Jump to content

Dell Format Sorunu

silent_07

Recommended Posts

Dell marka bilgisayara xp kurmak istiyorum ve bunun icinde acilista F12+Enter tusuna basip CD-ROM dan baslatıyoruz

nedense Dell marka pc ler böyle galiba..ondan sonra bicimlendirmeyi yapip dosyalar kopyalandıktan sonra pc haliyle yeniden baslıyor,fakat kuruluma geçecegine nedense hep cd den yeniden otomatik baslayıp yine mavi bicimlendirme ekranına geliyor yani cd den önyükleme icin bir tusa basın ekranı kendiliginden geçiyor,valla bi türlü format atamadık..

kuruluma geçmiyor hep cd den otomatik baslıyor,dell kullanan varmı ne yapmamız gerek

bence bu dell marka pc lere format atmak baska ama nasıl iste sorun o

arkadaşım işin zor bendede aynı sorun war ama bilgisayarcıya ******ürmüştüm ve adam taktı cd yi F12 den başlattı ve biçimlendirme ve kopyalama bitti sonra yeniden başlarken tekrar f12 yaptı ve orda cd-rom ayarını değiştirdi sonra Ctrl+alt+delete ile yeniden başlattı ve cd den önyükleme için bi tuşa basın geldi 3-4 saniye durdu ve geçti sonra windows Xp yüklenmeye başladı. bende anlamadım ama 2.ci başlamasında F12 ile girdiği yerden bi ayar yaptı.

Saygılar...

arkadaşım işin zor bendede aynı sorun war ama bilgisayarcıya ******ürmüştüm ve adam taktı cd yi F12 den başlattı ve biçimlendirme ve kopyalama bitti sonra yeniden başlarken tekrar f12 yaptı ve orda cd-rom ayarını değiştirdi sonra Ctrl+alt+delete ile yeniden başlattı ve cd den önyükleme için bi tuşa basın geldi 3-4 saniye durdu ve geçti sonra windows Xp yüklenmeye başladı. bende anlamadım ama 2.ci başlamasında F12 ile girdiği yerden bi ayar yaptı.

Saygılar...

evet ztn bu dell marka pc lerde sanırım biostan ilk seçenegi falan ayarlama yok..ilkinde f12+enter deyip cd-rom u seciyoruz..ve bicimlendirme yapıp dosyalar kopyalandıktan sonra pc yeniden baslıyor buraya kadarda dogal..fakat sonra nedense kuruluma geçecegine, otomatik kendisi cd den baslatıp yine mavi disk bicimlendirme ekranına dönüyor..

bicimlendirme yapıp dosyalar kopyalandıktan sonra pc yeniden baslatılırken birşey yapacaz ama ne?

valla yardım simdi servis 30 tl para ister..yokmu dell kullanan bu merete nasıl format atılıyor :lol: :lol:

dell masa üstü bi ara vardı benim boot ayarlarına f2 tuşunda giriliyordu bios içerisinde bot kısmında ayar yapabilirsin hiç böle bir sorun vermemişti cdvd hard disk flope seçeneklerini page up - page down tuşarı ile ayarlanıyor 1. sıraya hangisini alırsan onu tanır

bilgisayarın otomatik olarak cd den başlatmaya ayarlanmış olması lazım otomatik olarak cd den başlatmayı kaldırman lazım veya yeniden açılışa geçtiğinde F12 ye basıp hard diskten başlatmayı seç ben de dell bilgisayar kullanıyorum ve format atarken sorun çıktığını görmedim :lol:

bilgisayarın otomatik olarak cd den başlatmaya ayarlanmış olması lazım otomatik olarak cd den başlatmayı kaldırman lazım veya yeniden açılışa geçtiğinde F12 ye basıp hard diskten başlatmayı seç ben de dell bilgisayar kullanıyorum ve format atarken sorun çıktığını görmedim :lol:

acılısta f12 den harddiski seçip cd den baslatmasını kapatıp, sonra f2 ile baslattıgımda biosta harddisk, cdrom falan var..her biosta oluyor fakat üstte cıkaramamıstım ..pageup ile mi oluyor o..ne karısık birseymis..

F12 den cd den başlatmayı kapatmaz sadece bir seferliğine seçim yapabilirsin cd den başlatmayı F2 den kapatacaksın 2. sefer mavi ekran gelmesini engellemen için F12 ye basıp harddiskten başlatmayı seçmen lazım Eğer cd den başlatmayı F2 den kapatabilirsen bu ayara da gerek kalmaz

F12 den cd den başlatmayı kapatmaz sadece bir seferliğine seçim yapabilirsin cd den başlatmayı F2 den kapatacaksın 2. sefer mavi ekran gelmesini engellemen için F12 ye basıp harddiskten başlatmayı seçmen lazım Eğer cd den başlatmayı F2 den kapatabilirsen bu ayara da gerek kalmaz

pc evde ve net yok..ancak eve gidince deneyecegim..sormak istedigim su..

bu mereti f12 den harddiski seçtikten sonra pc yeniden baslayacak..sonra f2 den biostan ilk seçenegi cd rom a getirecegim (pageup tusuyla neyle ise seçecegim sen ne ile seçiyorsun üstte) sonra dosyalar kopyalanıp pc yeniden baslatılırken birsey yapacakmıyım peki..yine aynı sorunu vermez degilmi

format atmak için bilgisayara cd yi tak

cd yi taktıktan sonra bilgisayarı yeniden başlat

eğer bilgisayar cd den başlatmya ayarlanmışsa F12 ye basmadan yükleme menüsü ekrana gelir

ve seçimini yapar ve mavi ekranda da ayarlama yaparsın

biçimlendirme tamamlanınca bilgisayarı yeniden başlatır

yeniden başlatma sırasında F12 ye bas ve harddiskten başlatmayı seç

bundan sonra formatın başlaması gerekir

pc evde ve net yok..ancak eve gidince deneyecegim..sormak istedigim su..

bu mereti f12 den harddiski seçtikten sonra pc yeniden baslayacak..sonra f2 den biostan ilk seçenegi cd rom a getirecegim (pageup tusuyla neyle ise seçecegim sen ne ile seçiyorsun üstte) sonra dosyalar kopyalanıp pc yeniden baslatılırken birsey yapacakmıyım peki..yine aynı sorunu vermez degilmi

f12 yi hiç karıştırma cd ni tak bilgisayar açılırken f2 ye bas biosa gir, bot menü kısmından aşağı yukarı oklarla cd nin üzerine gel enterla ve page up page down tuşarı ile 1. sıraya cd yi taşı ve kaydederek çık. sorun çözülecektir. format bittikten sonra yine aynı yolla hard diski 1. sıraya taşırsın. kolay gele

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...