Jump to content

Windows 10 Enterpriseg Ikrinka Edition Turkce

varim
 Share

Recommended Posts

Aslında yapmıycaktım ama sonradan yapmaya karar verdim. Bu sürümde de update sıkıntısı var. Update yapmak isteyenler indirmesin. Güncellemeli yapacaktım güncelleme ekleyince boyut ikiye katlıyor. 6gb dosyayla uğraşamam. Yalnız hızı şaşırttı beni çok iyi çalışıyor. Updateleri otomatik almasın diye aşağıdaki registry modifikasyonunu yaptım. İsteyen silebilir zaten update yüklerken hata verir. Bu çinlilerin isosundan yapılmadı. Internetten bulduğum bir isodan yaptım. Orginal microsoft sürümü gibi duruyor ama bu sürümde defender ve store olmamasına rağmen bunda var. Resimde store uygulamaları ingilizceden türkçeye çevrildiği için ingilizce gözüküyor ama store uygulamaları güncellendiğinde türkçeye dönecekler.

Bu linkte normal sürümleri enterpriseg ye dönüştürmek için script var https://github.com/xLSX285/EnterpriseG yalnız ben bunu kullanmadım. Türkçede destekleyeceni sanmıyorum. Merak edenler için.

Reg mod:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]
"NoAutoUpdate"=dword:00000001
"AUOptions"=dword:00000001
"NoAutoRebootWithLoggedOnUsers"=dword:00000001

Link: https://www.mediafire.com/file/c074s1zfkqr8u3q/tr-tr_windows_10_enterpriseg_x64_dvd_19041.1.iso/file

spacer.png

Edited by varim
  • Like 2