Jump to content

Ana Kartımı Destekleyen Ssd önerisi

Recommended Posts

Anakart desteği okuduktan sonra ölü SSD taksaniz da yine çalışır. 

Konu tavsiye istiyorsanız ve 1inci kaliteli olsun diyorsanız Samsung Evo alın. İkincisi ise scandisk markası da peşinden gelir sonrası aynı ayarda 

• Like 1

PCIe NVMe ve SATA mod desteği ile Ultra Hızlı PCIe Jen3 x4 M.2 desteği var. Bu durumda NVMe SSD almanız daha iyi olur. ileriki zamanda Anakart değişimi düşünüyorsanız PCIe Gen 4 alın.Bu anakartta PCIe Gen 3 olarak çalışır.Yeni aldığınız anakartta PCIe Gen 4 kullanırsınız.Anakart değişimi düşünmüyorsanız PCIe Gen 3 SSD almanız yeterli.Marka derseniz Samsung EVO  serisi biraz pahalı olmakla beraber çok  beğeniliyor. Kapasiteye göre model ve fiyat değişiyor.Bütçenize göre seçenekler farklı.

Aşağıdaki fotoğraf sitesinden alınmıştır.

Please register to see this content.

Edited by Kalfa
Link eklendi
  • Like 1

Posted (edited)

kioksia xceria pro 1tb ssd aldım.Disk yönetiminden gpt yaptm C harfi atadım.fakat gpt bölume ön yükleme yapılamaz diyerek format atamıyorum.Yükleme ekranında 9 disk görunuyor sil dediğimde o parçaları silemiyorum.Format atmamın bir yolu var mı.Yoksa bayram sonraya bilgisayarcımı koşturayım  Diskpart ile diski silmek istediğimde Virtual disk service  error Geçerli önyükleme sistem,disk belleği,kilitlenme dökümü veya hazırda bekletme birimi içeren diskte temizleme işlemine izin verilmez yazısı çıkıyor

Edited by kamil80

kamil80, 48 dakika önce yazdı:

kioksia xceria pro 1tb ssd aldım.Disk yönetiminden gpt yaptm C harfi atadım.fakat gpt bölume ön yükleme yapılamaz diyerek format atamıyorum.Yükleme ekranında 9 disk görunuyor sil dediğimde o parçaları silemiyorum.Format atmmın bir yolu var mı.Yoksa bayram sonraya bilgisayarcımı koşturayım

Aldığın SSD hayırlı olsun.İyi günlerde kullan .Anladığım kadarıyla bilgisayarında iki ssd oldu.Eskisi yedek, yeni aldığın Windows  kurulu olacak şekilde kullanmak istiyorsun.Biçimlendirip harf  atamana gerek yoktu.Format işlemi sırasında zaten olacaktı.Format atmak günümüzde artık daha kolay.Hiç bilmeyen biri dahi Youtubeden izleyerek yapabilir.

videoları izlersen çözüm bulacaksın.Bunun için bilgisayarcı aramana gerek yok.Kolay gelsin.

• Like 1

Ben d

Kalfa, 22 dakika önce yazdı:

Aldığın SSD hayırlı olsun.İyi günlerde kullan .Anladığım kadarıyla bilgisayarında iki ssd oldu.Eskisi yedek, yeni aldığın Windows  kurulu olacak şekilde kullanmak istiyorsun.Biçimlendirip harf  atamana gerek yoktu.Format işlemi sırasında zaten olacaktı.Format atmak günümüzde artık daha kolay.Hiç bilmeyen biri dahi Youtubeden izleyerek yapabilir.

videoları izlersen çözüm bulacaksın.Bunun için bilgisayarcı aramana gerek yok.Kolay gelsin.

Ben sifft f10 yaparak   diskpart yaptım.Disk clean yaptığımda bu  diski silmek istediğimde Virtual disk service  error Geçerli önyükleme sistem,disk belleği,kilitlenme dökümü veya hazırda bekletme birimi içeren diskte temizleme işlemine izin verilmez diye hata alıyorum burayı geçemiyorum

Bilgisayarın halen eski SSD deki ön yükleme bölümünü kullandığı için bu hatayı veriyor gibi. Farklı çözüm yolları var.En basiti Usb den çalışan  Linux veya WinPE ile bilgisayarı başlatıp o bölümü silmek.Veya  format atar gibi başlatıp  kurulacak bölüm seçme ekranı geldiğinde o bölümü silmek. Son olarak eski ssdyi söküp yeni ssdye temiz windows kurduktan sonra eski ssdyi takıp biçimlendirmek.Şimdilik aklıma bunlar geliiyor. Mutlaka başka çözümler de vardır.İnternette arama yaparsanız farklı çözümler de bulabilirsiniz.

• Like 1