Jump to content

Ultrason Sistem özellikleri 1.2

shaolin
 Share

Recommended Posts

mustafakarasan, Şimdi yazdı:

trend micro security agent direk sildi. ilk yaptığınız sistem ile yapsanız olmuyormu acaba.onu silmiyor

Aynı antivirüs bizde birşey demiyor. Neyin onu tetiklediğini bulmak zor birşey. Çok fazla fonksiyon var. 

Please register to see this content.
 İsterseniz upx sıkıştırmanın en üst sürümü ile sıkıştırılmış hali de bu.

Antivirüs daha da kızabilir ya da belki birşey demez :)

Mustafa kardeşim belki de mesajın bir dönüm noktası olmuş olabilir. Autoit'le çok güzel şeyler yazılıyor ama antivirüsler çok kıl oluyor, içinde ne yaptığını algılamak yerine basıyor genel olarak şüpheli diye.

Bu yüzden başka dille yazmaya karar verdim. Hiç bilmediğim Pyhton'a geçtim. Neredeyse kabası bitti. Ufak detaylar kaldı. :)

Böylece inşallah Defender ya da bazı kıl antivirüslerin gereksiz uyarılarından kurtuluruz.

mustafakarasan, 1 saat önce yazdı:

sizde domain sistemi ile çalışıyorsunuz.bizde aynı sistem.trend micro agent var direk herşeye virüs diyor zaten. ilk sürüm çok iyi idi hem hızlı bilgi veriyordu hemde virüs algılamıyordu

v1.3 test sürümünün indirme linkini size attım. Deneyin bakalım yeni derlememiz bakalım size uyacak mı? Pyhton'u sevdim. Herşey daha kolay gibi.

mustafakarasan, 11 dakika önce yazdı:

1.3 bilgilerin bazılarını eksik çekemedi.bazılarıda eksik geldi.1.2 virüs olarak görmez ise düzgün çalışıyor.yeni 1,3de arkaplan beyaz olması kötü olmuş buarada

O gördüğünüz eksiklikler bitmek üzere. Sahte alarm vermemesi güzel.

mustafakarasan, 42 dakika önce yazdı:

çalışma son haline güncellenmedi galiba daha

Az kaldı diyelim. Bir yeri yaparken diğer yer bozulabiliyor. En son fontla uğraşıyorum. Exe içine gömünce güzel olacak. Yeni rapor özellikleri ekledim. O yüzden uzadı. Artık .txt .docx .xlsx ve .pdf ekranda düğmeye basarak istediğiniz gibi çıktı alabileceksiniz.

• Like 1
  • Thanks 3

Ultrason Sistem Bilgileri 1.3 Test Sürümü.

İndirme Linki: 

07.06.2024 Yenilikler:

- Programın dili Autoit platformundan Python platformuna taşındı.

- Daha fazla rapor seçeneği eklendi. Ayrıca istediğiniz yere istediğiniz adla kaydetme imkanı sağlandı. .TXT .DOCX .XLSX ve .PDF gibi istediğiniz rapor tipini artık kullanabilirsiniz.

Not: Bu test sürümüdür. Sizden gelecek dönüşlerle çok yakında stabil sürüme ulaşırız.

Aklımda yeni bazı özellikler var. Zamanla diyelim...

• Like 2
  • Thanks 2

| 232.88 GB /  Seagate BarraCuda 120 SSD ZA250CM10003 / SATA / HDD dedi öncekinde ssd yazıyordu kabul etmiyorum bu durumu 😃 diskte ne yazdığı önemli değil bazı  wifi ekran kartı ses kartı bunları göstermesi yeter format atmadan önce lazım olan sürücüyü bulmam iyi olur tekrar teşekkürler bunun gibi nice eserler yapıp paylaşırsan memnun olurum iyi forumlar.

Alphonso_Elric, 11 saat önce yazdı:

Güzel geliştireceğine inancım tam. 1.2 versiyon bazı konularda sanki daha doğru bilgi veriyor gibi.

DDR raminiz çağın ötesinde :) Kontrol edeceğim. 

Ethernette vs sanal cihazları kaldıralım önceki sürümde bunu yapmıştık. Yeni platformda da ekleriz.

Fenerbahceli59, 8 saat önce yazdı:

Beni en çok uğraştıran kısım burası idi. PDF yazdırmak için TTF font kullandık. O da exe'ye gömülmedi. Şimdilik aynı yerde o dosyaya ihtiyaç duyuyor. Daha sonra bir çözüm bulacağım. 

Zapotek, 10 saat önce yazdı:

Benim sistemden'mi kaynaklanıyor emin değilim sonuç alamadım

2024-06-08_013648.jpg.935b027d886a57ded1c0e1665245e9f5.jpg

öylece kalıyor

Size console açık versiyonunu da vereceğim verdiği hatayı görelim.

AdnanGumus, 11 saat önce yazdı:

| 232.88 GB /  Seagate BarraCuda 120 SSD ZA250CM10003 / SATA / HDD dedi öncekinde ssd yazıyordu kabul etmiyorum bu durumu 😃 diskte ne yazdığı önemli değil bazı  wifi ekran kartı ses kartı bunları göstermesi yeter format atmadan önce lazım olan sürücüyü bulmam iyi olur tekrar teşekkürler bunun gibi nice eserler yapıp paylaşırsan memnun olurum iyi forumlar.

Fonksiyonu kontrol edeceğim tekrar. Bakalım diğer kullanıcılardan neler gelecek?

• Like 1
  • Thanks 1

Posted (edited)

ilk sürüm daha temizdi virüse takılmıyordu.o şekil geliştirme olsa daha iyi olmazmıydı

demek  istediğim 1.1 den sonra virüs uyarısı vermeye başladı. 1.2 ssd olarak gördüğünü 1.3 Hdd olarak gördü. Birde bilgisayar sku ve seri no çekmiyor gördüğüm. Uygulama çok güzel oldu domain sisteminde mac adreslerini bulmakta bile kullanılır 

Edited by mustafakarasan
  • Sad 1

mustafakarasan, 34 dakika önce yazdı:

ilk sürüm daha temizdi virüse takılmıyordu.o şekil geliştirme olsa daha iyi olmazmıydı

demek  istediğim 1.1 den sonra virüs uyarısı vermeye başladı. 1.2 ssd olarak gördüğünü 1.3 Hdd olarak gördü. Birde bilgisayar sku ve seri no çekmiyor gördüğüm. Uygulama çok güzel oldu domain sisteminde mac adreslerini bulmakta bile kullanılır 

Sen sabret zamanla neler yapacak...

• Like 2

Posted (edited)

Ultrason Sistem Bilgileri 1.3 Test Sürümü-2

İndirme Linki: 

08.06.2024 Yenilikler: 

- Ram türü düzeltildi. Detay arttırıldı.

- SSD HDD ayrımı düzgün hale geldi.

- Sanal sürücülerin gösterilmesi engellendi.

- Raporlarda başlık bilgisayar adı olarak eklendi.

Not: Bu test sürümüdür. Sizden gelecek dönüşlerle çok yakında stabil sürüme ulaşırız.

Edited by shaolin
  • Like 1
  • Thanks 1