Jump to content

Windows 10 Pro | Redstone 2 | Build 1703 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

Emre kardeşimi beni kırmayıp paylaştığı için teşekkür ediyorum. 

Aslında o bana diyordu, dene bak seveceksin diye, harbiden haklı imiş. 

Bu sürümde ayrı bir serilik var. Benin oyunla işim yok, kullandığım program illa windowsun şu sürümünü istemiyor, sistemim nispi eski, sdd"im yok diyorsanız bu sistem size göre. 

Ltsc 19 kurduğum eski sistemlere artık bunu kuracağım. 

Gayet stabil vr seri bir sistem olmuş. Ellerine sağlık 

• Like 4

allah ragzı olsun günlerdir win10 arıyorum   emre08 yine geri dönmüş  sistemleri muhteşem bu adamın yaa 

G770 i7-12650 h 16 gb ram  1 tb SSD 3050 ti Ekran  

bu makınaya kurarsam oyunlarda sorun yaşarmıyım . oyun pek oynamam ama oynayacagım tutarsa :)

aradığım kişilerden güzel paylaşım devamını beklerim format atmama kararı almıştım seni görünce içimdeki dürtü uyandı neyse yedekleri alıp bir format gider iyi bayramlar.

• Haha 2

Posted (edited)
uN1versum, 19 dakika önce yazdı:

Emre  Teşekkürler herzamanki gibi döktürmüşün sistemi güncelleyekmi yoksa bu haliylemi kullanalım ne diyon güncellesek mozilla firefox gibi olurmu:D

Güncelleyebilirsin birşey olmaz , tüm güncellemeler bittikten sonra cleanmgr ile disk temizliği yapmanı öneririm başkan :)

Edited by Emre028

Emeğinize sağlık yine 1 ton is yaptım diyorsun evet haklisin, zahmetlerin icin cok teşekkürler. Türkçe haricindeki klavye seçeneklerini kaldırmamışsındır umarım. Valla çok kızarım. Neyse bugün Bayram 😅

Bende defender vs bır kac seyi Ntlite ile kaldirmayi ogrendim ama edge yi bir turlu tamamen kaldiramiyorum. Videolu anlatim nerede bulabilirim.

Sistemini denemek isterim. Ve denedim gayet başarılı buldum.

Edited by tomyblack

bensuslu11, 19 dakika önce yazdı:

@Emre028 biraz kopya çekmiş gibi oldum ama sistemini indirdim. Düzenledim. Güzel sistem ama eksikleri ve hataları vardı. Öncelikle sistemi en son güncel sürüme built 2080 güncelledim. Net framework 3.0 aktif ettiğiniz için dism teset base olmuyordu. Onuda düzelttm. Kurulum biraz ağırdı. Sistem hızlandı. Kaynak iso dosyasını belirterek paylaşavağım affınıza sığınarak

Güle güle kullan. Ancak eksik ve hatalı dediğin yerler göreceli çünkü güncelleme bir eksik değil ve güncelleme yapmadığım için resetbase ile alakalı bir durumum yok :D

• Confused 1

İki değerli arkadaşımın eleştiriye açık olduğunu biliyor bir iki kelam etmek istiyorum.

Mustafa bey, bu sistem kendine özgü, Emre nin derdi güncelleme derdi olmayan kullansın. Ki bundan aksi anlaşılmasın güncelleme alıyor.. 

Normal kurulum bende çok uzun değildi. 

Adamın nihai hedefi son kullanıcı, sistem yapıcılıarın vs alıp kullanması mıncıklaması hedefi dışı.

Net framework aktif etmeyi ben önerdim, bu sebeple resetbase hatası normal. Ama sen ofline çalışıyorsun, kurulu sistemde hata almazsın. 

Velhasıl kelam, bazı şeyler tercih, hata değil. Benim genel ayarların bazıları da Emre nin hoşuna gitmiyor mesela. 

İkiniz de forumun mihenk taşlarından olarak, hedefiniz bir adım sonrası olsun. 

Saygılarımla 

• Like 2
  • Thanks 2

Mustafa bey, öncelikle bu konu özelinde,  sonrası genel eleştirim daha soft bir dil kullanmanız. 

Aynı şey Emre için de geçerli.  İkinizde zeki, çalışkan fakat hırçın, hır gür çıkarmaya meyilli bir izlenim oluşturuyorsunuz. 

Kendinizi yazarken bir tartın, yanlış anlaşılmaya mahal verecek ifadelerden kaçının. Malum, zam yerine yumuşatarak fiyat güncelemesi diyoruz. 

Eksik ve hatalar yerine, kendimce bazı rütuşlar yaptım ifadesi daha şık olurdu. Hürmetler. 

• Like 4
  • Thanks 1

uN1versum, 8 dakika önce yazdı:

Emre Esetlerin katılımsızını yükleyemedim:mellow:

1703 desteklemiyor olabilir başkan :) avg free denemeni öneririm.. 

• Like 2

Yok, ikinizi de tanımasam, sırf forumda yazdıklarınıza göre değerlendirsem bunlar saatli bomba derdim :)

İkinizi de seviyoruz. Kendi mentalitenizi oluşturdunuz. Yaptığınız çalışmaları güvenerek indiriyoruz. 

• Like 3

uN1versum, 18 dakika önce yazdı:

Emre Esetlerin katılımsızını yükleyemedim:mellow:

Sürüm 1703 desteklememesinden kaynaklanabilir.

Bu arada eline sağlık @Emre028.

İnternet kapalı halde sanalda kurulum 3-4dk civarı. Gayet normal hatta daha hızlı diyebilirim.

*Restart sonrası Başlat Menüsünde kalıntı yoktur. Test edildi.

Edited by MrRush
  • Like 1

bensuslu11, 9 dakika önce yazdı:

Yok be kardeşim. Neden hır gür çıkaralım. Ben kendimce düzenledim. Amacım emre kardeşimin paylaşımlarını seven biri kullanır diye paylaşmak istedim. Önceden izin alarak paylaşmak istedim. İçim dışım bir benim. Ayrıca ben emre kardeşime kırılmadımda kızmadım da. Normal cevap verdi. Kendincede haklı yani. Ayrıca aklıma gelmişken söyleyim. Sanal makinade vmware pro’da yani sanal makinede internete girmiyor. Ünlem ⚠️ çıkıyor ağ bağdaştırırsında. Nedenini anlamadım. 

Ekran görüntülerini vmware prodan aldım :D

bensuslu11, 8 dakika önce yazdı:

İyi ama modifiye etmeden doğrudan senin imajı kuruncada bu ünlem ⚠️ işareti çıkıyor. Sürücü yüklü görünüyor ama ağ bağlantısı başarısız

Müsait olsam denerdim de bir sürü işim var :D

• Like 2

Emre kardesim emegine saglik guzel ve basarili buldum. Hatta yetmedi ayni sunumun yabanci bir dilini indirip onu da denedim ama guncelleme sonrasi o sunum 22h2 oldu bende sildim senin Iso gayet guzel tesekkurler. 

Edited by tomyblack

Emre kardeşim yine konuşturmuşsun.Benim tüm eski cihazlara kurduğum ve tek geçtiğim senin Windows 10 LTSB 2015 mayıs tan bile hızlı ve akıcı.3.nesil i5 6gb cihaza inanılmaz seri kuruldu.Dediğin gibi bekletip restart yaptım.Tüm kalıntılar silindi.Daha önceden digital lisans yapıldığı için internete bağlanır bağlanmaz etkinleşti.Ltsb 2015 her seferinde aynı cihazda bile tekrar lisanslama gerektiriyordu. Açılış,program kurulumu,cihazın verdiği hız akıcılık.Diyecek söz bulamıyorum.Ellerine sağlık.

Edited by halilt
  • Like 1
  • Thanks 1

Protrader, 23 saat önce yazdı:

allah ragzı olsun günlerdir win10 arıyorum   emre08 yine geri dönmüş  sistemleri muhteşem bu adamın yaa 

G770 i7-12650 h 16 gb ram  1 tb SSD 3050 ti Ekran  

bu makınaya kurarsam oyunlarda sorun yaşarmıyım . oyun pek oynamam ama oynayacagım tutarsa :)

Sistemin çok yeni bunu kurmak yerine mecburen 11 kurmalısın. 12.nesil işlemci ile birlikte uyumludur

bozart, 5 dakika önce yazdı:

Emeğine sağlık üstad. Sıkıştırma varmı çalışmada

Wim olarak paketledim. Eski makineleri gözeterek :)

• Like 1
  • Thanks 1

Emre028, Bir saat önce yazdı:

Sistemin çok yeni bunu kurmak yerine mecburen 11 kurmalısın. 12.nesil işlemci ile birlikte uyumludur

Wim olarak paketledim. Eski makineleri gözeterek :)

ustad win11 kuranlarda bazı driverlerin sorunlu oldugunu ve tekrar win10 a geçiş yaptıklarını söyluyor yanı excalibur da bi sorun var sanırım