Jump to content

Ekran Karti Veya Moni̇törde Sorun Yaşiyorum ?

ArminVB
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ekranımda aşağıdaki fotoğraf ve videodaki gibi bir sorun yaşıyorum, DP kablosunI çıkartıp geri takınca düzeliyor. Ayrıca başka DP kablosu da denedim sorun devam ediyor.

Benim merak ettiğim konu bu sorun monitör kaynaklı mı yoksa ekran kartı mı? Çözümü nedir ?

Monitör Msi G244F 165 HZ

Ekran Kartım Galax RTX 4060

agekvjb.jpg

bu sorunu da her zaman yapmıyor arada bir yapıyor, kabloyu söküp takıyorum devam ediyorum. :D Bilgisayar ve monitörde daha 4 aylık, sorunun nerede olduğunu çözsem garantiye göndereceğim de çözemedim :D

ArminVB, 36 dakika önce yazdı:

bu sorunu da her zaman yapmıyor arada bir yapıyor, kabloyu söküp takıyorum devam ediyorum. :D Bilgisayar ve monitörde daha 4 aylık, sorunun nerede olduğunu çözsem garantiye göndereceğim de çözemedim :D

Kolayı var. Kasayı TV ye bağlayın veya farklı monitör varsa ona takın.

Birde ekran kartı driverleri güncelleyin.

Aygıt yöneticisinden onbord devre dışı bırakın. Çakışma yapabilir.

• Like 2

Bozart'ın dediği gibi HDMI kablo ile deneyin. Eğer sorun devam ederse mümkünse bir başka ekran kartı ve/veya başka monitör ile test edin. Ancak sorunun kaynağını böyle çözebilirsiniz. 

Not: Ekran kartınızda 3 adet DP çıkışı varmış. Diğer çıkışlarını denediniz mi?

Başka forumda da "Galax 4060 ekran kartı, ekrandaki renk değişimi" başlığı altında başka tür renk değişimi sorunu belirtilmiş. *Donanım arşivi sayfası

Edited by alias007
  • Like 3

bozart, 19 saat önce yazdı:

bozart,

"Aygıt yöneticisinden onbord devre dışı bırakın. Çakışma yapabilir."

Aynı sorun bende de var  İntel ekran kartını devre dışı bırakıyorum NVıda ekran kartı aktıf oluduğunda düzeliyor ancak HDM ile Tv ye bağladığımda malesef 

çalışmıyor. yukarıdakı bozuk ekran gibi oluyor.Aygıt yöneticisinden onbord devre dışı bırakmak Intel Ejkran kartınımı ? devre dışı bıakmakı acaba?

birde Acaba ankarttakı birinci bağlanan Intel ekran kartınına bağlı HDM yi devre dışı bırakıp ilk algılayan  HDM yi NIVIDA ekran kartı yapmamız mmkümü?

şimdiden teşekkürler.

• Like 1
  • Confused 1

@byneco şöyle yapın. Aygıt yöneticisindeki ekran kartı ve onbord kartını komple silin. Sonra yenileyiniz. Kendiliğinden driveri yine aktif yapıyor. Genelde format dan sonra kendisi otomatik driverleri kuruyor ama bu sefer de çakışmalar yaşanıyor. En iyisi aygıt yöneticisindekileri silip günceli kurmak 

• Like 1

en basit çözüm faklı ekran kartı tak öyle dene. 

ben galax rtx serisini cok kullandım bir kez olsn böyle bir hata yaşamadım hiç..

bozart, 22.07.2024 - 15:59 yazdı:

@byneco şöyle yapın. Aygıt yöneticisindeki ekran kartı ve onbord kartını komple silin. Sonra yenileyiniz. Kendiliğinden driveri yine aktif yapıyor. Genelde format dan sonra kendisi otomatik driverleri kuruyor ama bu sefer de çakışmalar yaşanıyor. En iyisi aygıt yöneticisindekileri silip günceli kurmak 

@bozart

Teşekkür ederim. senin dediğil gibi yaptım. Onbord ekran kartını sildim sonra güncelledi aynı hatayı verdi bende. intel ekran kartını devre dışı bıraktım ve Güncellemeleri kapattım sonra Nvida ekran kartını aktif yaptım düzeldi. Yani Tek ekran kartı ile (NVIDA) çalışıyor herhangi bir sorun yok şimdilik tekrar teşekkürler.

NOT: Bilgisayarcıya Sorduğumda Voltaj Değişikliğinden ( Oysa Priz Akım Korumalı)Onbord ekran kartı şase yapmış dedi değiştirmek lazım dedi fiat sordum 1200.-TL dedi. Demekki akıl akıldan üstünmüş para cebimde kaldı. Minnettarım.

Please register to see this content.

Edited by bynec
  • Thanks 1

bynec, Bir saat önce yazdı:

NOT: Bilgisayarcıya Sorduğumda Voltaj Değişikliğinden ( Oysa Priz Akım Korumalı)Onbord ekran kartı şase yapmış dedi değiştirmek lazım dedi fiat sordum 1200.-TL dedi.

Malı satma politikası😀 

Eskiden bizim mahallede bisikletci vardı. Lastiği patlayan ona götürürdu. Tamirci de lastik değişecek derdi 😀 lannn elinde mengeli Kibritle yanan yama var onu vursana 😀 bu yüzden bende lastiğim patlamasın diye eski tip vitessiz bisan laşka olmuş tekelin içine tekel koyardim . Bisikletim çift lastikliydi,😀 yolum ona hiç düşmedi çok şükür 

• Like 1