Jump to content

Programı Iki Makinede Kullanabilmek Mümkünmü...

samokantur

Recommended Posts

paralı bir yazılım var makinede....istanbuldan msn bağlanılarak kurulan bir program....fakat gecenlerde anakart yandı mecburen anakartı değiştirdik format attık yazılımı kurmak için yeniden istanbulla bağlantı kurmak zorunda kaldık...acil durumlarda işin aksamaması bu paralı yazılımı diğer yanında duran ikinci bir kasanın yada laptopun görmesinide sağlayabilirmiyiz...paralel bağlantı gibi bir şey....bir makine bozulsada diğeriyle devam edebilmek için...

Yazılımı yapan kişi/kişiler ağda kullanılması için yeniden yapılandırabilirler ancak; bunun için ek bir ücret talebinde bulunabilirler.

[/quot

peki makineden makineye biz bir ağ kuramazmıyız....internet önemli değil....sadece programı çalıştırmak için...bir ikinci kasa ekleyemeyemizmiyiz haricten...onuda program çalışacak şekilde kablolu falan bi bağlantı yapamazmıyız...sonucta kaçak bişe değil..sadece makinedeki anlık bozulmalar yada işlerin durmaması için ayrıyeten bir kolaylık...

Farklı bir öneri sunayım. Vmware ile işletim sistemini kurun ve internet bağlantısı ile sanal işletim sisteminize bu programı kurmasını sağlayın. Daha sonra işletim sistemini kapatıp bu sanal işletim sisteminin yedeğini alın. Yedek almak için özel bir programa ve bilgiye sahip olmaya gerek yok. Kurduğunuz işletim sisteminin klasörünü ister dvd'ye isterseniz herhangi bir hdd'ye KOPYALA/YAPIŞTIR şeklinde yaparsınız. Artık hangi anakart veya pc'nin bir parçası arızalansa da siz bu yedekten rahatça yeni kullanacağınız pc veya pc'lere kopyalarak sınırsız kullanabilirsiniz. İstediğiniz kadar pc de çalıştırabilirsiniz yeterki vmware'yi kaldıracak bir pc konfigürasyonuna sahip olsun.

bağlantı aldığınız yeri tekrar arayın pc virüs yedi yada hdd bozuldu deyip diğer pc ye de aynı programı kurdurun

yedek olarak kalır sana diğer pc deki verilerin yedeğini alarak yedek kurudğunuz pc ye aktarın

ben öyle yapıyom

Farklı bir öneri sunayım. Vmware ile işletim sistemini kurun ve internet bağlantısı ile sanal işletim sisteminize bu programı kurmasını sağlayın. Daha sonra işletim sistemini kapatıp bu sanal işletim sisteminin yedeğini alın. Yedek almak için özel bir programa ve bilgiye sahip olmaya gerek yok. Kurduğunuz işletim sisteminin klasörünü ister dvd'ye isterseniz herhangi bir hdd'ye KOPYALA/YAPIŞTIR şeklinde yaparsınız. Artık hangi anakart veya pc'nin bir parçası arızalansa da siz bu yedekten rahatça yeni kullanacağınız pc veya pc'lere kopyalarak sınırsız kullanabilirsiniz. İstediğiniz kadar pc de çalıştırabilirsiniz yeterki vmware'yi kaldıracak bir pc konfigürasyonuna sahip olsun.

Vmware ile işletim sistemi kurmak nasıl...bildiğimiz kurulu olan bir xp ye yeniden format atmak gibi bişeymi??...

acronis diye bir yedek alma programı var o programdan kullandığınız makinanın yedeğini alıp diğer makinde geri yükleyip kullanabilirsiniz

Evet en güzeli bu olurdu aynı konfigurasyondan bir kasa daha kullanarak makinenin imajını akronisle alarak diger kasaya yuklerseniz daha iyi olur hatta o kadar ugrasmayın bir yedek disk alın imajı klonlayın herhangi bi format sorunu olsa bile imaj hazırda durmus olur tekrar lisans için tekrar baglantı kurmanıza gerek kalmaz. ama programın ismini bilsek belki alternatif bi cozum olabilirdi. Sanırım otomasyon yada muhasebe programı tarzı bişey bu dostm.

Vmware ile işletim sistemi kurmak nasıl...bildiğimiz kurulu olan bir xp ye yeniden format atmak gibi bişeymi??...

Vmware xp, vista, win7 işletim sistemlerinde sanal olarak farklı bir işletim sistemini çalıştırmaya yarıyor. sadece windows işletim sistemleri değil, linux, pardus gibi farklı işletim sistemlerini dahi kurabilirsiniz. Kurulum ise programın setup dosyasını işletim sisteminize kurduktan sonra programı açıp

sanki sıfırdan bir pc'ye işletim sistemi kurar gibi bu program içerisinde kurulum yapıyorsunuz. Kendinize sanal olarak 10, 20, 50 gb ne kadar isterseniz bir hdd ayırıyorsunuz ve bu kısıma SANAL işletim sistemini kuruyorsunuz. Aynı sıfırdan format atar gibi kuruyorsunuz yalnız mevcut işletim sisteminizdeki hiçbir dosyalarınıza bir zarar sözkonusu değil. Google amcadan arama yaparak çok geniş bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylece aynı konfigurasyona sahip bir pc'nin yedeği ile uğraşmazsınız. Hangi pc olursa olsun rahatlıkla kopyala/Yapıştır şeklinde aldığınız yedek ile her türlü pc de kullanabilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...