıyorum.Müzik dinlemek için aimp programı daha iyi geliyor..

Listeyi kaydetmek istemiyorum. Her klasörde listeyi sıralı versin istiyorum. Tümünü yürüt dediğimde 1 den başlasın sona kadar sıralı versin istiyorum. Vermiyor.

del7erly, 34 dakika önce yazdı:

Listeyi kaydetmek istemiyorum. Her klasörde listeyi sıralı versin istiyorum. Tümünü yürüt dediğimde 1 den başlasın sona kadar sıralı versin istiyorum. Vermiyor.

Anladım arkadaşım .Normal ayarları o şekilde zaten.Herhangi bir değişiklik yapmadan senin istediğin gibi çalışıyor.Sende niye olmuyor anlamadım.Kaldır tekrar kur demiyorum.Onları denedikten sonra konu açtığını düşünüyorum.Bir çözüm bulunur umarım

Edited by Kalfa
imla

Kalfa, 1 dakika önce yazdı:

Anladım arkadaşım .Normal ayarları o şekilde zaten.Herhangi bir değişiklik yapmadan senin istediğin gibi çalışıyor.Sende niye olmuyor anlamadım.Kaldır tekrar kur demiyorum.Onları denedikten sonra konu açtığını düşünüyorum.Bir çözüm bulunur umarım

Bakıcaz artık...

ekycy, 3 dakika önce yazdı:

klasörü sürükleyip bıraktığımda numara sırasına göre çalıyor bende. hiç bir ayar da yapmadım, umarım problemi çözersin

Normalde böyle olamsı gerekiyorsa, kullandığım sistemle alakalıdır belki, çözemezsem, orijinal windows 10 kurup denerim.

Sürükleyip bıraktığında sıralı çalıyor, listeyi kaydetmezsen sıralaman kalmaz onda sanıyorum. Ayarlarında (sanmıyorum ama) seçeneği olabilir.

K-lite kurmaya gerek yok kullanmak için ;

clsid2 kodu devraldığından beri sadece kodeclere, internete ve videoya odaklı geliştiriyor.
Burdan sunumlarını okuyabilir ona yazabilirsin. Belki de sorulmuştur bile.

👉 Vlc bu alemin kralıdır. Onsuz olmaz.

• Like 1

Winamp ve KMPlayer 64X bağımlıyım vazgeçilmesim sırasını kaybeden müziğin özelliklerini etiketlerini incele yıldız yada formatı farklı olabilir müzikte bir problem olabilir yenisini indir kolay gele.

• Like 2

Posted (edited)

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, sorunum düzeldi.

Fakat, şöyle yaptım;

Format attım, son sürümü indirip kurulum yaparken,

kurulum ekranında manuel olarak bir değişiklik yaptım.

Varsayılan oynatıcı ayarını, Windows Media Player Yaptım.

Yine K-Lite oynatıcısını kullanıyorum ama, sıralamayı düzgün veriyor bu kez.

Sorunu başka yaşayan olursa diye belirtmek istedim.

Ayarladığım yeri çekip atmam gerekirse, tekrar kurulum yaptıırmam lazım.

Sonradan yaparsam eklerim buraya.

Tekrar teşekkürler.

Saygılarımla...

Edited by del7erly
  • Like 3