Jump to content

Windows 11 Enterpriseg Ikrinka Edition Türkçe

varim
 Share

Recommended Posts

Foruma kendi hazırladığım değişik birşey paylaşmaya karar verdim. EnterpriseG sürüm Çin hükümeti için özel hazırlanmış tüm telemetri ve çöp dosyalardan temiz. Microsofta veri yollamayan bir sürümdür. Sadece Çince ve İngilizce dillerini destekler. Şu an için sadece Windows 10 sürümü mevcuttur ve Çin için özel dağıtımı vardır. Ben olmayan sürümü çeşitli tekniklerle tekrar oluşturdum. Oluşturukende kendisinde halihazırda olmayan özellekler ekledim. Mesela normalde bu sürümde store olmaz. Türkçe dil deskteklemediği için crack gibi ama crack olmayan bişiler yaptım. Bu bakıma günlük sistemlerinize kurmaktansa sadece merak edenlerin görmesi açısından paylaşıyorum. Kurulumda mavi ekran veya 1 saat sonra otomatik kapanma gibi bişiler olabilir. bende olmadı ama işi sağlam tutmak lazım. Yabancılar bu sürüm için deli oluyorlar ama bana hiç ilgi çekici gelmeiyor ve neden deli olduklarınıda bir türlü anlamıyorum.

Sürüm svf patch olarak paylaşılacak svf patch dönüştümeyi bilenler indirsinler sadece. Böylece acemi kullanıcıların indirmemesinide sağlamış olurum :)

Öncelikle buradan https://drive.massgrave.dev/26100.1.240331-1435.ge_release_CLIENT_ENTERPRISES_OEM_x64FRE_en-us.iso sürümünü indirmeniz gerkiyor. Daha sonra buradan https://www.mediafire.com/file/d4tv047wiog5g0g/W11_EnterpriseG_TR.rar/file svf (Smart Version 4.0) patch dosyasını indirerek uygulayacak ve 26100.1.240331-1435.ge_release_CLIENT_ENTERPRISEG_x64FRE_tr-tr_with_store.iso dosyasını elde edeceksiniz.

Güncellemeler çalışmıyormuş. Böyle bir geri dönüş oldu. Düzeltip paylaşırmıyım bilmiyorum.

Bu linkte normal sürümleri enterpriseg ye dönüştürmek için script var https://github.com/xLSX285/EnterpriseG yalnız ben bunu kullanmadım. Türkçede destekleyeceni sanmıyorum. Merak edenler için.

spacer.png

Edited by varim
  • Like 4
  • Thanks 3
  • Confused 1

Posted (edited)

Please register to see this content.

İso ve patch aynı klasörde olacak. Patch dosyasına tıklayınca iso nerde diye soracak zaten aynı klasörde olduğu için ok deyin geçin. Sol tarafta iki sürüm gözükecek. Enterpriseg yazan iso dosyasına sağ tıklayıp "extract" seçin. Dosyayı nereye çıkarmak istiyorsanız, seçip ok deyin.

spacer.png

Edited by varim

varim, 1 dakika önce yazdı:

Yanlış konuya yazdın herhalde! Bu konuyla alakası ne?

Alakası şu, türkçeleştirilmiş sistem olması.

İstersen sildirebilirsin, önde olan bir konuda herkes görsün diye yazdım.

Sürekli konu açıp TNCtr'yi çok kirlettim zamanında.

Yavaş yavaş akıllanıyorum diyelim.

varim, 1 dakika önce yazdı:

Silebilsem neler neler silerdim ama moderatör değilim ki. Daha düne kadar konu açıp editleyemiyordum bile.

Ben silerim sorun değil de, demek istediğim, raporlayıp, istemediğin yorumları sildirebilirsin.

Bu linkte Windows 10 orjinal çince versiyonları var

Şifre: 0101111011111

indirilen isolardan çince dil dosyaları çıkarılıp ingilizce dil dosyası entegre edilebilir.

Raporlasamda beni kimse iplemez. Bu forumla aram hiçbir zaman iyi olmadı 😁

varim, 6 dakika önce yazdı:

Bu linkte Windows 10 orjinal çince versiyonları var

Şifre: 0101111011111

indirilen isolardan çince dil dosyaları çıkarılıp ingilizce dil dosyası entegre edilebilir.

Raporlasamda beni kimse iplemez. Bu forumla aram hiçbir zaman iyi olmadı 😁

Çinceye gerek yok :) :)

Posted (edited)

İngilizce kullanırım diyorsan dil paketini çıkar ingilizce dil ekle diye dedim. Bu sürümde defender falanda yok.

Orjinal indirme sayfası.

Edited by varim

varim, 8 dakika önce yazdı:

İngilizce kullanırım diyorsan dil paketini çıkar ingilizce dil ekle diye dedim. Bu sürümde defender falanda yok.

Orjinal indirme sayfası.

Anladım ama, ben defenderi kaldırdığımda geri gelmiyor zaten.

İngilizce olarak kullanıyorum diye, ingilizce olarak orijinal aracı kullanarak indiriyorum.

Konuyu gereksiz doldurduk, neyse...

Bu sürümü microsoft yapıyor çin devletine veriyor. Onlarda kendi modifikasyonlarını yapıp devlet dsirelerindeki bilgisayarlarınds kullanıuorlar herhalde. Bu sürüm microsofttan direk indirilebilen birşey değil. Orjinal el değmemiş sürümü yok. El değmemiş sürümü yukarıda şifresiyle verdiğim linkten indirilen sürüm. En el değmemişi yukarda benim paylaştığım. Orjinal sürüme yakın olsun diye iki adet policy dosyasıda ekledim. Orjinal sürümde var çünkü. Güvenliği arttırmak için.

Posted (edited)

Hata görseli atabilirmisin? C:\Windows\PolicyDefinitions\CMITCustomPolicy.admx ve C:\Windows\PolicyDefinitions\en-us\CMITCustomPolicy.adml gibi iki dosya olacak. Bunları silerek deneyebilirmisin. Bunlar sistemin extra güvenlik dosyaları. Çin hükümeti herkes kafasına göre program kurmasın diye bu dosyalarla ayar yapmış olabilir. Kendim deneyim teyit edeceğim. Sağol.

Bende kurdu. Herhangi bir hatada vermedi. Yalnız tuhaf bir yavaşlık ve yüksek işlemci kullanımı gördüm. Zaten test sistemi ama mükemmel olmuş olması lazımdı.

spacer.png

Edited by varim

Bence boşuna uğraşma. Bir tane lisanas dosyası ve registry kaydı var. Dil kontrolü yapıyor. Dil yüklemek için bunları değiştirmek gerekiyor. Bunlar değiştirilince güncellemelerde ve dism güncellemesinde dosya hash kontrolü var. Bu dosyaların değiştirildiğini görünce güncelleme yapmıyor. Ama güncellemesiz kullanılır bak.

bensuslu11, 1 saat önce yazdı:

Hayır uğraşmadım. Ama windows 11 G sürümünü buldum. İngilizce. Ama dil ekleyince cortluyor. İngilizce çok stabil ama

peki beğendiniz ise türkçeleştirme çalışmanız olacak mı?

tmac14, 2 saat önce yazdı:

peki beğendiniz ise türkçeleştirme çalışmanız olacak mı?

Söyledim ya, türkçe dil paketi eklediğim anda sistem gümlüyor. Sanırım politikalardan dolayı. 

Ama ingilizce iso istersen paylaşırım

• Like 1

bensuslu11, 3 saat önce yazdı:

Söyledim ya, türkçe dil paketi eklediğim anda sistem gümlüyor. Sanırım politikalardan dolayı. 

Ama ingilizce iso istersen paylaşırım

mumkünse paylaşabilirmisin