Jump to content

Chrome - Bu Uzantıları Desteklemeyi Yakında Durdurabiliriz

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

Chrome uzantıları sayfasında artık "Bu uzantıları desteklemeyi yakında durdurabiliriz" yazan bir bölüm var. Bendeki uzantıları böyle listelemiş. Kullandığım bu uzantılara alternatif olarak önerileriniz olabilir mi arkadaşlar.

image.png.65eea77419d0f34172befbdd6e49410c.png

Edited by HARBİKIZ
  • Like 1

GOKHANSOYLU, 6 dakika önce yazdı:

idm de sorun çıkıyor. Eklentiden mi yoksa programdan mı çözemedim sorunu.

Please register to see this content.

Benim paylaştığımı yüklerseniz bu sorunu almazsınız...

• Like 1

GOKHANSOYLU, 23 dakika önce yazdı:

idm de sorun çıkıyor. Eklentiden mi yoksa programdan mı çözemedim sorunu.

youtube de kullanıcı girişi yaptığında idm ile indiriyor inmez ise 4k video downloader kullanabilirsiniz

• Like 1

Sorunun sebebi adguard gibi eklentiler kaynaklı. Çakışma yapıyor, o yüzden idm hatası geliyor.

Herhangi birinin çalışmasında bu olayın çıkma sebebi bu.

• Like 2

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

Spoiler

Google Chrome Desteklenmeyen Uzantı Uyarı Mesajı Gösteriyor

Web tarayıcısının en son sürümünü yükselten veya yükleyen birçok Chrome kullanıcısı, "Uzantıları Yönet" sayfasında aşağıdaki uyarı mesajını almaya başladı:

Bu uzantı yakında artık desteklenmeyebilir

Bunu Chrome Web Mağazası'ndan kaldırın veya benzer uzantılarla değiştirin.

uzantısı için görünen uyarı mesajını göstermektedir :

Aşağıdaki ekran görüntüsü , Chrome uzantı yöneticisi sayfasında

This_Extension_May_Soon_No_Longer_Be_Supported_Warning_Message_Google_Chrome.png

" bağlantısı da görüntülenir. bir " Alternatif bul Kullanıcıların web tarayıcılarındaki sorunlu veya devre dışı bırakılmış uzantıyı değiştirmek için benzer uzantıları/eklentileri indirip yüklemelerine olanak tanıyan

[Nedeni] Google Chrome neden Uzantı Desteklenmiyor Mesajını Gösteriyor?

olarak değiştiriyor uzantı işlevini veya mekanizmasını Manifest V3 Google ekibi , Chrome web tarayıcısında kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini artırmak için . Mevcut tüm uzantı geliştiricilerinin, uzantılarını yeni Manifest V3 mekanizmasına geçirmesi veya yükseltmesi gerekecektir.

Kullanıcının web tarayıcısında yüklü bir uzantı hala Manifest V2'yi kullanıyorsa Chrome, kullanıcıyı kullanımdan kaldırılan uzantı hakkında uyarmak ve bilgilendirmek için uzantı yöneticisi sayfasında yukarıda belirtilen uyarı mesajını göstermeye başlar.

Çok yakında Manifest V2'yi kullanan tüm eski uzantılar Chrome'da otomatik olarak devre dışı bırakılacak ve engellenecek ve kullanıcılar bunları etkinleştirip kullanamayacak.

Mesajı Kapatma ve Kullanımdan Kaldırılan Uzantıyı Chrome'da Etkin Tutma

Bu arada Chrome, kullanımdan kaldırılan uzantıyı engellemiyor. Yalnızca uzantıların ana sayfasında ve sorunlu uzantının ayrıntılar sayfasında uyarı mesajı gösteriliyor.

Uyarı mesajını alırsanız, devre dışı bırakılan uzantının yanında verilen 3 noktalı menü simgesine tıklayıp “ Şimdilik Sakla ” seçeneğini seçebilirsiniz: aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi

Keep_Enable_Unsupported_Blocked_Extension_Google_Chrome.png

Uzantıyı etkinleştirecek ve herhangi bir sorun yaşamadan kullanabileceksiniz.

” düğmesine de tıklayabilirsiniz Uyarı mesajını kapatmak için “ Anladım ancak mesaj, uzantı ayrıntıları sayfasında kalıcı olarak gösterilmeye devam edecektir.

Chrome'da Desteklenmeyen Uzantı Mesajını Tamamen Devre Dışı Bırakma ve Kaldırma

Kullanımdan kaldırılan uzantıyı kullanmak istiyorsanız ve desteklenmeyen uzantı uyarı mesajını uzantı ayrıntıları sayfasından kalıcı olarak kaldırmak istiyorsanız aşağıda vereceğim yöntem size yardımcı olacaktır.

için kullanılabilecek gizli bir gizli tercih/bayrak sağlamıştır Google Chrome ekibi , Chrome tarayıcısında Manifest V2'nin kullanımdan kaldırılması uyarı mesajını tamamen kapatmak .

Bu gizli tercihi aşağıdaki adımları kullanarak değiştirebilirsiniz; bu, web tarayıcınızdaki uyarı mesajını devre dışı bırakacaktır:

ADIM 1: Google Chrome web tarayıcısını açın ve chrome://flags/ adres çubuğuna yazın ve Enter'a basın. Gelişmiş yapılandırma sayfasını açacaktır.

ADIM 2: Şimdi arama kutusuna "Manifest V2" yazın .

Sonuçlarda aşağıdaki seçenekleri arayın:

Extension Manifest V2 Deprecation Warning Stage

Displays a warning that affected MV2 extensions may no longer be supported due to the Manifest V2 deprecation. – Mac, Windows, Linux, ChromeOS, Lacros

#extension-manifest-v2-deprecation-warning

Extension Manifest V2 Deprecation Disabled Stage

Displays a warning that affected MV2 extensions were turned off due to the Manifest V2 deprecation. – Mac, Windows, Linux, ChromeOS, Lacros

#extension-manifest-v2-deprecation-disabled

ADIM 3: Kullanımdan kaldırılan uzantı uyarı mesajını devre dışı bırakmak ve devre dışı bırakmak için, Devre Dışı seçeneğini seçin. yukarıda belirtilen seçeneklerin her ikisi için de açılır kutudan

Disable_Remove_Extension_Manifest_V2_Deprecation_Warning_Message_Chrome.png

ADIM 4: Google Chrome sizden tarayıcıyı yeniden başlatmanızı isteyecektir. ” düğmesine tıklayın . “ Şimdi yeniden başlat Google Chrome'u yeniden başlatmak için

İşte bu. Artık Chrome, uzantılar sayfasında uyarı mesajını göstermeyecek ve kullanımdan kaldırılan uzantıları devre dışı bırakmayacak veya engellemeyecektir.

Not: Gelecekte, Chrome'da varsayılan ayarı geri yüklemeye karar verirseniz, yukarıda belirtilen seçenekler için açılır kutudan " Default " seçeneğini seçin ve tarayıcıyı yeniden başlatın.

• Like 1