Jump to content

Kavas Installer - çevrimiçi Program Yükleme Platformu

Share

Recommended Posts

Merhaba 

İnternette sisizn yapmış olduğunuz uygulamaya benzer bir uygulama ile karşılaştım. Bu uygulamaya nasıl program ekleyip sileceğimi bir türlü çözemedim. Sizin yapmış olduğunuz uygulama tarzı bir program geliştirmek istesem nasıl bir yol izlemem lazım "winget" ile program kurdurma özelliği hakkında fazla bilgiye sahip değilim.

Please register to see this content.

ByChilavert, 16 saat önce yazdı:

Merhaba 

İnternette sisizn yapmış olduğunuz uygulamaya benzer bir uygulama ile karşılaştım. Bu uygulamaya nasıl program ekleyip sileceğimi bir türlü çözemedim. Sizin yapmış olduğunuz uygulama tarzı bir program geliştirmek istesem nasıl bir yol izlemem lazım "winget" ile program kurdurma özelliği hakkında fazla bilgiye sahip değilim.

Çalışma mantığı aynı, "winget install <program_id>" şeklinde istediğiniz programı kurabiliyorsunuz. Benim yaptığım bunu bir arayüz üzerinden gerçekleştirmek. Arayüzü güncelleyip yeni programlar ekledim. Görseli güncelledim.

• Thanks 1

ByChilavert, 17 saat önce yazdı:

Merhaba 

Powershell cmd ye göre daha gelişmiş özelliklere sahiptir powershell ile wpf kullanarak arayüz oluşturabilirsiniz.

• Thanks 1

KaYRa, 14 dakika önce yazdı:

Şimdiden yazayım. Çalışmıyor demeden önce sistemde winget olup olmadığını kontrol edin. Yoksa yükleyin sonra bunu kullanırsınız

Aslında onun kontrolünü ekledim. Eğer sistemde winget yok ise bu şekilde bir mesaj çıkıyor:

resim.png.4eeb076684eba5144d18611301bbb6e9.png

• 4 ay sonra...
Mycrosoft, 28.02.2024 - 12:52 yazdı:

Kavas Installer

resim.png.3ecb6de5c398251b8c212d91ecbafd16.png

Arkaplanda winget kullanarak bilgisayarınıza program kurmanızı sağlayan bir platform geliştirdim. Powershell üzerinden çalıştıracağınız tek bir komut ile bu arayüze erişim sağlayabilirsiniz:

Bu komutu kopyalayıp Powershell'e yapıştırın, yükleyici arayüzü karşınıza çıkacak.

- Çoklu dil desteği bulunmaktadır. Windows'u hangi dilde kullanıyorsanız o dilde çalışacaktır.

- Windows 10 ve üzerinde çalışmaktadır. Arkaplanda winget kullandığı için sisteminizde winget komutunun etkin olması gerekmektedir.

- Zaten bilgisayarınızda kurulu olan bir programı arayüzden tekrar seçerseniz seçtiğiniz programı güncelleyecektir.

NOT: Platform test aşamasındadır. Eklenmesini istediğiniz program/dil veya tespit ettiğiniz bir hata var ise benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu platform açık kaynak kodludur. Kaynak kodlarına

üzerinden erişebilirsiniz. Kaynak belirtmek koşulu ile dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Üstad seçili uygulamaları yukleme olsa iyi olur tek tek secmek zorunda kalmayiz 

efsane01h, 10 saat önce yazdı:

Üstad seçili uygulamaları yukleme olsa iyi olur tek tek secmek zorunda kalmayiz 

Tek tek seçmiyorsunuz zaten, tüm yüklemek istediklerinizi seçip Yükle butonuna tıklayın, sırayla hepsini yüklüyor.

Mycrosoft, 10 saat önce yazdı:

Tek tek seçmiyorsunuz zaten, tüm yüklemek istediklerinizi seçip Yükle butonuna tıklayın, sırayla hepsini yüklüyor.

Ustad dediginizi anladim tum yuklemek istedigim seciyorumda her actigimda tek tek sececegim kaydet yeri olsa sectigim programlari tekrar secmesek ?

efsane01h, 37 dakika önce yazdı:

Ustad dediginizi anladim tum yuklemek istedigim seciyorumda her actigimda tek tek sececegim kaydet yeri olsa sectigim programlari tekrar secmesek ?

Bu güzel bir fikir olabilir, mantıklı ama şuan bunu gerçekleştirebilecek bir ortam ya da komut var mıdır bilmiyorum.

Bende Katılımsız toplu kurulum programlarımı, Autoplay Media Studio ile yapıyorum da, dediğiniz fikri gerçekleştirsem güzel olurdu gerçekten...

En güzel çalışmam bu olduğu için daha önce yaptıklarımı sildim, elimde sadece bu var şuan...

İçerikte program olmadığı için, hızlı ilerleyerek kurulum tamamlandı yazısı verdi.

Normalde istediğiniz programları içine atınca ve hepsini seçince onları kuruyor sadece,

Binevi seçtikleriniz kaydedilmiş oluyor yani, çünkü sadece istediklerinizi atarsanız, hızlı şekilde sadece içerikte yer alan programı kurulum yapar.

@efsane01h

@alcalmc @forjest

29iw405.gif

Edited by relati7ity
  • Like 1
  • Thanks 1

efsane01h, 14 saat önce yazdı:

Çok güzel fikir, hemen geliştirmeye başlıyorum bir sonraki versiyona bunu ekleyeceğim.

Kavas Installer

Arkaplanda winget kullanarak bilgisayarınıza program kurmanızı sağlayan bir platform geliştirdim. Powershell üzerinden çalıştıracağınız tek bir komut ile bu arayüze erişim sağlayabilirsiniz:

Bu komutu kopyalayıp Powershell'e yapıştırın, yükleyici arayüzü karşınıza çıkacak.

- Çoklu dil desteği bulunmaktadır. Windows'u hangi dilde kullanıyorsanız o dilde çalışacaktır.

- Windows 10 ve üzerinde çalışmaktadır. Arkaplanda winget kullandığı için sisteminizde winget komutunun etkin olması gerekmektedir.

- Zaten bilgisayarınızda kurulu olan bir programı arayüzden tekrar seçerseniz seçtiğiniz programı güncelleyecektir.

NOT: Platform test aşamasındadır. Eklenmesini istediğiniz program/dil veya tespit ettiğiniz bir hata var ise benimle iletişime geçebilirsiniz.

üzerinden erişebilirsiniz. Kaynak belirtmek koşulu ile dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Online olarak programin cektigi site hangisi acaba neyr gore online programi cekiyor ?

Kavas Installer

kavas installer exe yolluyabilirmisin üstad her seferinde powershell kodu yapıştırıp çalıştrcaz ?

efsane01h, 21 saat önce yazdı:

Online olarak programin cektigi site hangisi acaba neyr gore online programi cekiyor ?

Windows'un kendi paket yöneticisi winget'i kullanıyorum. Uygulamaların yükleme dosyalarının kaynakları winget depolarında tutuluyor, ben elle tek tek yazmıyorum. Mesela ben ondan Google Chome için "winget install Google.Chrome" komutunu çalıştırmasını istiyorum, winget arkaplanda hangi adresi bu paket kimliği için saklıyorsa ordan indirip kuruyor.

efsane01h, 6 dakika önce yazdı:

kavas installer exe yolluyabilirmisin üstad her seferinde powershell kodu yapıştırıp çalıştrcaz ?

Olayı bu zaten, bilgisayarınıza hiçbir şey indirmeden kurmadan yalnızca tek komut ile bir kurulum arayüzüne erişebilmek. O yüzden .exe olarak paylaşmayı düşünmüyorum. Bu şekilde çalışan halihazırda bir sürü alternatif var zaten.

Mycrosoft, Bir saat önce yazdı:

Windows'un kendi paket yöneticisi winget'i kullanıyorum. Uygulamaların yükleme dosyalarının kaynakları winget depolarında tutuluyor, ben elle tek tek yazmıyorum. Mesela ben ondan Google Chome için "winget install Google.Chrome" komutunu çalıştırmasını istiyorum, winget arkaplanda hangi adresi bu paket kimliği için saklıyorsa ordan indirip kuruyor.

Olayı bu zaten, bilgisayarınıza hiçbir şey indirmeden kurmadan yalnızca tek komut ile bir kurulum arayüzüne erişebilmek. O yüzden .exe olarak paylaşmayı düşünmüyorum. Bu şekilde çalışan halihazırda bir sürü alternatif var zaten.

Yazdiginiz programin baya gelismesi lazim ustadim exe cevirirsek iyi olur cunku her seferinde powershell acmak zorunda kaliyoruz 2.benim kullandigim programlari eklemek istiyorum ? 3.tek tek secmek yerine sectigimiz programlari kaydetme olsa iyi olur sizinle iletisime gecebilirmiyim acaba ? Ozel pmden

efsane01h, 28.07.2024 - 00:03 yazdı:

+ programdan şuan bişi indiremiyorum yükleniyor diyor öyle kalıyor ? 

1182043309_Ekrangrnts2024-07-28000145.png.9c19a42cc777fa7ba1c0fd316c040544.png

Yükleme yapılabiliyor herhangi bir problem yok. Acrobat Reader'ın yüklemesi uzun sürüyor yeterince beklememiş olabilirsiniz.

efsane01h, 27.07.2024 - 23:18 yazdı:

Yazdiginiz programin baya gelismesi lazim ustadim exe cevirirsek iyi olur cunku her seferinde powershell acmak zorunda kaliyoruz 2.benim kullandigim programlari eklemek istiyorum ? 3.tek tek secmek yerine sectigimiz programlari kaydetme olsa iyi olur sizinle iletisime gecebilirmiyim acaba ? Ozel pmden

Uygulamayı exeye çevirmenin gelişmesi ile alakasını anlayamadım. Yeni bir özellik öneriniz varsa bunu ekleyebilirim ama dediğim gibi bunu çalıştırılabilir bir dosyaya dönüştürme niyetim yok.

resim.png.c1746496395589aceb95b9d10fbed2ee.png

İçe aktar / dışa aktar özelliği ekledim. Bu şekilde seçtiğiniz uygulamaları bir dosyaya kaydedebilir, sonraki kullanımlarınızda "İçe aktar" seçeneği ile tekrar seçmeden kuruluma başlayabilirsiniz.

Mycrosoft, 31.07.2024 - 09:42 yazdı:

Yükleme yapılabiliyor herhangi bir problem yok. Acrobat Reader'ın yüklemesi uzun sürüyor yeterince beklememiş olabilirsiniz.

Uygulamayı exeye çevirmenin gelişmesi ile alakasını anlayamadım. Yeni bir özellik öneriniz varsa bunu ekleyebilirim ama dediğim gibi bunu çalıştırılabilir bir dosyaya dönüştürme niyetim yok.

resim.png.c1746496395589aceb95b9d10fbed2ee.png

İçe aktar / dışa aktar özelliği ekledim. Bu şekilde seçtiğiniz uygulamaları bir dosyaya kaydedebilir, sonraki kullanımlarınızda "İçe aktar" seçeneği ile tekrar seçmeden kuruluma başlayabilirsiniz.

operadamı yavaş kuruyor ? ilerleme yok hiç bişi göstermiyor 

efsane01h, 01.08.2024 - 20:39 yazdı:

operadamı yavaş kuruyor ? ilerleme yok hiç bişi göstermiyor 

Siz olayları bazen karıştırıyorsunuz, PC'nizde belki vinget yoktur, vinget ile kurulum yapmaya çalışıyorsunuzdur.

• Haha 1