Jump to content

Askerlik Tecili Ile Ilgili Yardım

viper75

Recommended Posts

Arkadaşım 89 doğumlu 2007 de üniversite myo girmiş 2009 da bitmiş diploma almamış hiç bir kağıt vs gelmememiş yoklama kaçağı gibisinden suan diplomasını aldı ama malum askerlik şubeside kalabalık ne yapacağını bilmiyor tecil ettirmek istiyor fakat suan yoklamağa kaçağı durumunda merak ettiğim arkadaş suan gitse tecil hakkını kullanabilirmi ve para cezası alırmı ?

askerlik şubesi kalabalık diye ark ın gidip muayene olmamazlık etmesin bir an önce gidip olsun.Yoksa izdibatlar zorla gelip alıyorlar.Bneim bildiğim kadarıylada tecil hakkını kullanması için okuması lazım sen demişsinki diploması almamış gidip alsın bir an önce..

arkadaşım arkadaşın askerlık kagıdım gelmedı dye vs bısey dusunmesın bende öyle düşündüm doksanlıyım bigün dışarı bi çıktım iki zabıta:D adın soyadn tuttular yuru yoklama kaçagıymışım ucuz atlattım allahtan okuyorum yoksa kıl bırıne gelseydm vay halıme:D

arkadaşlar lise bitti dersaneye gidiyorum resmi öğrenci değilim yani ama sınava gircem bu şekilde erteletebiliyoruz dimi

yok artık özel öğretmenim var diye birde ordan tecil çakalım yaw gidin erkenden yapın kurtulun... :S

yok artık özel öğretmenim var diye birde ordan tecil çakalım yaw gidin erkenden yapın kurtulun... :S

usta vatan borcu can atıyoruz yapmaya zaten de yaşım gelmedi 92 liyim sadece merak ettiğimden soruyorum çünkü 90,91 li arkadaşlarım da var onlar da merak ediyor aslında bu konuları askerlik şubesine sormak lazım ama kıyamet gibi kalabalık oluyor oralar

lise diploması ile 3 yıl tecil hakkınız var. o bitince aof ye girin. baktın olmuyo kaydını sildir yine 1 yıl tecil ediyorlar. kaydol sildir, kaydol sildir.. 29 yaşına kadar yolu var. hiçbir şekilde zorla almazlar okuyacam de yeterki :angry: ama 30 yaşından gün alırsan bu da kurtarmaz. yüksek lisans doktora vs. 33 e kadar, profesyonel fitbolcu ve dövizle askerlik 38 e kadar.. ama erken git yaşadığın strese değmez ;)

lise diploması ile 3 yıl tecil hakkınız var. o bitince aof ye girin. baktın olmuyo kaydını sildir yine 1 yıl tecil ediyorlar. kaydol sildir, kaydol sildir.. 29 yaşına kadar yolu var. hiçbir şekilde zorla almazlar okuyacam de yeterki :angry: ama 30 yaşından gün alırsan bu da kurtarmaz. yüksek lisans doktora vs. 33 e kadar, profesyonel fitbolcu ve dövizle askerlik 38 e kadar.. ama erken git yaşadığın strese değmez ;)

açıklama için teşekkürler

ama vatan borcunu o kadar uzatmaya gerek yok yaşı gelen adam okumuyorsa çok çok önemli sıkıntısı da yoksa yapması gerek bence  açıklama için tekrar teşekkürler

eğer askerlik yaşınız gelmiş ise bir yerden mezun olduysanız yada bir yere yeni kayıt yaptırdıysanız askerlik şubesine uğramanızda fayda var ben gitmiştim haziranda gitmem gerekiyordu eylülde gittim ordaki komutan sen neredesin diye fırça atmıştı bana yaşıtların geldi sen geç kaldın şimdi seni toptan muayeneye hava hastanesine göndereyimde aklın başına gelsin demişti bende gittim baştan aşağı muayene ettiler sonra sonuçları tekrar şubeye geri getirdiğimde komutan kaç yıl tecil istiyorsun dedi bende yapabildiğiniz kadar yapın dedim 2012 şubat ayına salladı beni yani kimseyi zorla askere almıyorlar tecil hakkı olan kişiler tecil isteme hakkına sahipler hoşgeldin elimize düştün seni hemen askere alalım gibi bişey söz konusu değil baktınız iyice zorluyorlar diyeceğiniz tek şey var son çare kendimi askerliğe hazır hissetmiyorum derseniz en kötü 6 ay daha tecil hakkınız var

Tecil işlemini yaptık çok şükür bilmeyen arkadaşlara konuyu anlatayım eğer okuyorsanız tecil işlemleri okul tarafından yapılır lise yapmayabiliyor ama üniversiteler yapıyor genede öğrenci işlerinize sorun eğer mezun olduysanız hiç geç kalmadan diploma veya çıkış belgeniz 2 fotokopisi ve nüfus cüzdanı 2 fotokopisi ve 12 adet resim ile askerlik şubesine başvuru yaparak tecil hakkınızı kullanabiliyorsunuz.Suan 90 doğumlu arkadaşların askerlik zamanı gelmiştir 91 ve 92 li arkadaşlar 2011 ve 2012 yılında 20 yaşınıza bastığından ozaman askerlik zamanı gelmiş demektir askerlik ile ilgili her sorunuzu size en yakın askerlik şubesine giderek öğrenin en kolay ve kesin yolu budur sıra falan oluyor diğe üşenmeyin erken gidin işinizi halledin eğer imkanınız varsa kütüğünüz nereye bağlıysa ve oraya gitme imkanınız varsa işlemlerinizi orada daha hızlı halledebilirsiniz.

benimde bu konuda bir sorum var.

hemen anlatayım.

2 yıllık myo mezunuyum.2 yıl tecih hakkı kullanıyorum şuan.bu sene ekimde bitecek.

ben şuan aöf hazırlık sınıfındayım ve tecil edilmiyor :( bu sebebden dolayı bir üst sınıfa geçtiğimde kayıt aralıkda başlıyor.aradaki 1 aylık süreyi nasıl geçicem.

1 aydan dolayı askere alırlar mı beni :(

benimde bu konuda bir sorum var.

hemen anlatayım.

2 yıllık myo mezunuyum.2 yıl tecih hakkı kullanıyorum şuan.bu sene ekimde bitecek.

ben şuan aöf hazırlık sınıfındayım ve tecil edilmiyor :( bu sebebden dolayı bir üst sınıfa geçtiğimde kayıt aralıkda başlıyor.aradaki 1 aylık süreyi nasıl geçicem.

1 aydan dolayı askere alırlar mı beni :(

almazlar ;) askere gidecem alın beni desen 6 ay sürer. hemen gitmek istiyorum, çok ısrarlıyım dersen dilekçe yazman gerekir; 2 ay sürer :)

o bir ay bir olaya bulaşma yeter ;) hiç kafan ağrımaz.. ama 2 sene üst üste aynı sınıfta kalmamalısın. tek şart bu tecil hakkını kullanabilmen için.

liseden mezuna 1 sene/ ünivden mezuna 2 sene tecil

eğer kalabalık dıe gıtmezse eve polisler geliyor alıp senı emnıyete goturup hakkında bır form dolduruyorlar... mal varlıgın vs felan... neden gıtmedıgın, kaçak durumuna dustuysen sebebi... sonra oadan cıkıp askeriye gidiyorsun eline hoop diye bır dılekce ımzala dıorlar bırde neden gelmedın etmedın kacak oldun dıe... ardından 8 ay sonra askeriye sana mahkeme acmıs... nufus kayıdın nerede ıse orada mahkemen oalcak... bulundugun sehırde o gune denk gelen bır durusma salonu varsa oraya atarlar... ama yoksa dırek nufusa kayıtlı oldugun ile gidiyorsun... mesela benimki MARTın 4ü :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...