Jump to content

Windows 11 Iot Ltsc 2024 | 24 H 2 | 26100.994 | Haziran 2024 |

TR_by
 Share

Recommended Posts

Copilot için  Microsoft Store olması yeterli M. Store aramaya Copilot yazarak uygulama indirilmesi gerekli  copilot gereksinimlerin de edge browser var sistem de yoksa o da beraber iner ve kurulur ayarlardan başlat çubuğuna ve masaüstüne simge oluşturabilirsiniz...

örnek resim Windows 11 Iot Ltsc 2024 mini den alınmıştır...

Please register to see this content.

Edited by 34ero
  • Like 2

İyi akşamlar TR_by. Bu son çalışmanızın Mini sürümünü sisteme sorunsuz biçimde kurdum. Herhangi bir sorun yok. Ama Lisanslama yapamıyorum. KMS 9.8 ile lisanslamak istediğimde KMS 9.8 açar açmaz kendini kapatıyor. KMS 4.9 ise office 2010'u lisanslıyor ama işletim sistemini lisanslayamıyor. HWID_Activation 2.6 ise power shell hatası verip kapanıyor. Önceki sürümlerinizde böyle bir sorun yaşamamıştım. Bilgilerinize. Saygılarımla

• Like 1

bozart, 5 saat önce yazdı:

Üstad ellerine sağlık. Ultra sıkıştırma mi yaptınız geçen ki çalışmadan baya boyutu düşmüş 😄

Esd

34ero, Bir saat önce yazdı:

Copilot için  Microsoft Store olması yeterli M. Store aramaya Copilot yazarak uygulama indirilmesi gerekli  copilot gereksinimlerin de edge browser var sistem de yoksa o da beraber iner ve kurulur ayarlardan başlat çubuğuna ve masaüstüne simge oluşturabilirsiniz...

719748168_EkranGrnts(13).png.b3927e594b7bf1c986a9bc859629c20c.png

YAGMURADAM, 26 dakika önce yazdı:

İyi akşamlar TR_by. Bu son çalışmanızın Mini sürümünü sisteme sorunsuz biçimde kurdum. Herhangi bir sorun yok. Ama Lisanslama yapamıyorum. KMS 9.8 ile lisanslamak istediğimde KMS 9.8 açar açmaz kendini kapatıyor. KMS 4.9 ise office 2010'u lisanslıyor ama işletim sistemini lisanslayamıyor. HWID_Activation 2.6 ise power shell hatası verip kapanıyor. Önceki sürümlerinizde böyle bir sorun yaşamamıştım. Bilgilerinize. Saygılarımla

Gerçek cihazda kurulu ve bahsettiğiniz sorunlar görünmüyor bende.

1747019450_EkranGrnts(14).png.ee57d4f0cce5b8b0e1c19483918477f1.png

1617648436_EkranGrnts(15).png.2681cdf10cc2bc5140274d967b0ff90d.png

• Like 2

YAGMURADAM, 6 dakika önce yazdı:

Mini sisteminizde mi bunu denediniz? Ben sizin mini çalışmanızı win reducer ile düzenlemiştim. Ama ben hep belirli ayarları yaparım. Tekrar dener size bilgi vermeye çalışacağım.Saygılarımla

Evet mini sistem kurulu.

sistemleri her zaman en çok silinen ve ayar içeren mini olanda denerim, onda hata yoksa diğerlerinde de yoktur.

• Like 3

Bu LTSC 2024'te masaüstündeki bir simgeyi görev çubuğuna taşımak neden explorer.exe'yi çökertiyor acaba. Bu çalışmada da bu sorun var. Anlamadığım şey MSDN kurduğumda da aynı hatayı yaşadım. Onun dışında sorunsuz ve çok stabil bir çalışma olmuş hocam. LTS sürümlerin hakkını vermişsiniz gerçekten.

• Like 1

canavar123, 7 saat önce yazdı:

Bu LTSC 2024'te masaüstündeki bir simgeyi görev çubuğuna taşımak neden explorer.exe'yi çökertiyor acaba. Bu çalışmada da bu sorun var. Anlamadığım şey MSDN kurduğumda da aynı hatayı yaşadım. Onun dışında sorunsuz ve çok stabil bir çalışma olmuş hocam. LTS sürümlerin hakkını vermişsiniz gerçekten.

24H2 de en stabil 26100.712, sonraki güncellemelerde explorer çökme sorunu oluştu.

canavar123, 7 saat önce yazdı:

TR_by, 1 dakika önce yazdı:

24H2 de en stabil 26100.712, sonraki güncellemelerde explorer çökme sorunu oluştu.

Aynı durum benim editlemek istediğim sistemde de vardı.

rgadguarddan indirip editmeleye çalıştım.

Fakat birinci sorun bu değildi.

Nedense, isteğe bağlı özelliklerde WMIC var gözüküyorken.

-Kurulum sonrası veya kurulum aşamasında, kaldırıyor.

( İsteğe bağlı özellikler geçmişinde kaldırıldı olarak gözüküyor. )

@TR_by üstadım, eğer sizdekinde de öyle bir sorun varsa.

Ve genel bir sorunsa, tekrar düzenlemek isterim.

Öyle olduğunu görünce, sistemle oynanmış sandım, düzenlediğimi sildim.

--Bu arada adgurad sitesi ne kadar güvenli bilmiyorum.

• Like 1

relati7ity, 6 dakika önce yazdı:

Aynı durum benim editlemek istediğim sistemde de vardı.

rgadguarddan indirip editmeleye çalıştım.

Fakat birinci sorun bu değildi.

Nedense, isteğe bağlı özelliklerde WMIC var gözüküyorken.

-Kurulum sonrası veya kurulum aşamasında, kaldırıyor.

( İsteğe bağlı özellikler geçmişinde kaldırıldı olarak gözüküyor. )

@TR_by üstadım, eğer sizdekinde de öyle bir sorun varsa.

Ve genel bir sorunsa, tekrar düzenlemek isterim.

Öyle olduğunu görünce, sistemle oynanmış sandım, düzenlediğimi sildim.

--Bu arada adgurad sitesi ne kadar güvenli bilmiyorum.

Sağlam bir iso bulup güncelleme entegre etme şeklinde editlemeni tavsiye ederim.

adguard, uup dump vb. yıllardır kullanılan iso oluşturma siteleri, sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, buradan oluşturduklarını editleme sırasında kontrol etmelisin.

MS nin bazı güncellemeleri isteğe bağlı özellik kaldırabiliyor, benim bu zamana kadar gördüğüm yazdırma yönetiminin kaldırıldığı, WMIC kaldırıldığına şahit olmadım.

TR_by, 15 dakika önce yazdı:

Sağlam bir iso bulup güncelleme entegre etme şeklinde editlemeni tavsiye ederim.

adguard, uup dump vb. yıllardır kullanılan iso oluşturma siteleri, sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, buradan oluşturduklarını editleme sırasında kontrol etmelisin.

MS nin bazı güncellemeleri isteğe bağlı özellik kaldırabiliyor, benim bu zamana kadar gördüğüm yazdırma yönetiminin kaldırıldığı, WMIC kaldırıldığına şahit olmadım.

LTSC 2024 gibi, her yerde olmayan ve orijinal Microsoft'tan indiremediğim sistemleri farklı kaynaklardan edinmeye çalışıyorum.

Bunun dışında editlediğim Windows 10 sistemini orijinal olarak indirip editliyorum.

LTSC 2024' Tr olarak sağlam bulabilirsem editleyeceğim.

Türkçeleştirmek için uğraşmak istemiyorum.

Bu arada, LTSC 2024' benim de en sevdiğim en hızlı sistem haline geldi.

Orijinal TR'si çıkar çıkmaz, sağlam bir editleme yapacağım.

Kısmetse...

İlginiz için teşekkürler.

• Like 2

relati7ity, 11 dakika önce yazdı:

LTSC 2024 gibi, her yerde olmayan ve orijinal Microsoft'tan indiremediğim sistemleri farklı kaynaklardan edinmeye çalışıyorum.

Bunun dışında editlediğim Windows 10 sistemini orijinal olarak indirip editliyorum.

LTSC 2024' Tr olarak sağlam bulabilirsem editleyeceğim.

Türkçeleştirmek için uğraşmak istemiyorum.

Bu arada, LTSC 2024' benim de en sevdiğim en hızlı sistem haline geldi.

Orijinal TR'si çıkar çıkmaz, sağlam bir editleme yapacağım.

Kısmetse...

İlginiz için teşekkürler.

Ben 23H2 deyim henüz, 24H2 lerin hepsi TR çeviri şu anda, MS orjinal TR verince Pro olarak ana sistem yapacağım inşaAllah.

Ben kesinlikle Ltsc sürüm tercih etmiyorum, eski paint, ekran alıntı aracı, notepad ve hesap makinesinden dolayı, ayrıca bazılarının program files a kurulum şeklinde olduğundan.

Pro sürümde store kaldırıp Ltsc gibi düzenledikten sonra kullanıyorum, bahsettiğim programlarda güncel ve modern olmuş oluyor, bana daha mantıklı geliyor.

Edited by TR_by
  • Like 1

TR_by, 11 dakika önce yazdı:

Ben 23H2 deyim henüz, 24H2 lerin hepsi TR çeviri şu anda, MS orjinal TR verince Pro olarak ana sistem yapacağım inşaAllah.

Ben kesinlikle Ltsc sürüm tercih etmiyorum, eski paint, ekran alıntı aracı, notepad ve hesap makinesinden dolayı, ayrıca bazılarının program files a kurulum şeklinde olduğundan.

Pro sürümde store kaldırıp Ltsc gibi düzenledikten sonra kullanıyorum, bahsettiğim programlarda güncel ve modern olmuş oluyor, bana daha mantıklı geliyor.

Benim 24H2 olan ltsc sürümde editlediğim haliyle gördüğüm en güzel şey.

Dosya gezgini ve kopyalama hızı, windows 10 veya windows 11 proya göre daha hızlı.

İlgimi çeken , büyük tarafı buydu.

Sürekli dosya kopyalama işlemi yaptığım için, bana çok faydalı bir özellik olarak geldi.

Onun dışında, bu zamana kadar en iyi editlediğim sistem,

Store ve defenderi sildiğim windows 10 pro idi.

Bu arada gözümden kaçmadı değil, 

LTSC sistemlere benim verdiğim şekilde store ekliyorsunuz.

( Hatta direkt benim paketimin katılımsız hali. )

relati7ity, 11 dakika önce yazdı:

Benim 24H2 olan ltsc sürümde editlediğim haliyle gördüğüm en güzel şey.

Dosya gezgini ve kopyalama hızı, windows 10 veya windows 11 proya göre daha hızlı.

İlgimi çeken , büyük tarafı buydu.

Sürekli dosya kopyalama işlemi yaptığım için, bana çok faydalı bir özellik olarak geldi.

Onun dışında, bu zamana kadar en iyi editlediğim sistem,

Store ve defenderi sildiğim windows 10 pro idi.

Bu arada gözümden kaçmadı değil, 

LTSC sistemlere benim verdiğim şekilde store ekliyorsunuz.

( Hatta direkt benim paketimin katılımsız hali. )

Yanlışınız var, store eklemiyorum, kurmak isteyenlere ayrı olarak veriyorum, sorunsuz kurulup çalıştığını göstermek için testlerde kurup ekran görüntüsü alarak sunuma ekliyorum.

Store paketleri genelde aynı içerikler, eklemeler ve çıkarmalar yapılabilir, çok sayıda dosya olduğundan, hem toparlamak, hemde herkesin kolay kurulum yapabileceği katılımsız hale getirdim, (belki de sizin paylaştığınız pakettir, hatırlamıyorum, içerik sorunsuz ise kullanırım)

Edited by TR_by
  • Like 1

TR_by, 17 dakika önce yazdı:

Yanlışınız var, store eklemiyorum, kurmak isteyenlere ayrı olarak veriyorum, sunumdaki resimlerde sorunsuz kurulup çalıştığını göstermek için testlerde kurup ekran görüntüsü alıyorum.

Store paketleri genelde aynı içerikler, eklemeler ve çıkarmalar yapılabilir, çok sayıda dosya olduğundan, hem toparlamak, hemde herkesin kolay kurulum yapabileceği katılımsız hale getidim, 

Yine kendimi bişey sandığım için değil, öyle algılanmasın lütfen. Sadece,

Store içeriğinde yer alan, komutları, öğrenir öğrenmez bu siteye tanıtan bendim.

İnternet bile gerekmiyor bu şekilde komutlarla yapılınca.

Ben internetsiz nasıl kurulabilir diye araştırırken bulmuştum.

Ayrıca bu şekliyle, uygulama yükleyici olmasına bile gerek yok.

Bu yüzden LTSC'lere bile kuruluyor, gördüğünüz üzre.

Sadece paket içeriğinde, farklı sistemler için, alt ya da üst sürüm uygulmaları gerekiyor. 

Her sisteme farklı sürüm gerekiyor yani.

Not ==> Storeyi, bu hale getirmek için çok uğraştım zamanında.

( Tekrar belirteyim, bu sorun değil. Ben sizlerden çok şey öğrendim, eğer ben de faydalı olabildiysem ne mutlu bana. ) 

Edited by relati7ity
  • Like 2

relati7ity, 3 saat önce yazdı:

Yine kendimi bişey sandığım için değil, öyle algılanmasın lütfen. Sadece,

Store içeriğinde yer alan, komutları, öğrenir öğrenmez bu siteye tanıtan bendim.

İnternet bile gerekmiyor bu şekilde komutlarla yapılınca.

Ben internetsiz nasıl kurulabilir diye araştırırken bulmuştum.

Ayrıca bu şekliyle, uygulama yükleyici olmasına bile gerek yok.

Bu yüzden LTSC'lere bile kuruluyor, gördüğünüz üzre.

Sadece paket içeriğinde, farklı sistemler için, alt ya da üst sürüm uygulmaları gerekiyor. 

Her sisteme farklı sürüm gerekiyor yani.

Not ==> Storeyi, bu hale getirmek için çok uğraştım zamanında.

( Tekrar belirteyim, bu sorun değil. Ben sizlerden çok şey öğrendim, eğer ben de faydalı olabildiysem ne mutlu bana. ) 

Evet hocam Store konusunda yaptığınız iş muazzam. Twinkle Tray gibi araçları kurmak için ihtiyaç duyuyorum ben. Ancak Xbox uygulamasını LTSC 2024'te Store'dan kursam da çalıştıramadım. Minecraft kurdum, her açıldığında bir şeyleri başlatmaya çalışıp hatalar veriyordu. Bence de Pro sürümlerden mağazayı kaldırıp kullanmak daha güzel ama o işin sıkıntılı tarafı mağazaya dokunduktan sonra özellik güncelleştirmeleri başta olmak üzere güncelleme işi baya sıkıntıya giriyor. Bir de Pro'lara zaten güncelleme yapmak pek mantıklı mı bilmiyorum. Özellik güncelleştirmeleri tüm registry'nin içinden geçiyor. Explorer'ı dahi bozuyor.

• Like 1

canavar123, 8 dakika önce yazdı:

Evet hocam Store konusunda yaptığınız iş muazzam. Twinkle Tray gibi araçları kurmak için ihtiyaç duyuyorum ben. Ancak Xbox uygulamasını LTSC 2024'te Store'dan kursam da çalıştıramadım. Minecraft kurdum, her açıldığında bir şeyleri başlatmaya çalışıp hatalar veriyordu. Bence de Pro sürümlerden mağazayı kaldırıp kullanmak daha güzel ama o işin sıkıntılı tarafı mağazaya dokunduktan sonra özellik güncelleştirmeleri başta olmak üzere güncelleme işi baya sıkıntıya giriyor. Bir de Pro'lara zaten güncelleme yapmak pek mantıklı mı bilmiyorum. Özellik güncelleştirmeleri tüm registry'nin içinden geçiyor. Explorer'ı dahi bozuyor.

Güncelleme olayını ben de önermiyorum aslında.

Her ne kadar, değişiklikleri büyük bir ölçüde azaltsam da, geri gelen sistem uygulamalarını vs. sevmiyorum.

Defenderin geri gelmemesi için uğraşırken, devre dışı olarak gelmesini sağladım ama bu durum sadece windows 10 için geçerli oluyor.

Defender olayını size açıklamıştım bir ara, Windows 11 için değişik yollar arıyorum.

Xbox uygulamasına gelirsek, sistemden kaldırılan xBox bileşenleri veya devre dışı bırakılan xBox hizmetleri bu hataya sebap olabilir.

Windows 11 LTSC 2024'dü kullanmayı çok istiyorum.

@TR_byüstadımızın aksine, eski paint, eski hesap makinesi, eski not defteri olmasını ve kullanmasını seviyorum.

Bakalım...

Not = Ben bazen, bazı şeyleri uygularken, uyguladığım şeyin tersini de düşünerek çözüm üretiyorum.

Saygılarımla...

• Like 1

relati7ity, 30 dakika önce yazdı:

Güncelleme olayını ben de önermiyorum aslında.

Her ne kadar, değişiklikleri büyük bir ölçüde azaltsam da, geri gelen sistem uygulamalarını vs. sevmiyorum.

Defenderin geri gelmemesi için uğraşırken, devre dışı olarak gelmesini sağladım ama bu durum sadece windows 10 için geçerli oluyor.

Defender olayını size açıklamıştım bir ara, Windows 11 için değişik yollar arıyorum.

Xbox uygulamasına gelirsek, sistemden kaldırılan xBox bileşenleri veya devre dışı bırakılan xBox hizmetleri bu hataya sebap olabilir.

Windows 11 LTSC 2024'dü kullanmayı çok istiyorum.

@TR_byüstadımızın aksine, eski paint, eski hesap makinesi, eski not defteri olmasını ve kullanmasını seviyorum.

Bakalım...

Not = Ben bazen, bazı şeyleri uygularken, uyguladığım şeyin tersini de düşünerek çözüm üretiyorum.

Saygılarımla...

Dism++ ile düzenlerken aşağıdaki reg kaydını install.wim e uygula, başlangıç uygulamalarından da defenderi devre dışı bırak. (reg kaydını ntlite ile kurulumdan sonra uygulatırsanız başarılı olamazsınız)

Windows 10 ve 11 lerde sıkıntısız devredışı bırakır defenderi.

Edited by TR_by

TR_by, 8 dakika önce yazdı:

Dism++ ile düzenlerken aşağıdaki reg kaydını install.wim e uygula, başlangıç uygulamalarından da defenderi devre dışı bırak. (reg kaydını ntlite ile kurulumdan sonra uygulatırsanız başarılı olamazsınız)

Windows 10 ve 11 lerde sıkıntısız devredışı bırakır defenderi.

Devre dışı bırakmada veya kaldırmada sorun yok üstadım.

Ben sadece güncelleme sonrası gelmemesini windows 11 için yapamadım.

Windows 10 için, girdiğim reg kaydı, güncelleme yapsak bile devre dışı olarak getiriyor.

Eğer bu gönderdiğiniz, windows 11 için aynı şeyi yapacaksa denerim tabi.

Teşekkürler...

relati7ity, 4 dakika önce yazdı:

Devre dışı bırakmada veya kaldırmada sorun yok üstadım.

Ben sadece güncelleme sonrası gelmemesini windows 11 için yapamadım.

Windows 10 için, girdiğim reg kaydı, güncelleme yapsak bile devre dışı olarak getiriyor.

Eğer bu gönderdiğiniz, windows 11 için aynı şeyi yapacaksa denerim tabi.

Teşekkürler...

Bu reg W10 W11 de devre dışı bırakır, devre dışı bıraktıktan sonra defenderi kaldırdığınızda güncelleme ile kısmen geri gelse de geldiğini anlamazsınız bile, çünkü devre dışı kalmaya devam eder ve kullanıcıyı hiç rahatsız etmez.

• Like 2

TR_by, 24 dakika önce yazdı:

Bu reg W10 W11 de devre dışı bırakır, devre dışı bıraktıktan sonra defenderi kaldırdığınızda güncelleme ile kısmen geri gelse de geldiğini anlamazsınız bile, çünkü devre dışı kalmaya devam eder ve kullanıcıyı hiç rahatsız etmez.

Bende olan reg kaydında, girdi sayısı fazla idi.

Bu yüzden, windows 10 da sorunsuz işe yararken, windows 11 de bazı temel sorunlara neden oluyordu.

Kısa zamanda sizin regi denerim. 

Tekrar teşekkürler...