Jump to content

Amd Hakkında Bilgi Veriri Misiniz

pegatonyum

Recommended Posts

yeni birnotebook bilgisayar alacağım bu sefer amd almayı düşünüyorum lakin amad işlemciler hahkında çok fazla brşey bilmiyorum bana yaklaşık olarak intelle kıyaslıyacak veya 2 çekirdekli modeli 4 çekirdekli modelinin en hızlı modelinin adlarını yazarsanız sevinirim veya tavsiye edebileceğiniz model hangisi bu arada alacağım bilgisayarı uzun zaman kullanacağım bunuda dikkate alırsanız sevinirim

teşekkürler

AMDnin 4çekirdekli işlemcisini kullanan notebook markası yok diye biliyorum.lakin intel kadar başarılı bi performansa sahip.çoğusu ısınma sorunu çıkarıyor dio ama 3 senelik AMD kullanıcısıyım aktif oyuncuyum daha hiç ısınmışlığı yoktur (AMD 6000 işlemcim)..

2 sendir bende amd kullaıyorum benim işlemcide amd X2 6000.amd hakkında atıp tutanlar çok fakat intelden iyi demiyorum ben.hiç bir problem çıktıgını görmedm amd de.önbellek miktarı dşüktür hani intele göre.o da en azından bana pek getirisi yok.oyunlarda ise amd nin daha iyi oldugu söylenir.fiyat olarak intelin neredeyse yarıo fiyatıdır.leptop için X4 bulamassan eger x3 al o var biliyorum.

birde şu var:intel zenginin,kaymak tabakanın işlemcisi.amd ise fakirin çilekeşin işlemcisi :(

Kullanım amacınıza qöre İşlemci düşünmeniz gerekir. Oyun ağırlıklı ise Amd tavsiye ederim ama Notebooklarda amd gerçekten ısınıyor. Grafik çzim filan gibi işlemlerinizde inteli tercih ederim işlemci bakımından. arkadaslar haklı olarak ekran kartı filan derler diye söledim:)

Isınmanın işlemciyle alakası yok, chipset/ekran kartı problemi piyasadaki ısınma sorunlu notbookların hepside, buda hemen hepsi nvidia chipsetlerde olan bir sorun.

4 çekirdek amd notbook tanıdıklardan biri amerikandan almış, tr de varmıdır bilemem ama 2 çekirdek fazlasıyla işini görür ve pil/ısınma sorunuda dahada düşük olur ve işlemciden çok chipsete dikkat et, amd işlemcide amd chipset, intel işlemcide intel chipset iyidir ama intel chipsetlerinde ekran kartları oyuna gelmez.

AMD den şaşma, intelin yeni teknoloji diyez sürdüğü mallar amd'nin beş sene önce sattığı teknoloji oluyor!

Geçen çift çekirdek bi notbooka 64bit win7 kuralım dedik intel ama 64bit desteği yok çift çekirdek intel işlemcide :(

Dünyanın en hızlı süper bilgisayarı IBM Roadrunner da amd işlemci kullanıyo tabi bizim pc lerdekilere benzemez ama hesap basit yani vardır bi bildikleri bide intel geçtiğimiz günlerde rüşvet ile haksız rekabetten suçlandı yani üreticilere işlemcim daha iyi benimkini kullan yerine sana rüşvet veriyim neolur benim işlemcileri tercih et diyormuş

Dünyanın en hızlı süper bilgisayarı IBM Roadrunner da amd işlemci kullanıyo tabi bizim pc lerdekilere benzemez ama hesap basit yani vardır bi bildikleri bide intel geçtiğimiz günlerde rüşvet ile haksız rekabetten suçlandı yani üreticilere işlemcim daha iyi benimkini kullan yerine sana rüşvet veriyim neolur benim işlemcileri tercih et diyormuş

1,5 milyar dolar ceza ödedi

• 4 hafta sonra ...

bende 3 yıllık amd kullanıcısıyım işlmecim (amd athlon x2 4200+ çift cekirdek) söylendigi gibi intelin adı var bence amd süper ger oyun gerekse diyer uygulamalrda gösterdigi performans süper bence tavsiye ederim (ha bide fiyetı göz önünde bulundurusak :) )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...