Jump to content

Windows 10| Redstone 2 | Build 1703 | Fixed-redstone2_mod.by.emre028

bensuslu11
 Share

Recommended Posts

Windows 10| Redstone 2 | Build 1703 | FIXED-REDSTONE2_MOD.BY.EMRE028

Kaynak iso olarak @Emre028 'in ISO dosyasını kullandım. 

Spoiler

,

Bu sistemde ; Windows Defender, Microsoft Edge, MSRT, SmartScreen ve OneDrive tamamen silindi.

Sistemden tüm bulut öğelerini, telemetri öğelerini, casusluk, izleme öğelerini, UWP bloatware'i, önerileri, reklamları vb kaldırıldı. 

NET Framework 3.5 aktifleştirildi

Peki ben ekstra neler yaptım; Hemen açıklıyorum. 

- Sistemin özüne dokunmadan built 15063.2078 sürümüne güncelledim.

-Dism Reset base yaparak Eski Güncelleme dosyalarını sildim. ( basit görünebilir ama dism reset base 30 dakikanın üzerinde bitti)  

Emre beyin Farklı Bir tarzı var. Beğenenler indirebilir.

download.gif.8eda7e7f41e3459e19dae37771cf9ace.gif

Edited by bensuslu11
  • Like 2
  • Thanks 1

Eline sağlık Bensuslu kardeşim. Emre'nin Redstone'nunu görünce ve LTSB'den bile seri olduğunu öğrenince çok sevinmiştim. Güncelleme yapmadım kısmını okuyunca biraz canım sıkıldı. Çünkü kurulumdan sonra güncelleme, indirme falan sıkıntılı iş.

• Like 1

Hocam DISM Reset sonrası boyut nasıl azalmak yerine artmış böyle :D Yanlış anlamayın suçlama amacıyla söylemedim. 3.2GB'ın 4GB'a çıkması şaşırttı sadece.

Edit: Emre hocamın sistemin güncel olmadığını fark ettim şimdi. Güncelleme eklemek akıllıca olmuş. Elinize sağlık. Bu arada ben her ne kadar performansı da uçsa da kaçsa da ben hala Windows'ta her ay yeni sıfır gün açıkları çıktığından "güvenlik endişeleriyle" 3 4 yıldır güvenlik güncellemesi almamış bir sistemi kullanmayı tuhaf buluyorum. LTSB ve LTSC serilerinin en büyük özelliği bu güncelleme işini iyi alıyorlar. (Tabii Defender silinmemişse)

Edited by canavar123
  • Like 1

Posted (edited)
canavar123, 10 dakika önce yazdı:

Hocam DISM Reset sonrası boyut nasıl azalmak yerine artmış böyle :D Yanlış anlamayın suçlama amacıyla söylemedim. 3.2GB'ın 4GB'a çıkması şaşırttı sadece.

Edit: Emre hocamın sistemin güncel olmadığını fark ettim şimdi. Güncelleme eklemek akıllıca olmuş. Elinize sağlık. Bu arada ben her ne kadar performansı da uçsa da kaçsa da ben hala Windows'ta her ay yeni sıfır gün açıkları çıktığından "güvenlik endişeleriyle" 3 4 yıldır güvenlik güncellemesi almamış bir sistemi kullanmayı tuhaf buluyorum. LTSB ve LTSC serilerinin en büyük özelliği bu güncelleme işini iyi alıyorlar. (Tabii Defender silinmemişse)

Sebebi şu, emre bey netframwork 2.0 ve 3.0 aktif ettiği için reset base yapamadım. Bu yüzden sysprep girmek zorunda kaldım reset base yapmak için.  Bu yüzden boyut biraz büyüdü

Edited by bensuslu11
  • Like 1

canavar123, 25 dakika önce yazdı:

Edit kısmı ile ilgili olarak = Delinin biri kuyuya taş attı, herkes kuyuda ne var diye atladı. Tüm mesele bu... :) :) Sevgiyle, dostum...

• Like 1

relati7ity, 1 saat önce yazdı:

Edit kısmı ile ilgili olarak = Delinin biri kuyuya taş attı, herkes kuyuda ne var diye atladı. Tüm mesele bu... :) :) Sevgiyle, dostum...

Sıkıntı yok. Olumlu olumsuz her eleştireye açığım saygılı olduktan sonra. Mutlaka benim tarzımı seven ve benim gibi düşünen birileride var bu forumda

• Like 2

tomyblack, 11 dakika önce yazdı:

Emeginize saglik surum daha guncel diye bunu denedim ama 22h2 Guncellemesi yapti ve sistem tamamen degisti. Yazik oldu

Dostum hesap oluşturduktan sonra çıkan uyarı, sonra diye seçmen lazımdı

• Sad 1