Jump to content

İçerikte Yer Alan Ayarların Regedit Kaydı Lazım.

relati7ity
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)
gokanuysal, Bir saat önce yazdı:

Please register to see this content.

Bu siteyi bi ara ben paylaşmıştım ama, bilen kişiler hazır reg kaydını sunabilirse, ben artık aramak taramak istemiyorum. Herkes gibi hazıra konmak istiyorum. NTLite ile düzenleme yaparken, elimdeki regedit kayıtlarını tamamen girdiğimde, eksik kalanlar bunlar sadece. Artık sistem editlerken basite indirgedim işlerimi, mount et , kaldıracaklarını kaldır, regedit ekle bu kadar. Tek tek ayar arayıp bulmuyorum, girdiğim regler sadece bunları gerçekleştirmiyor... Bakalım bunları bulursam işim daha kolay olacak... Hayırlısı...

Edited by relati7ity
  • Like 1

bensuslu11, 7 dakika önce yazdı:

belirttiğiniz ayarları devre dışı bırakmak için registry kodları

Balon Bildirimleri Devre Dışı Bırakma:

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced] "EnableBalloonTips"=dword:00000000

Windows Fotoğraf Görüntüleyiciyi Geri Yükleme:

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations] ".jpg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff" ".jpeg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

Pano Geçmişini Devre Dışı Bırakma:

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Clipboard] "EnableClipboardHistory"=dword:00000000

Telemetriyi Devre Dışı Bırakma:

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection] "AllowTelemetry"=dword:00000000

Tam Ekran Optimizasyonlarını Devre Dışı Bırakma:

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore] "GameDVR_FSEBehaviorMode"=dword:00000002

Çökme kontrolü

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CrashControl]
"CrashDumpEnabled"=dword:00000000

Windows ve Cortana’nın Kişileri Toplamasını Devre Dışı Bırakma:

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Personalization\Settings] "CollectContacts"=dword:00000000

Windows ve Cortana’nın Yazılan Metinleri Toplamasını Devre Dışı Bırakma:

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Personalization\Settings] "CollectTexts"=dword:00000000

Teşekkürler Dostum.

• Like 1

alcalmc, 8 dakika önce yazdı:

Yanlış mı anladım... 

Ayarları bir ker yaparsan ntlite onu saklıyor. Sonrasında çift tıklayarak yenisine uygulayabilirsin.

Onu bilmiyordum. Öyle bişey varsa, ayarladıklarımın yedeği ntlitenin neresinde saklanıyor. Ben manuel olarak. Regeditleri girdiğimde (15 adet regedt kaydı. ) Ntlitede geri kalanlar bunlar. Ve regeditlerini bulursam, bunlara da gerek kalmayacak diye düşünmüştüm. Daha kolay yolu varsa, öğrenmek isterim dostum.

• Like 1

varim, 25 dakika önce yazdı:

Elinde genel olarak windows 11 ince ayar tweak registry dosyası olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

Not ==> Bende, hem windows 10 hem windows 11 için geçerli ayrı ayrı 15'er tane regedit kaydı var ama, benim kayıtlar, benim istediğim ayarlar herkese gitmez...

TR_by üstadın paylaşımından yararlanabilirsiniz...

• Like 3

Editlediğin ntlite ekranı resmin var mı? Hatalı anlamamışımdır umarım.

Bende iso açık olmadığından böyle:

Editlediğin isonun ana dizininde de o dosya yer alır. Sen sanırım o dosyayı isolarından siliyorsun. Önayar içeri al diyerek, içe aktarıp ismini değiştirip kaydedebilirsin, bir sonraki isoda (reg dosyalarının adresi değişmediği sürece) sağdan çift tıklayarak tüm isoya uygularsın. Eğer reg kaydı ve başka bir şey girmiyor, bu ayarları ntlite içersinden yapıyorsan, o ayarlar o dosyada vardır zaten. Bu xml dosyaları ntlite dizinde saklanır silmezsen uzun isimlerle orda saklanırlar.

1.gif.8483c5472048bd4aab39f383b8fa6a32.gif

alcalmc, 15 dakika önce yazdı:

Editlediğin ntlite ekranı resmin var mı? Hatalı anlamamışımdır umarım.

Bende iso açık olmadığından böyle:

Editlediğin isonun ana dizininde de o dosya yer alır. Sen sanırım o dosyayı isolarından siliyorsun. Önayar içeri al diyerek, içe aktarıp ismini değiştirip kaydedebilirsin, bir sonraki isoda (reg dosyalarının adresi değişmediği sürece) sağdan çift tıklayarak tüm isoya uygularsın. Eğer reg kaydı ve başka bir şey girmiyor, bu ayarları ntlite içersinden yapıyorsan, o ayarlar o dosyada vardır zaten. Bu xml dosyaları ntlite dizinde saklanır silmezsen uzun isimlerle orda saklanırlar.

1.gif.8483c5472048bd4aab39f383b8fa6a32.gif

Doğru anlamışsın dostum. NTLite'nin bu özelliğini hiç kullanmamıştım. Yazdığın gibi o ayarı sadece ayar olarak kaydediyor ve işime yaramaz diye siliyordum. Her yerden siliyordum. Ve her seferin sıfır ntlite ile çalışıyorum. Ama böyle bir kolaylık olacaksa, artık kullanırım. Bu arada konuyla ilgili başka birşey soracağım. NtLite ile kaldırdıklarımın lisetesi de bu ayara kaydedilir mi? Yani bütün yaptıklarım kaydediliyor da, çift tıkla tüm isolara uygulayabilir miyim? Sadece bir bölmesi değil, ve ekstra bir şey katarak değil, reg felan işlemeden, zaten reglerimi istediğimde entegre ederim. Eğer ntlite içerisinde tüm yaptıklarımı kaydedecekse süper olur. Ama dediğim gibi sadece kaydetmesi değil, tıkladığımda uygula diyerek diğer sistemlere uygulayabiliyorsam harika bişey tabi. Çok yazdım, çoğu gereksiz oldu ama, dediklerimi yapıyor anladığım kadarıyla... 

• Like 1

alcalmc, 4 dakika önce yazdı:

deli_petro06 anlatmış...

Sen söyledikten sonra uyguladım zaten, sorun yok.

Ben ayar dosyasını sadece uyguladıklarımı gösteriyor sanıyordum. O yüzden siliyordum...

• Like 1