Jump to content

Windows 10 Pro | Redstone 2 | Build 1703 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

Tüm muslim'lerin kurban bayramı mübarek olsun.

Ellerine sağlık kardeşim ;) çalışman ve paylaşımın için teşekkür ederim.

@bensuslu11 Katkıların ve paylaşımların için ayrıca teşekkür ederim. Senin de bu paylaşım üstünde yaptığın güncelleme ve düzenleme ile iso dosyasını indirip arşive ekledim.

• Like 4
  • Thanks 1

Protrader, 7 saat önce yazdı:

ustad win11 kuranlarda bazı driverlerin sorunlu oldugunu ve tekrar win10 a geçiş yaptıklarını söyluyor yanı excalibur da bi sorun var sanırım 

Bendede Excalibur g770 var ve öyle bir sorun yok casper internet sitesinden indir uygun sürücüleri ve kur :)

Emre028, 18.06.2024 - 21:04 yazdı:

Bendede Excalibur g770 var ve öyle bir sorun yok casper internet sitesinden indir uygun sürücüleri ve kur :)

allah snı ınandırsın  eksiksiz yükledigim halde driverlerden sonra ne olduysa oldu bilgisayara :) 
snın kullandıgın sürüm hangisi söylersen onu ındıreyım üstad snın sistemler muhteşem 

Edited by Protrader

Protrader, 1 saat önce yazdı:

allah snı ınandırsın  eksiksiz yükledigim halde driverlerden sonra ne olduysa oldu bilgisayara :) 
snın kullandıgın sürüm hangisi söylersen onu ındıreyım üstad snın sistemler muhteşem 

Bende kurulu olan sanırım paylaşmadığım bir kalıp ;)

• Haha 2

Protrader, 7 saat önce yazdı:

win 10 sürümlerinden  

revios
atlas OS 
gg OS  denedinmi hiç reis

Atlasa sanalda bi baktım çok övdüler diye ama boş bomboşş sazan OS aslında adı :D

• Haha 1

bensuslu11, 17.06.2024 - 22:53 yazdı:

Kurulumdan sonra başlat menüsünde ölü program izleri bence bir sorun. 

Emre028, 17.06.2024 - 23:03 yazdı:

Yeniden başlatınca gidiyor başkan yeniden başlatın diye boşuna yazmadık değil mi :D

Kurulu bir sistemde, sürüm aynı olacak şekilde;

Hiçbir şey yüklemeden, başlat menüsünü tamamen boşaltıp, yeniden başlatarak ve;

Dosya yoluna giderek ==> "C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Microsoft\Windows\Shell\DefaultLayouts.xml"

İlgili dosyayı kopyaladıktan sonra, sürüm numarası aynı ISO içeriğini Dism++ ile düzenlerken, yer değiştirerek.

Ve gerekli regedit kaydına dosya yolu ile ulaşarak ==> "HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\CloudStore\Store\Cache\DefaultAccount"

Bu regedit kaydını ana başlığı ile farklı kaydederek, NTLite ile ISO'ya entegre ederek, kısaltılmış bir başlat menüsüne ulaşabilirsiniz.

/// Hazır gelir yani, yeniden başlatmak gerekmez. //

image.png.60f018a1b90e1f5b0b93d9ddaa2a86da.png

Edited by relati7ity
  • Like 1
  • Haha 1

relati7ity, 5 saat önce yazdı:

Kurulu bir sistemde, sürüm aynı olacak şekilde;

Hiçbir şey yüklemeden, başlat menüsünü tamamen boşaltıp, yeniden başlatarak ve;

Dosya yoluna giderek ==> "C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Microsoft\Windows\Shell\DefaultLayouts.xml"

İlgili dosyayı kopyaladıktan sonra, sürüm numarası aynı ISO içeriğini Dism++ ile düzenlerken, yer değiştirerek.

Ve gerekli regedit kaydına dosya yolu ile ulaşarak ==> "HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\CloudStore\Store\Cache\DefaultAccount"

Bu regedit kaydını ana başlığı ile farklı kaydederek, NTLite ile ISO'ya entegre ederek, kısaltılmış bir başlat menüsüne ulaşabilirsiniz.

/// Hazır gelir yani, yeniden başlatmak gerekmez. //

image.png.60f018a1b90e1f5b0b93d9ddaa2a86da.png

Teşekkürler bende diyorum ışıkları kim açtı bu aydınlanma nerden geliyor :D

• Like 1
  • Haha 2

Rufus ile USB'ye imajı yazdırmak istediğimde bir hata alıyorum:

Please register to see this content.

Uyarıyı pas geçip USB'ye yazma işlemi tamamladığımda kurulum işlemi yapılamıyor. BIOS'tan Secure Boot vb. ayarları değiştiremiyorum çünkü girişte şifre var ve şifreyi bilmiyorum. Windows 11 yüklemiştim daha önce yani yükleme kısmında normalde sıkıntı yok. Nasıl yükleme yapmalıyım yol gösterirseniz memnun olurum.

Emre028, 21.06.2024 - 08:23 yazdı:

Atlasa sanalda bi baktım çok övdüler diye ama boş bomboşş sazan OS aslında adı :D

reis bi tane REVİOS patlatsana ortam şenlensin sırf snın sürümlerin çıkınca heycanlanıyom :)

Protrader, 10 dakika önce yazdı:

reis bi tane REVİOS patlatsana ortam şenlensin sırf snın sürümlerin çıkınca heycanlanıyom :)

Google'da çıkar illaki ordan indirebilirsin benim o sistemlerle alakam yok.. 

Emre028, Şimdi yazdı:

Google'da çıkar illaki ordan indirebilirsin benim o sistemlerle alakam yok.. 

bn snın sürümlerinden bşka sürüm ındırmıyom sadece heves ettım . 1 aydır format atıcam leptopa uygun sürüm bulamadım kafama yatan .burdan bır tane ındırdım leptop pert oldu 1 dk acılıyor nerdeyse. 
g770 makınam var i7

Protrader, 1 saat önce yazdı:

bn snın sürümlerinden bşka sürüm ındırmıyom sadece heves ettım . 1 aydır format atıcam leptopa uygun sürüm bulamadım kafama yatan .burdan bır tane ındırdım leptop pert oldu 1 dk acılıyor nerdeyse. 
g770 makınam var i7

MSDN kurabilirsin.. 

• Like 1

Protrader, 3 saat önce yazdı:

g770 makınam var i7

Emre ye katılıyorum bazı cihazlara modifiye sistemler gitmiyor ya ağır geliyor yada donma yaşatıyor sendeki makina bende olsa win10 pro ile devam ederim oyun oynuyorsan her zaman msdn kurun kolay gelsin.

• Like 1

Öncelikle teşekkür ederim. HP sistemi senin sisteme karşı geliyor işletim sistemi tanımıyor. Driver vs indirmek istediğimde kabul etmiyor. Ne hikmetse anlamadım. Bu sürüm uyumlu değil uyarısı veriyor durmadan. Sistem stabil hızlı bu arada. Bu sorunu nasıl aşabiliriz.

frekaze, 23 dakika önce yazdı:

Öncelikle teşekkür ederim. HP sistemi senin sisteme karşı geliyor işletim sistemi tanımıyor. Driver vs indirmek istediğimde kabul etmiyor. Ne hikmetse anlamadım. Bu sürüm uyumlu değil uyarısı veriyor durmadan. Sistem stabil hızlı bu arada. Bu sorunu nasıl aşabiliriz.

manu el ara google de driverpack yada benzeri siteler çıkar bu güncelle bu şekilde yapıyorum ben sürücüyü indirdikten zip halindeyse klasöre çıkart sonra bilgisayar yönetimi sağ tık sürücü güncelleştir bilgisayarımdaki sürücülere göz at klasörü göster tamam kolay gelsin.

fse5axr.jpg

AdnanGumus, 3 saat önce yazdı:

Emre ye katılıyorum bazı cihazlara modifiye sistemler gitmiyor ya ağır geliyor yada donma yaşatıyor sendeki makina bende olsa win10 pro ile devam ederim oyun oynuyorsan her zaman msdn kurun kolay gelsin.

Merhaba hocam benim pc de çok iyi olmasada güncel i3 12100F rtx 2060 ekran kartı 16 gb ram ben hep home kurardım ama artık PRO deniyeceğim. Ve bu sefer dediğiniz gibi msdn sürüm yani anladığım orijinal saf sürümü indireceğim Microsoft sitesinden. Yalnız ufakta olsa burada ki ince ayarları nasıl yapabilirim. Özellikle defender baş belası olmasını istemiyorum. 

Konu sahibi arkadaşında yapmış olduğu ve bunun gibi mutlaka yapılması gereken ince ayarları ben kendi isom da nasıl yaparım. 

Sistemden tüm bulut öğelerini, telemetri öğelerini, casusluk, izleme öğelerini, UWP bloatware'i, önerileri, reklamları vb. ortadan kaldırdım.” 

Bu arada emeğine sağlık hocam. Sürekli buradan indirip kurardım bu sefer saf sürüm kurup kendim ayar yapmak istedim. Konu dışı oldu biraz kusura bakma. 

Edited by asi_ruh1903

• 1 ay sonra...