Jump to content

Butterflyos (v22h2 -x64 [ On - Off]- Defender) // Yenilendi...

del7erly
 Share

Recommended Posts

CROSSXX, 6 dakika önce yazdı:

Elinize sağlık ama brandingteki dosyaları değişince emoji eklemişsiniz ya sorun çıkarmıyor mu ?

Yok sorun çıkarmıyor, sorun çıkarsa eklemezdim.

Ayrıca, branding düzenlerseniz, oradaki gerekli işaretleri ve yolları bozmadığınız sürece, her şekli her yazıyı ekleyebilirsiniz...

Mesela "Hayata Gülümse" de geçen "Gülümse" kelimesi için, aykırı "ü" harfleri yerine windowsun kendi belirlediği karakterler girilmiştir...

• Like 1

del7erly, 2 saat önce yazdı:

Yok sorun çıkarmıyor, sorun çıkarsa eklemezdim.

Ayrıca, branding düzenlerseniz, oradaki gerekli işaretleri ve yolları bozmadığınız sürece, her şekli her yazıyı ekleyebilirsiniz...

Mesela "Hayata Gülümse" de geçen "Gülümse" kelimesi için, aykırı "ü" harfleri yerine windowsun kendi belirlediği karakterler girilmiştir...

Sağolun hocam eksik olmayın 

• Like 1

mbr olarak rufus ile yazdırılıyormu? nvme ssd görmeme sorunu var forumdaki çalışmalarda 1-2 deneme yaptım hem mbr hemde gpt olarak flash a yazdırınca sıkıntı oluyor ssd görünmüyor

Deep&Blue, 11 dakika önce yazdı:

mbr olarak rufus ile yazdırılıyormu? nvme ssd görmeme sorunu var forumdaki çalışmalarda 1-2 deneme yaptım hem mbr hemde gpt olarak flash a yazdırınca sıkıntı oluyor ssd görünmüyor

İstediğiniz şekikde yazdırın sıkıntı olmaz. Orijinal Boot veya gerekli gerekli dosyalara dokunmadım. Boot.wim sadece görsel olarak düzenledim. Sorun olmayacağını söyleyebilirim ama, yükledikten sonra dönüş yaparsanız. Diğer kullanıcılar için iyi olur. Saygılarımla...

del7erly, 1 dakika önce yazdı:

İstediğiniz şekikde yazdırın sıkıntı olmaz. Orijinal Boot veya gerekli gerekli dosyalara dokunmadım. Boot.wim sadece görsel olarak düzenledim. Sorun olmayacağını söyleyebilirim ama, yükledikten sonra dönüş yaparsanız. Diğer kullanıcılar için iyi olur. Saygılarımla...

az sonra flash yazdırıp deneme yapacağım

• Like 1

Posted (edited)
Deep&Blue, Bir saat önce yazdı:

az sonra flash yazdırıp deneme yapacağım

Mbr veya gpt olayına dikkat edin fakat, daha önce nasıl kurulum yapıyorsanız öyle yazdırıp kurabilirsiniz. Formattan sonra dönüş yaparsanız sevinirim. Sorun olacağı için değil, böyle şeyleri yazınca başkaları kurulmuyor sanabilir, bu yüzden... Saygılarımla...

Edited by del7erly

del7erly, 2 saat önce yazdı:

Mbr veya gpt olayına dikkat edin fakat, daha önce nasıl kurulum yapıyorsanız öyle yazdırıp kurabilirsiniz. Formattan sonra dönüş yaparsanız sevinirim. Sorun olacağı için değil, böyle şeyleri yazınca başkaları kurulmuyor sanabilir, bu yüzden... Saygılarımla...

yardımlarınız için teşekkürler, kurdum hocam fakat daha değişik bir sorunla da karşılaştım: modifiyenizi elden geçirmeniz gerekebilir; sizin modifiyenizi kurduktan sonra harici ses kartımı bilgisayar tanımadı neyseki test edebileceğim 2-3 tane ssd var elimde hali hazırda kullandığım işletim sistemimde ses kartımı görüyorken bios dan diğer ssd ye geçince(sizin modifiyesini yaptığınızişletim sistemi kurulu olana) bu sefer ses kartımı tanımıyor; MBR ve GPT olayına gelirsek sorun onlarda değilmiş tamamen intelin kendi kabahati; sadece RST sürücüsü güncellemek gerekiyor MBR olarak flash yazdırdıktan sonra kurulum yaptım bilgisayara ama öncesinde rapid storage i  bios dan kapattım bunların ekran görüntüsünü tek tek vereceğim fotoğrafını çektim yaptığım işlemlerin, kurulum bittikten sonra RST sürücüsünü güncelledikten sonra da bios dan rapid storage i aktif ettim hepsi bu...

amacım yeni aldığım mikrofonu kullandığım işletim sisteminde bir türlü ses alamadığım için başka bir windows kurup test etmekti, bu yüden hem başka bilgisayarda hemde yeni işletim sistemimde denedim çalışıyor iade edecektim yoksa ama şükür çalışıyor iade etmeme gerek kalmadı; şuan kullandığım işletim sistemimde sıkıntı var temizlik yaparken veya sistem izinleriyle alakalı çözemediğim bir şeyi yapmışım bu yüzden mikrofondan ses alamadım; dediğim gibi ses kartında bir sıkıntı oldu biraz daha elden geçirebilseniz çok çok iyi olacağına eminim... iyi çalışmalar

Posted (edited)
Deep&Blue, 8 dakika önce yazdı:

yardımlarınız için teşekkürler, kurdum hocam fakat daha değişik bir sorunla da karşılaştım: modifiyenizi elden geçirmeniz gerekebilir; sizin modifiyenizi kurduktan sonra harici ses kartımı bilgisayar tanımadı neyseki test edebileceğim 2-3 tane ssd var elimde hali hazırda kullandığım işletim sistemimde ses kartımı görüyorken bios dan diğer ssd ye geçince(sizin modifiyesini yaptığınızişletim sistemi kurulu olana) bu sefer ses kartımı tanımıyor; MBR ve GPT olayına gelirsek sorun onlarda değilmiş tamamen intelin kendi kabahati; sadece RST sürücüsü güncellemek gerekiyor MBR olarak flash yazdırdıktan sonra kurulum yaptım bilgisayara ama öncesinde rapid storage i  bios dan kapattım bunların ekran görüntüsünü tek tek vereceğim fotoğrafını çektim yaptığım işlemlerin, kurulum bittikten sonra RST sürücüsünü güncelledikten sonra da bios dan rapid storage i aktif ettim hepsi bu...

amacım yeni aldığım mikrofonu kullandığım işletim sisteminde bir türlü ses alamadığım için başka bir windows kurup test etmekti, bu yüden hem başka bilgisayarda hemde yeni işletim sistemimde denedim çalışıyor iade edecektim yoksa ama şükür çalışıyor iade etmeme gerek kalmadı; şuan kullandığım işletim sistemimde sıkıntı var temizlik yaparken veya sistem izinleriyle alakalı çözemediğim bir şeyi yapmışım bu yüzden mikrofondan ses alamadım; dediğim gibi ses kartında bir sıkıntı oldu biraz daha elden geçirebilseniz çok çok iyi olacağına eminim... iyi çalışmalar

Yazdıklarınıza istinaden, modifiyeyi yeniden düzenlemeye gerek yok. Donanımsal bir sorun gibi gözüküyor. Online driver güncellenmemiş olabilir. Güncellemeler deaktif olduğu için, driver günceleyememiş olabilirsiniz. Sistemi kaldırmadıysanız hala, update açmak için reg kaydı girip, updateleri denetleyin. Sürücü gğncellemesi gelmiyorsa silin sistemi, fakat modifiye ederken bununla ilgili bir ayar veya bileşen silinmedi. Siz, harici ses kartı kullandığınız için, ilgili sorun harici olmasından kaynaklanıyor. Driverleri format esnasında da güncellemiyor, format öncesi net kesiliyor, format sonrası net aktif ediliyor. Otomatik driver güncellemesi aktif ama dahili ses kaetı driverini bile normalde, microsoft güncellemesiyle gelmiyorken, siz extrem bir durum harici ses kartından bahsediyorsunuz. Bu tamamen sizdeki bir sorun, yani sistemle veya modifiyeyi tekrar yapmamı gerektiren birşey yok. Saygılarımla..

Edited by del7erly

del7erly, 1 saat önce yazdı:

Yazdıklarınıza istinaden, modifiyeyi yeniden düzenlemeye gerek yok. Donanımsal bir sorun gibi gözüküyor. Online driver güncellenmemiş olabilir. Güncellemeler deaktif olduğu için, driver günceleyememiş olabilirsiniz. Sistemi kaldırmadıysanız hala, update açmak için reg kaydı girip, updateleri denetleyin. Sürücü gğncellemesi gelmiyorsa silin sistemi, fakat modifiye ederken bununla ilgili bir ayar veya bileşen silinmedi. Siz, harici ses kartı kullandığınız için, ilgili sorun harici olmasından kaynaklanıyor. Driverleri format esnasında da güncellemiyor, format öncesi net kesiliyor, format sonrası net aktif ediliyor. Otomatik driver güncellemesi aktif ama dahili ses kaetı driverini bile normalde, microsoft güncellemesiyle gelmiyorken, siz extrem bir durum harici ses kartından bahsediyorsunuz. Bu tamamen sizdeki bir sorun, yani sistemle veya modifiyeyi tekrar yapmamı gerektiren birşey yok. Saygılarımla..

hocam size şöyle açıklayayım; ben sizin modifiyenizden önce 2 kere daha windows kurulumu gerçekleştirmiştim, hiç birinde windows un sürücü bulamama ve harici ses kartımı görmeme durumu olmadı: şimdi diyeceksiniz gidin orjinal sürücüsünü indirin kurun; altını çizerek söyleyeyim bir anormallik olmasa zaten donanımı algılardı windows ne olursa olsun bu sürücü yüklenmedi diye ünlem işareti bırakırdı ki bunu sadece sizin modifiye windowsunuzu kurduktan sonra farkettim: farkettim diyorum çünkü ilk defa böyle bir şey başıma geldi bu farkındalığı da 3.5 mm jack olan mikrofonlu kulaklığımı test etme düşüncesiyle taktığımda farkına vardım yoksa müzik açıp, film izleyeceğim zaman ancak bunun farkına varabilirdim: hala modifiyeniz yüklü ssd de şuanda kullandığım eski sistem ile sizin modifiye sistemi video çekerek isterseniz gösterebilirim size bir yalan borcum yok en nihayetinde...

• Like 1

ekleme,

SetupRST_Driver 20.0.0.1038.3

bu sürücüden sonraki hiç bir güncel RST sürücüyü kurmayın az önce sam drivers dan güncelleme yaptım mavi ekran aldım intel resmi internet sitesinde şuanda verilen en son güncel sürüm bu, başka RST ler varsa kaile almayın bir daha da açılmadı windows; bu gün bütün gün windows kurarak geçirdim en sonunda da mavi ekran aldım, en kararlı hatasız sürüm yukarıda paylaştığım setup sakın ola benim gibi bir hataya düşüp güncellemeyin benim gibi mavi ekran alırsınız...

• Like 1

Tanınmayan donanımların, windows aslında kimlik bilgilerini bilir. O bilgileri alıp driver'ınızı nette bulup kendiniz yükleyebilirsiniz çok da problem bir durum değil. Modifiye yi ben de kullanıyorum her şeyide tanıyor. Donanınımınız o güncellemeden daha yenidir bir sonraki güncellemede windowsa eklenmiştir muhtemelen, windowsunuzu güncel tutun. Driver güncelleme kapatılmış onu açın önce.

vmt1.gif.a876581f609f662c8b2d5de11e17479c.gif

• Like 1

@alcalmc

Şaka maka, [OFF] defender diye belirttiğim sistemlerde, defenderi tarihe karıştırmışım. :) :)

---Etkili bir yöntem olmuş.

En son güncellelmeler bile geri getiremiyor, hizmetleri dahil...

ButterflyOS olan sistemde ise, iconlar felan değişiyor, sağ tık mavi tema gidiyor.

Bunların değişmediği bir butterflyos hazırlarsam olay olur dostum.

Aklıma geçen güzel bir fikir geldi, uygulayacağım ama, uygun zaman bulamadım...

Zamanında bir kaç işlem yapmıştım ama yinede update değiştiriyordu,

şimdi ise defenderin kaldırılışda gördüğüm ufak bir detay ile imageres.dll mun ve tema klasörünü deneyeceğim.

@alcalmc Demem o ki, yakında farklı bir girişimde bulunup, tekrar geleceğim dostum. :) :)

• Like 2

LTSC 21H2 bir windows çalışması yaparsanız çok makbule geçerdi, hani şöyle üniversal driverları olan(anakart çipset, intel, amd driver,wifi driver...) hazır bu kadar profesyonel iş çıkartıyorken bu da güzel bir seçenek olurdu...

Deep&Blue, 52 dakika önce yazdı:

LTSC 21H2 bir windows çalışması yaparsanız çok makbule geçerdi, hani şöyle üniversal driverları olan(anakart çipset, intel, amd driver,wifi driver...) hazır bu kadar profesyonel iş çıkartıyorken bu da güzel bir seçenek olurdu...

Onu yaptım driversiz olarak fakat, linklerini sildim yakın zamanda.

• Like 1

Posted (edited)
kocamanadam, 43 dakika önce yazdı:

Merhaba,dediğiniz gibi update yapma gafletine düştüm,bütün o güzellikleri,ikonları aldı götürdü.

Merhaba abi, İkonlar gidiyor ama defender asla gelmez. Microsoft büyük çaplı bir geliştirme yapmazsa, bu böyle devam edecek.

Edited by del7erly
  • Like 1

kocamanadam, 1 saat önce yazdı:

Nasıl yapılıyor?Bilmiyorum.İsoyu yeniden mi yükleyeceğim?Ama bu sefer güncelleme yüklenmediği için eski sürüm olacak.

ISOyu ntlite ile yükleyin. Varsayılan olarak tempe açılır, o klasörü dizini bul deyip ntliteden öğrenin. Sonra ntlite kapatın. Dizine girin Windowsta SystemResources klasöründen ilgili dll.mun dosyalarını kopyalayın ve saklayın. Güncellemeyle bozulunca yerine koyarsınız. Sahiplik al diyerek eskisini silersiniz. Yenilerini koyarsınız. Yada benim yaptığım metodla iobit unlocker ile silmeden önce fastcopy ile sürükler oraya kopyalama ekranında beklemeye geçersiniz. Unlocker ile sildikten sonra fast copy ile execute dersiniz.

dll.mun dosyaları :

imageres.dll.mun, imagesp1.dll.mun, shel32.dll.mun, zipfldr.dll.mun

Hangileri editli onu hangileri değil @del7erly yerliden öğrenebilirsiniz. Ama ilk 2 yada ilk 3 yeterli olur.

Burda elimden geldiğince dll.mun dosyalarını paylaşıyorum.

• Like 2

kocamanadam, 2 saat önce yazdı:

Hocam teşekkür ederim de bu beni aşar bu konuda çok bilgisizmişim.Saygılar,😪

Merhaba ve de günaydın abi.

Senin için ve tüm güncelleme yapanlar için, ikonları kolay bir şekilde nasıl geri getireceğinizi gösteriyorum.

Link ==> 

Please register to see this content.

--İşlemlerden sonra birde yeniden başlatsanız güzel olur...

tq8nrhn.gif

• Like 1
  • Thanks 1

• del7erly changed the title to Butterflyos (v22h2 -x64 [ On - Off]- Defender) // Yenilendi...