Jump to content

Artık Sistem Indirmeyeceğim.

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Merhaba,bir karar aldım ve artık TNCTR den sistem indirmeyeceğim.14 senelik tecrübemin neticesinde bir windows 10 indirdim,gerekli ayarları yaptım,güncellemeleri yükledim.Kısacası hızlı ve gayet hoş bir sistem oldu.Gerekli sistem yedeklemeyi de yaptım.Böyle kullanacağım.Neden böyle bir şeye başvurdum?Artık sistem yapmanında  ..ku çıktı ve türlü türlü numaralar döndüğünü hissediyorum.(tabi bana göre).Ama yine TNCTR ye gireceğim,önemli programları izleyeceğim,sadece sistem indirmeyeceğim.Saygılarımla,

• Like 3
  • Confused 2

Güvenilir üstadlarin çalışmalarınız indirebilirsiniz. Bunu tnctr sitesine maul eder gibi yazdınız sanki. Zaten her önüne gelen sistem indirilmez sayın abimiz... 

Yeni sistem çıksa da MSDN olarak indirirsiniz 

• Like 3

Zaten çok garip sürekli sistem çıkarmak nasıl bir saçmalık ? Bunu hep söylüyorum sürekli format atmak bir bağımlılık çok ızlı sistem yaptım onu yaptım bunu yaptım diyor arkadaşlar da yaptığın tel şey bir kaç reg eklemeke silmek , uygulamaları kaldırmak vs bu sistem yapmak değildir sistem editlemektir. Sürekli format atarak o ssd lerinizin ömrünü yiyorsunuz ve bu ağımlılık yapıyor sizde bırakın kullanın büyük bir sorun olmadıkça.

• Like 6
  • Thanks 2

bozart, Bir saat önce yazdı:

Güvenilir üstadlarin çalışmalarınız indirebilirsiniz. Bunu tnctr sitesine maul eder gibi yazdınız sanki. Zaten her önüne gelen sistem indirilmez sayın abimiz... 

Yeni sistem çıksa da MSDN olarak indirirsiniz 

Hayır siteye mal etmiyorum,sadece her zaman bu siteden indiririm.Ayrıca her önüme gelen sistemi indirmedim.Şöyle diyebiliriz,güvendiğim dağlara kar yağdı ve bu dağlar kayganlaştı.Saygılar,

PeterWilkinson, 30 dakika önce yazdı:

Ne numaralar dönüyormuş biz de bilelim gerekirse indirmeyelim o kişilerden. Bu şekilde isim vermeden bütün forumu zan altında bırakıyorsunuz.

Ben gammaz değilim,herkesin aklı fikri var,öğrenin.Ayrıca belirttiğim gibi bu sadece benim fikrim.Saygılar,

shadesofdeath, Bir saat önce yazdı:

Zaten çok garip sürekli sistem çıkarmak nasıl bir saçmalık ? Bunu hep söylüyorum sürekli format atmak bir bağımlılık çok ızlı sistem yaptım onu yaptım bunu yaptım diyor arkadaşlar da yaptığın tel şey bir kaç reg eklemeke silmek , uygulamaları kaldırmak vs bu sistem yapmak değildir sistem editlemektir. Sürekli format atarak o ssd lerinizin ömrünü yiyorsunuz ve bu ağımlılık yapıyor sizde bırakın kullanın büyük bir sorun olmadıkça.

Fevkalade bir tesbit.

• Like 2

Bende aynı düşüncedeyim Emre olsun  Forjest DjRush olsun hepsinin çalşmasını indirdim kurdum  çoğuda iyidi bir zararını görmedim açıkcası.

Fakat bazen olur olmaz hatalarla karşılaştığım oldu bunun sebebi kapatılan servisler. Misal bu fbkonanın yaptıkları kullansan Ram 900 mb ama çoğ şey randımanlı çalşmayacak bir zaman sonra daha beter olacak seni yeni formata zorluyor. Misal nadiren oyun oynarım adam gitmiş pagefile Sanal Ram'i kapatmış hop mavi ekran :D

Ben uzun zamandır kendi yaptıklarımı kullnıyorum ince ayarlar yapıp. 20H1 win10 kullnıyordum 21H1 hazırladım zaman olursa ona geçerim.Açıkcası pekde hatasını görmedim.

Burda yapanları diğer forumlardada güvenilir olarak yazmışımdır öyle olduğunuda düşünüyorum.

• Like 3

shadesofdeath, 2 saat önce yazdı:

Bana söylüyorsanız eğer, elimde olan toplu ayarı ve düzenlemeyi, tek seferde tüm sistemlere rahatça uyguladım diye hızlı bir şekilde sistem çıkardım. Ayrıca hiçbir zaman sistem yaptım demedim, demiyorum. Yaptığımız işin temeli zaten sistem editlemek, bunu bilmeyen yoktur herhalde, sistemin adı farklı ve .exe değilde farklı uzantıda bir şey çalıştırsa, yani sistem baştan aşağıya ben yapabilsem burda işim olmaz. Sistem editliyoruz, sistemi baştan yaratmıyoruz. Kocamanadımın lafı banaydı, nedeni ise, her zaman rahatça indirebildiği sistemleri Turbobit sitesine yükleyişim. Kimin sistemi iyi, kimin sistemi kötü bilmem ama, benim sistemin defendersiz oluşu ve geri gelmemesi. Şuana kadar bu sitede, sistem editleyenlerin hiçbiri yapmamıştı. Buna ne diyeceksiniz. Eğer bunu yaptığım halde, karalamaya çalışanlar olursa kendileri bilir. Fakat bu şekilde sunum daha önce yapılmamıştı. Turbobit sitesine yükleyişim, bu gerçeği değiştirmez.

Edited by relati7ity
  • Like 2

relati7ity, 13 dakika önce yazdı:

Bana söylüyorsanız eğer, elimde olan toplu ayarı ve düzenlemeyi, tek seferde tüm sistemlere rahatça uyguladım diye hızlı bir şekilde sistem çıkardım. Ayrıca hiçbir zaman sistem yaptım demedim, demiyorum. Yaptığımız işin temeli zaten sistem editlemek, bunu bilmeyen yoktur herhalde, sistemin adı farklı ve .exe değilde farklı uzantıda bir şey çalıştırsa, yani sistem baştan aşağıya ben yapabilsem burda işim olmaz. Sistem editliyoruz, sistemi baştan yaratmıyoruz. Kocamanadımın lafı banaydı, nedeni ise, her zaman rahatça indirebildiği sistemleri Turbobit sitesine yükleyişim. Kimin sistemi iyi, kimin sistemi kötü bilmem ama, benim sistemin defendersiz oluşu ve geri gelmemesi. Şuana kadar bu sitede, sistem editleyenlerin hiçbiri yapmamıştı. Buna ne diyeceksiniz. Eğer bunu yaptığım halde, karalamaya çalışanlar olursa kendileri bilir. Fakat bu şekilde sunum daha önce yapılmamıştı. Turbobit sitesine yükleyişim, bu gerçeği değiştirmez.

Emin misin defenderi geri gelmeyen sistemin sende olduğuna ? Eski yaptığım sistemlere kafa tutacak bu forumda bir kaç kişi vardır burda konu övünmek veya suçlamak değil ayrıca sen neden üstüne alındın ben genel konustum. Windows sisteminde herşey bir örüntü gibi bir birine bağlıdır bir bileşeni çıkartmak devamında sorunları getirir. Sizlerebirşeyde yardımcı olunca üstad, size karşı mantıklı bir cümle kurunca  altalamaış olmuyorum sadece bunun bir bağımlılık olduğunu ve bunu ileriki zamanlarda "tüh harcadığım boş vakte" demeyin diye uyarıyorum. Bir gün bakıyorum mükemmel hızlı windows deneyimi vs sorunsuz falan diye paylaşılıyor 3 gün sonra yeni edit paylaşıyorsunuz buna anlam veremiyorum tamam ara ara sistem yapsan neyse de sadece bu öldürdüğünüz boş vakte gidip bir programlama dili öğrenebilir vb size daha çok şey katacak işlerle uğraşabilirsiniz. Herkesin kendi aklı, kendi mantığı, kendi yaşamı ben sadece söylerim mantıklı bulup uygulamak size düşer.

• Like 3

shadesofdeath, 4 dakika önce yazdı:

3 gün sonra yeni edit paylaşıyorsunuz buna anlam veremiyorum tamam ara ara sistem yapsan neyse de sadece bu öldürdüğünüz

Son derece haklısınız. Aralıklı zamanlarda veya 1 ayda yapılan sistemler daha makbuldur. Bir süre sonra insanlar bayıyor.

relati7ity, 26 dakika önce yazdı:

Yaptığımız işin temeli zaten sistem editlemek, bunu bilmeyen yoktur herhalde, sistemin adı farklı ve .exe değilde farklı uzantıda bir şey çalıştırsa, yani sistem baştan aşağıya ben yapabilsem burda işim olmaz.

Forumda çeşitlilik iyidir. İsteyen indirir istemeyen indirmez. Üstünüze alınmanıza gerek yok. 

• Like 2

Burda herkes sistem editliyor.Paylasim yapan arkadaşlarin hevesini kırmayalım.Dileyen indirir dileyen, başka konulardaki editlere yönelir.Çeşitlilik her zaman iyidir ayrıca sistemin yapımcısının da paylaşım şekline saygı duymak gerekiyor.Kimseyi kırmak için yazmadın lütfen kimse alınmasın.Hayirli forumlar.

• Like 4
  • Thanks 1

kocamanadam, 6 saat önce yazdı:

Merhaba,bir karar aldım ve artık TNCTR den sistem indirmeyeceğim.14 senelik tecrübemin neticesinde bir windows 10 indirdim,gerekli ayarları yaptım,güncellemeleri yükledim.Kısacası hızlı ve gayet hoş bir sistem oldu.Gerekli sistem yedeklemeyi de yaptım.Böyle kullanacağım.Neden böyle bir şeye başvurdum?Artık sistem yapmanında  ..ku çıktı ve türlü türlü numaralar döndüğünü hissediyorum.(tabi bana göre).Ama yine TNCTR ye gireceğim,önemli programları izleyeceğim,sadece sistem indirmeyeceğim.Saygılarımla,

bunun yerine benim gibi yapabilirsiniz üstadım win10 son sürüm  win11 son sürüm 

Please register to see this content.
 msdn indirip rahatınıza bakabilirsiniz ben artık öyle yapıyorum tnctrden modlu sorunlu kullanacagima son sürüm modsuz msdn kullanmak en mantiklisi

Edited by efsane01h
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

efsane01h, 7 saat önce yazdı:

bunun yerine benim gibi yapabilirsiniz üstadım win10 son sürüm  win11 son sürüm 

Please register to see this content.
 msdn indirip rahatınıza bakabilirsiniz ben artık öyle yapıyorum tnctrden modlu sorunlu kullanacagima son sürüm modsuz msdn kullanmak en mantiklisi

Zaten öyle yaptığımı belirtmiştim dostum,sağolasın.

• Like 1
  • Thanks 1

Yorumları şaşkınlıkla okudum modifiye sistem olayına bu kadar düşman, TNCTR'nin sistemlerine büyük bir nefretle modlu sorunlu diyen kişilerin bu forumda bu kadar uzun süredir olması şaşırtıcı bir şey doğrusu. Sanki sizi burada zorla tutuyorlarmış gibi. Linkler de verilmiş buradan indirmeyin şuralardan indirin diye. Modifiye sistem forumunda sürekli sistem çıkarmak saçma diyen neyin kafasını yaşıyor acaba. Xda da niye sürekli android rom çıkıyor, bbc de niye sürekli haber çıkıyor, sütçü neden hep süt sağıyor... Çeşit olur işte bütün sistemleri indirmek zorunda değilsiniz aralarından bir tane seçin uğraşan insanların şevkini kırıyorsunuz bu şekilde diğer sistemi de başka biri beğenir indirir ve kullanır belki. Sistem yapmak değil sistem editlemek diye küçümsemişsiniz verilen emeği. Uğraşıp didinip pasta yapıyorsunuz sonra biri çıkıp diyor ki pastadaki un için neden kendin buğday ekip değirmende öğütmedin. Yürüyen ego konuştu yine.

Edited by PeterWilkinson
  • Thanks 2
  • Haha 1

PeterWilkinson, 5 dakika önce yazdı:

Yorumları şaşkınlıkla okudum modifiye sistem olayına bu kadar düşman, TNCTR'nin sistemlerine büyük bir nefretle modlu sorunlu diyen kişilerin bu forumda bu kadar uzun süredir olması şaşırtıcı bir şey doğrusu. Sanki sizi burada zorla tutuyorlarmış gibi. Linkler de verilmiş buradan indirmeyin şuralardan indirin diye. Modifiye sistem forumunda sürekli sistem çıkarmak saçma diyen neyin kafasını yaşıyor acaba. Xda da niye sürekli android rom çıkıyor, bbc de niye sürekli haber çıkıyor, sütçü neden hep süt sağıyor... Çeşit olur işte bütün sistemleri indirmek zorunda değilsiniz aralarından bir tane seçin uğraşan insanların şevkini kırıyorsunuz bu şekilde diğer sistemi de başka biri beğenir indirir ve kullanır belki. Sistem yapmak değil sistem editlemek diye küçümsemişsiniz verilen emeği. Uğraşıp didinip pasta yapıyorsunuz sonra biri çıkıp diyor ki pastadaki un için neden kendin buğday ekip değirmende öğütmedin.

Tek kelime ile, teşekkürler. :) :)

• Like 1

relati7ity, 18 dakika önce yazdı:

Tek kelime ile, teşekkürler. :) :)

Rica ederim sadece sizin için değil bütün sistem yapan arkadaşların şevkinin kırılmaması için söyledim. Zaten forumda şurada sistem yapan 2 kişi kaldı kimseyi küstürmeyin. reality uçuk kaçıktır arada bir galaksinin kainatın en mükemmel sistemi deyip 2 gün sonra o sistem olmamış onu indirmeyin gezegenin en iyi sistemi asıl bu yeni çıkardığım diye garip konular açsa da ben iyi niyetine inanıyorum arkadaşımızın.

Edited by PeterWilkinson
  • Like 1
  • Haha 2

PeterWilkinson, 13 dakika önce yazdı:

Rica ederim sadece sizin için değil bütün sistem yapan arkadaşların şevkinin kırılmaması için söyledim. Zaten forumda şurada sistem yapan 2 kişi kaldı kimseyi küstürmeyin. reality uçuk kaçıktır arada bir galaksinin kainatın en mükemmel sistemi deyip 2 gün sonra o sistem olmamış onu indirmeyin gezegenin en iyi sistemi bu yeni çıkardığım diye garip konular açsa da ben iyi niyetine inanıyorum arkadaşımızın.

Teşekkürler. Sistem editlerken ve denerken hoşuma gitmeyen bazı şeyler olduğunda veya tam tersi, sistem editlerken, herşey bitip upload ettikten sonra, eklemek veya eklesem daha güzel oluyormuş dediğim şeyler olduğunda ve sistemi daha iyi, hızlı hale getirdiğinde. O sistem kötü bu sistem daha iyi olayı oluyor. Bunun bir nedenide, sürekli evdeyim ve sürekli sistemler üzerine çalışıyorum. Bu yüzden hatasız bir sistem çıkarsam da, daha iyi olanı çıkardığımda içimden geldiği gibi yazıp, bu sistem diğerine göre daha iyi yazıyorum. Başkaları gibi ayda yılda bir sistem yapmıyorum arkadaşın söylemeye çalıştığı bu, boş günlerimde, yani hergün sistem üzerinde ve ISO üzerinde değişiklikler yapıyorum. Son çıkardığım 3 adet sistemi ise, çok rahat ve hızlı editledim. Yaptığım şeyleri unutmadan, 3 ayrı sistemde uygulayıp, belli başlı ayarları otomatik olarak girdim. Fakat rahat ve hızlı yaptığım işlemler bile, sürekli yaptığım ve artık alışagelmişliğimin eseridir. Yine de bir emek vardır yani. Tekrar teşekkürler...

Edited by relati7ity
  • Like 1

PeterWilkinson, 50 dakika önce yazdı:

reality uçuk kaçıktır arada bir galaksinin kainatın en mükemmel sistemi deyip 2 gün sonra o sistem olmamış onu indirmeyin gezegenin en iyi sistemi asıl bu yeni çıkardığım diye garip konular açsa da ben iyi niyetine inanıyorum arkadaşımızın.

Verdiğiniz örnek takdire şayan 😂😂 bende inanıyorum . Biraz abartılı da başlık açsa zamanla düzelir, herzman çeşitlilik iyidir.

Tereciden her zaman tere alınmaz arada bir dereotu maydanoz ve roka da almak lazım 😀

• Haha 1

PeterWilkinson, Bir saat önce yazdı:

Yorumları şaşkınlıkla okudum modifiye sistem olayına bu kadar düşman, TNCTR'nin sistemlerine büyük bir nefretle modlu sorunlu diyen kişilerin bu forumda bu kadar uzun süredir olması şaşırtıcı bir şey doğrusu. Sanki sizi burada zorla tutuyorlarmış gibi. Linkler de verilmiş buradan indirmeyin şuralardan indirin diye. Modifiye sistem forumunda sürekli sistem çıkarmak saçma diyen neyin kafasını yaşıyor acaba. Xda da niye sürekli android rom çıkıyor, bbc de niye sürekli haber çıkıyor, sütçü neden hep süt sağıyor... Çeşit olur işte bütün sistemleri indirmek zorunda değilsiniz aralarından bir tane seçin uğraşan insanların şevkini kırıyorsunuz bu şekilde diğer sistemi de başka biri beğenir indirir ve kullanır belki. Sistem yapmak değil sistem editlemek diye küçümsemişsiniz verilen emeği. Uğraşıp didinip pasta yapıyorsunuz sonra biri çıkıp diyor ki pastadaki un için neden kendin buğday ekip değirmende öğütmedin. Yürüyen ego konuştu yine.

Yuruyen ego sensin aga dogrulari soyluyeni 9 koyden kovarlar derler neresinde var soledigimiz sozlerin yanlisi bos bos konusup yorum atiyorsunuz paylasan agalara bisi demiyoruz ama olmayinca olmuyor sistem editliyince elbet bi yerinde patlak veriyor kac defa yasadim ben istermiyim uymdumptan indirim babamin sitesimi ?

• Like 1

efsane01h, 4 dakika önce yazdı:

Yuruyen ego sensin aga dogrulari soyluyeni 9 koyden kovarlar derler neresinde var soledigimiz sozlerin yanlisi bos bos konusup yorum atiyorsunuz paylasan agalara bisi demiyoruz ama olmayinca olmuyor sistem editliyince elbet bi yerinde patlak veriyor kac defa yasadim ben istermiyim uymdumptan indirim babamin sitesimi ?

Yürüyen ego başkası benim sistemlerim benim kodlarım ben ben ben diyen birisi var forumda hep. Onun sistemlerine kafa tutacak yokmuş :D :D . Herkes anlamıştır zaten. Siz değilsiniz merak etmeyin. 

Edited by PeterWilkinson
  • Like 1

Evet yorumlara goz attim, emek veren arkadaşların hepsinin emeğine teşekkürler, bazılarının sistemini uzun sure kullandım, bazlarını ise  kısa süre kullandım ve daha sonra yavaş yavaş kendi sistemimi kendime uygun şekilde yapmayı öğrenmeğe başladım. Windows 10 original el değmemiş ISO indirip NTLite ile bana lazim olmayanları iptal ediyorum. Yabancı dil sebebiyle modifiyeli işlemini tam başaramasam da daha güvenli kendime özgü bir ISO yapabiliyorum. Çünkü sitede her kullanıcı farklı sistem tercih edebiliyor. Bu da gayet normal.  Kimi modifiye sistem yaparken çok şeyi iptal ediyor, format atıyorsun sistemine uymuyor. Olmadı, başka ISO indiriyorsunuz, onda da size uygun olmayan bir şeyle karşılaşılışa biliyorsunuz. Sonuç olarak deney yapmaktan bıkınca kendi başımızı kendimiz kaşımayı öğrenmemiz gerektiğini öğreniyoruz. 

Kocamanadam sanırım benim gibi yapmaya başlamış. Kolay gelsin. 

Sistemini uzun sureli kullandığım By_tr ve bensuslu11 var, ilk siteye üye olduğumda Emre vardı. İsmini unuttuğum yada yazmadığım tüm paylaşımcıların emeklerine teşekkürler. Paylaşımcılar ISO içerisinde NET neler var, neler silindi veya eklendi belirttiklerinde sorun olmayacaktır. Bazen gözden kaçan küçük bir detay yüzünden olmadı sil baştan diyor saatlerce zaman kaybettiğimiz olabiliyor.

P a y l a s m a k  g u z e l d i r.

Saygılar...

Edited by tomyblack
  • Like 3
  • Thanks 1

Adam sistemi yargilamamiski edindiği bilgiler ile kendiside ihtiyacı olacak şekilde sistemine ayar çekmeyi öğrendiğini belirtmiş .Doğal olarak zorunluluk olmadıkça format atmanın mantıksız olacağını işleyişin değişmeyeceğini söylemiş .Her donanım kendine özgü yapıya sahiptir hata vermeyecek bı sistem için gerekirse güncelleme içermeyen yazılım (sürücü)kurmak mantıklı gelmiş.Bir format neden atılır sistem  on yüklemede problemler çıktığında temp klasorleri yüzünden sistem şişip agirlastiginda yada birkaç güncelleme sonrası Windows sapittiginda😁

Not ;Meyva veren ağacı taslayin ki dusenlerden yiyebilesiniz;) 

Ben bırakalı çok oldu

Edited by casper0007
  • Like 4
  • Thanks 1

casper0007, 4 saat önce yazdı:

Adam sistemi yargilamamiski edindiği bilgiler ile kendiside ihtiyacı olacak şekilde sistemine ayar çekmeyi öğrendiğini belirtmiş .Doğal olarak zorunluluk olmadıkça format atmanın mantıksız olacağını işleyişin değişmeyeceğini söylemiş .Her donanım kendine özgü yapıya sahiptir hata vermeyecek bı sistem için gerekirse güncelleme içermeyen yazılım (sürücü)kurmak mantıklı gelmiş.Bir format neden atılır sistem  on yüklemede problemler çıktığında temp klasorleri yüzünden sistem şişip agirlastiginda yada birkaç güncelleme sonrası Windows sapittiginda😁

Not ;Meyva veren ağacı taslayin ki dusenlerden yiyebilesiniz;) 

Ben bırakalı çok oldu

İlk mesaj için konuşuyoruz değil mi türlü türlü numaralar dönüyor demiş işte rica ediyorum okumadan atlamayın. Önceden o yukarıda çarşaf çarşaf link verilen siteler yoktu tabii ntlite da yoktu updateleri kendiniz bulup dism.exe yardımıyla entegre ediyordunuz bazen güncellemeler çakışıyordu tecrübe ve bilgi gerektiren bir işlemdi ortalama bir donanımla günler sürüyordu bazen işlem onun için herkes sistem yapmayı beceremiyordu. Tabii şimdi kolaylaşınca modifiye sistem olayı birden bire tü kaka oldu. Herkeste de güçlü donanımlar olduğu için modifiye edilmiş edilmemiş çok bir performans farkı olmuyor zaten.

Edited by PeterWilkinson
  • Like 2
  • Haha 1

• Cyph3r locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...