Jump to content

Yeni Sistemim Hakkında Yardım

bensuslu11
 Share

Recommended Posts

24h2 Windows 11 Pro düzenlemekteyim.

aşama aşama son durumu burada bildireceğim. son halini paylaşacağım.

Windows Defender aktiftir. Optimize edilmiştir. Bloadware uygulamaları ve edge sistemden silinmiştir.

hyper-v sanallaştırma sistemden silindi. 
önerileriniz varsa yazabilirsiniz

spacer.png

Edited by bensuslu11
  • Like 3

şimdiden emeklerinize sağlık

24h2 windows 11 Pro  kurulum ve kurulumdan sonra güncelleme, lisanslama ve tpm gibi vs engelleri olmadan kullanılabilir olması

yeni kullanıcı iken standart yada olmazsa olmaz programların kurulu olmasını isterdim, şimdi ise lazım olan programları tnctr sayesinden temin edebiliyoruz

Ntlite ile duzenleme yapiyormus gibi dusunursek, Uygulamalar kisimini tamamen kaldirip diger kisimlera hic dokunmadan Edge ve defenderi tamamen bloke edip ince reg ayarlari da yapilinca stabil bir sistem olacagini dusunuyorum. Hyper-V kaldirmak kurulum sonrasi VMware gibi programlarin calismasina etki eder mi? Tesekkur eder iyi calismalar dilerim. 

alinka, 1 saat önce yazdı:

Ntlite ile duzenleme yapiyormus gibi dusunursek, Uygulamalar kisimini tamamen kaldirip diger kisimlera hic dokunmadan Edge ve defenderi tamamen bloke edip ince reg ayarlari da yapilinca stabil bir sistem olacagini dusunuyorum. Hyper-V kaldirmak kurulum sonrasi VMware gibi programlarin calismasina etki eder mi? Tesekkur eder iyi calismalar dilerim. 

Vmware mükemmel çalışacaktır. Hyper-v den bağımsız çalışıyor çünkü

• Like 1
  • Thanks 1

bensuslu11, 18.07.2024 - 01:49 yazdı:

24h2 Windows 11 Pro düzenlemekteyim.

aşama aşama son durumu burada bildireceğim. son halini paylaşacağım.

Windows Defender aktiftir. Optimize edilmiştir. Bloadware uygulamaları ve edge sistemden silinmiştir.

hyper-v sanallaştırma sistemden silindi. 
önerileriniz varsa yazabilirsiniz

Please register to see this content.

Defender silmeniz lazim ustad 

efsane01h, 11 dakika önce yazdı:

Defender silmeniz lazim ustad 

Başka konularda, editleyenlere lafım yok ama, sistem bi yerlerinde hata veriyor sürekli diye yorum yapıyorsunuz.

Editleyenler düzgün editlemiyor diye indirmek istediğiniz windowsları umpdump gibi sitelerden indirdiğinizi yazıyorsunuz.

Madem kullanmayacaksınız, neden defenderi silmesini öneriyorsunuz?

Ayrıca eskiden benim sistemlerede, güzel yorumlarınız olmuştu, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demek istiyorum. :):) 

Dikkat etmeniz bir konu daha var, editlenen sistemlerde ilk olarak powershell'e giriş yapıp,

\\Windows PowerShell Kodu

repair-windowsImage -online -checkhealth
repair-windowsImage -online -scanhealth
repair-windowsImage -online -restorehealth

---------------------------------------------------

Bu komutları girdiğinizde Health yazısını görürseniz, sistem kolay kolay hata vermez.

Bunun dışında birde komut istemi için, sfc /scannow komutu var.

---------------------------------------------------------------------------------

Saygılarımla...

• Like 2
  • Thanks 1

relati7ity, 4 saat önce yazdı:

Dikkat etmeniz bir konu daha var, editlenen sistemlerde ilk olarak powershell'e giriş yapıp,

\\Windows PowerShell Kodu

repair-windowsImage -online -checkhealth
repair-windowsImage -online -scanhealth
repair-windowsImage -online -restorehealth

---------------------------------------------------

Bu komutları girdiğinizde Health yazısını görürseniz, sistem kolay kolay hata vermez.

Bunun dışında birde komut istemi için, sfc /scannow komutu var.

Bu komutlar sistemde eksik bir şeylerin olup olmadığını kontrol etmek için mi kullanılıyor özellikle scannow komutu.
Öyleyse lite sistem yapmanın mantığına aykırı değil mi ?

FxT, 2 saat önce yazdı:

Bu komutlar sistemde eksik bir şeylerin olup olmadığını kontrol etmek için mi kullanılıyor özellikle scannow komutu.

Çok doğru katılıyorum. ben denemek için uyguladım ve store yüklü değil hatası verdi. Zaten kaldırmıştım ben.

FxT, 3 saat önce yazdı:

alinka, 17 dakika önce yazdı:

Çok doğru katılıyorum. ben denemek için uyguladım ve store yüklü değil hatası verdi. Zaten kaldırmıştım ben.

Yanlış düşünüyorsunuz, sistemden uygulamaları veya bileşenleri doğru bir şekilde kaldırırsanız, bu komutları girdiğinizde health yazısını almanız gerekir.

Daha önceki paylaşımlarıma denk geldiniz mi bilmiyorum ama, ben sizin kaldırmadığınız kadar bileşen kaldırıyorum.

Şöyle söyleyeyim; hataya sebebiyet veren bileşene dokunmadığınız sürece bu komutlarla health yazısı alırsınız.

Edit = @alinka == Storeyi tamamen kaldırdığım sistemde bile health yazısı almıştım, onla ilgili değil....

Edited by relati7ity
  • Like 1

relati7ity, 2 dakika önce yazdı:

@alinka Birde çok extrem bir durum var, hiçbir bileşen ya da hiçbirşeyi kaldırmadan, ISO dosyası system32 recovary klaösründen, winre.wim ( onarımla ilgili ) Bu dosyayı kaldırırsanız, hiçbir şekilde health yazısı alamazsınız.

Ben kaldirmalari Ntlite ile yapiyorum (programi satin aldim) defender kaldirdiktan sonra kismen geri geliyor. Edge ve store de sorun yok. winre.wim her zaman kaldiriyorum. sizin verdiginiz kodlarin ucunu de denedim chechhealth yazan sorunsuz ama diger ikisinde store eksik hatasi veriyor.

alinka, 4 dakika önce yazdı:

Ben kaldirmalari Ntlite ile yapiyorum (programi satin aldim) defender kaldirdiktan sonra kismen geri geliyor. Edge ve store de sorun yok. winre.wim her zaman kaldiriyorum. sizin verdiginiz kodlarin ucunu de denedim chechhealth yazan sorunsuz ama diger ikisinde store eksik hatasi veriyor.

İlk komut herzaman health verir, önemli olan scahhealth yazandır...

@alinkaNtlite ile Dism++ yı eşdeğer kullanın, gerekli regedit kayıtlarını bulun öğrenin, defender hiç geri gelmez...

Ben tüm düzenlemelerimi ücretsiz ntlite ve dism++ ile yapıyorum... Ücretlisine gerek yok...

Sağ kulağımı sol elimle tutarcasına, işlemlerden işlemlere geçiyorum, yapamadıklarım için....

Edited by relati7ity
  • Like 1

Polemiğe girmek istemiyorum, yanlış anlaşılmasın da.. Defender'den ne istiyorsunuz? Reklam dolu bir çok free antivirüs niye kurayım ki, oradan popup çıkıyor, bunu satın al, yok şu hatayı gider. Sürekli onlarla mı uğraşalım! Defender fazlasıya iş görüyor. Sistemde de herhangi bir probleme yol açmıyor.. Derdiniz ne Defender ile.. :D

• Like 1

shiftdeletenet, 2 saat önce yazdı:

Polemiğe girmek istemiyorum, yanlış anlaşılmasın da.. Defender'den ne istiyorsunuz? Reklam dolu bir çok free antivirüs niye kurayım ki, oradan popup çıkıyor, bunu satın al, yok şu hatayı gider. Sürekli onlarla mı uğraşalım! Defender fazlasıya iş görüyor. Sistemde de herhangi bir probleme yol açmıyor.. Derdiniz ne Defender ile.. :D

cracklı kullanan kişiler istemez angarya işlerle uğraşanlar ben microsoft un kendi orjinal iso indirip hiç bişi kurmadan kendi sisteminde defendır ile tarattım ve sistem32 içindeki dosyaya virüs tehdidi dedi ben nasıl güveneceğim defendır a😃

AdnanGumus, Şimdi yazdı:

cracklı kullanan kişiler istemez angarya işlerle uğraşanlar ben microsoft un kendi orjinal iso indirip hiç bişi kurmadan kendi sisteminde defendır ile tarattım ve sistem32 içindeki dosyaya virüs tehdidi dedi ben nasıl güveneceğim defendır a😃

Herkes kendi kullanım karakteristiğine, kullandığı sisteme göre değerlendiriyor demek ki.. Ziyaret ettiğim siteler belli. Çalıştırdığım yazılımlar da öyle. Oyun oynamıyorum. Haliyle Windows 10 kullandığım dönemde, sonrasında Windows 11'de hiç bir anti virüs yazılımı kurmadım, ihtiyaç da hissetmedim. Windows modifiye eden arkadaşlardan şu kadarını isteyebiliriz sanırım. İlk kurulumda pasif olabilir ancak tamamen kaldırmak bir çokları için memnuniyetsizlik oluşturabilir. Kaldı ki özel bazı müdahaleler yapılmadığı sürece sistemden tamamen kalkmıyor anlaşıldığı kadarıyla..

Sahi, kullandığım sistem i5-9400T cpu, 16 GB ram, SSD'li. Öyle çok yüksek özelliklere sahip değil ama bir kasma yavaşlama da hissettirmiyor. Windows, Ofis gibi yazılımlar ucuza bulduğum resmi anahtarlarla lisanslı.

İyi forumlar.

• Like 1