Jump to content

Mac Osx Ile Gelen Programlar

pegatonyum

Recommended Posts

yeni bir bilgisayar alacağım windowstan sıkıldım ve bana göre bir sürü sorunu var ve istemediğiniz kadar virüs var daha önce ubuntuyu kullandım elimdeki bilgisayara mac osx sistemi kuracağım ve ona göre yeni bir bilgisayar alacağım daha önce mac osx kullanmadım şimdi sorum şu

1)mac os x kurulumunda mac osx e aitti fazladan herhangi bir program geliyormu örneğin office(windows tabiri ile) media player(windows tabiri ile) veya mac osx ait başka hangi programlar geliyor

2)eğer mac osx e ait hiçbir program yolsa hangi office(windows tabiri ile) programı kullanılıyor zannnedersem müzik programı itunes internet explorer(windows tabiri ile) safari

3)bana gelen diğer programlar hakkında bilgi verir misiniz

4)gerekli olan programların isimlerinide yazarsanız sevinirim

konuyu yanlış yerde açtıysam kusura bakmatın

yardımlar için şimdiden teşekkürler

Mac osx ile ofis için ofis 2008 var microsoft un yaptığı onu kullanabilirsin ama ingilizce

adobe nin bir seti var master collection diye aynısı mac içinde var photoshop, dw, premiere, aftereffects vs

ilife ve iwork çok güzel programlar barındırıyor incele özellikle ilife içindeki yüz tanıma özellikli fotoğraf düzenleme programı çok güzel

şu an picasa pc için olandan daha güzel mac için olan. picasanın mac için olanında da yüz tanıma özelliği var

bu özellik çok güzel kullanınca hak vericeksin

media olarak frontrow du sanırım windows daki media center gibi itunes zaten müzik video işini hallediyor

quick time hakeza öyle

çeşitli oyun ve yardımcı programlarda beraberinde geliyor

internet ve medya alanında sıkıntı çekmezsin ancak ben oyun da oynarım dersen oyun için piyasası tam destek vermiyor ama linuxdan daha çok oyun gördüm mac için, pc de oynanıp da mac dede oynanabilecek.

ama oyun için pc veya konsol derim ben

son olarak orjinal mac almayacaksan macosx kurmak biraz zahmetli bir iş sabır ve iyi araştıma ve de donanımını kolay kurulan bir laptop seçersen daha az problem yaşarsın

çok sayıda macosx dağılımı var leopard ve snow leopard çeşitleri

10.5.7 ideneb ve iatkos

10.6.2 son güncellemesiyle snow leopard

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...