Jump to content

Driver Yedekleme Ve Geri Yükleme Programı Versiyon 1.1

Recommended Posts

Bir dakika, bence önce sakin olun, durum değerlendirmesi yapalım.

Bildiğim kadarıyla windows'ta dosya adı ve adresi için sanırım 255 karakter sınırlaması var.
Aşağıdaki linki okursanız sanırım ne dediğim daha iyi anlaşılacaktır.

Please register to see this content.

Zaman zaman ISO hazırlayıp sunan arkadaşlar ISO adını sanki "uzunkavakaltındauyuryataroğullarındançekoslovakyalılaştıramadıklarımız" gibi çok uzun bir dosya adı veriyor. Bu ISOyu da zipliyor ve öyle paylaşıyor.
İndiren arkadaşlarda 3-4 alt klasör içerisinden bu zipi açtığında dosya adı-adresi 255 karakteri geçtiği için ve ISO içerisindeki klasörler ve dosyalarıda hesap ettiğinizde ISOyu açmak istediğinde bazı dosyaları açamıyor.

Anladığım kadarıyla bensuslu11 arkadaşımın yaşadığı ve anlatmak istediği sorun bu. (Bu benim fikrim elbet başka bir şey olabilir)

Programda ; yedekleme, sıkıştırma ve geri yükleme konusunda ben bir sorun yaşamadım.

Benim program için tek tavsiyem sıkıştırma seçenekleri vermesi ve bu seçenekler için (Boyut küçük olur-çok zaman alabilir), 
(Tavsiye edilir), (Hızlıdır ancak boyut büyük olur) gibi açıklamalar yazılması.

Usta eline sağlık. Teşekkürler.

NOT: Arkadaşlar sakin olalım, empati yapalım,  Zaten forumda bilen, üreten, paylaşan kişiler bir elin parmakları kadar az. Birde biz birbirimizi kırmayalım.

PeterWilkinson, 47 dakika önce yazdı:

Önceki dürüm

tavuk-durum-son-yemekcom.webp.f8ccad745209eaccccf77e1dd5fd47cd.webp

Dürümle oyalanmayı bırak da, önce bir konuyu anlamayı dene. Belki o zaman teknik detaylar hakkında da iki kelam edebilirsin.

NAMIKABI, 1 dakika önce yazdı:

Bir dakika, bence önce sakin olun, durum değerlendirmesi yapalım.

Bildiğim kadarıyla windows'ta dosya adı ve adresi için sanırım 255 karakter sınırlaması var.
Aşağıdaki linki okursanız sanırım ne dediğim daha iyi anlaşılacaktır.

Please register to see this content.

Zaman zaman ISO hazırlayıp sunan arkadaşlar ISO adını sanki "uzunkavakaltındauyuryataroğullarındançekoslovakyalılaştıramadıklarımız" gibi çok uzun bir dosya adı veriyor. Bu ISOyu da zipliyor ve öyle paylaşıyor.
İndiren arkadaşlarda 3-4 alt klasör içerisinden bu zipi açtığında dosya adı-adresi 255 karakteri geçtiği için ve ISO içerisindeki klasörler ve dosyalarıda hesap ettiğinizde ISOyu açmak istediğinde bazı dosyaları açamıyor.

Anladığım kadarıyla bensuslu11 arkadaşımın yaşadığı ve anlatmak istediği sorun bu. (Bu benim fikrim elbet başka bir şey olabilir)

Programda ; yedekleme, sıkıştırma ve geri yükleme konusunda ben bir sorun yaşamadım.

Benim program için tek tavsiyem sıkıştırma seçenekleri vermesi ve bu seçenekler için (Boyut küçük olur-çok zaman alabilir), 
(Tavsiye edilir), (Hızlıdır ancak boyut büyük olur) gibi açıklamalar yazılması.

Usta eline sağlık. Teşekkürler.

NOT: Arkadaşlar sakin olalım, empati yapalım,  Zaten forumda bilen, üreten, paylaşan kişiler bir elin parmakları kadar az. Birde biz birbirimizi kırmayalım.

Sizi takdir ediyorum üşenmeden mantıklı ve düzgün bir açıklama yaptığınz için. İşte budur mantıklı açıklama adam fikir edinip düşünmüş 255 karakter den kaynaklanıyor olabilir demiş bunun için bir sonraki güncelleme ile bunu da eklettiririz sisteme eğer ki sorun buysa fakat yine de alt klasör isimleri 255 karakteri aşmaz çünkü dism yaptığı için mantık olarak buna dikkat eder. sıkıştırma seviyesi seçmesi olayını ekliyorum bir sonraki güncelleme ile.

• Like 1
  • Thanks 1