Jump to content

Bilgisayar Açılmıyor

essat

Recommended Posts

Ya rakadaşlar bende windows xp kuruluyken bilgisayar hiç açılmıyor.Yani bilgisayarı açıyorum bilgisayar windows xp yüklendikten sonra mavi ekrana geçmesi gerekekirken bilgisayar kapanıyor şöyle kasa hala çalışıyor ama ekranın güç düğmesi sarı iken turuncu oluyor veya bazen açılıyor biraz zaman geçtikten sonra donuyor ve aynı duruma geçiyor.bazende bilgisayar açılıyor.Ama nadiren.Bukez ise mavi ekran ile bir hata verdi hata şöyle idi:nv4_disp gibi birşeydi tam hatırlamıyorum , lütfen yardım edin.Ayrıca hatanın donanımda olduğunu söylüyor.

Pc eski ise anakartın kondanstörlerin ömrü bitmiş olabilir eğer bu olduysa pc bazen açılır bazen açılmaz ortam sıcaksa daha hızlı soğuksa hiç açılmaz

Sorun yukardaki değilse ekrandan şüpheleniyorsan monitör kablonu çıkart ve pc yi aç normal olarak sadece bir kere check sırasında bip sesi gelecek bunun dışında bir uğultu vs.. ses gelmemesi gerek ve hdd ışığı ara sıra yanar ve dvd vs aça kapa çalışır ise monitör ve ekran kartından şüphelenebilirsin

Pc ekran kartı olmadan monitör takılı değilkende açılır bunları söktüğünde kesin sonuca ulaşırsın

ekran kartı mı sorunlu sistem deki sürücülermi yoksa anakart mı

xp kurmadan önce ne yüklüydü??

normal xp yüklüydü ama modifiyeli.şimdide farklı modifiyeli bir xp kullanıyorum.

xp kurmadan önce ne yüklüydü??

normal xp yüklüydü

pc çok eski 6 yıllık falan.

ekran karım harici yani sonradan aldım taktım.

hiç ram takviyesi yaptınmı bilgisayarına? ram de yapıo bazen bunu.

bir ara bilgisayarıma bi ram aldım taktım sora bilgisayar açılmamaya başladı , açılsa da donuodu rami sökünce eski haline döndü geri.

vga modunda açmayı denedin mi sorun ekran akrtı gibi görünüyo.

ekran kartı tam açılırken otomatık donuyo görüntü gelmiyo yada devreden cıkıyo monitorde goruntu olmuyo.

ekrandan goruntu gıdınce num lock çalışıyor mu ona bak.

çalışyıorsa ekran kartın sorunlu VGA modunu dene.

Herkes bir parça hakkında yorum yapmış. Kardeş kasayı aç ve güzelce temizle. Ekran kartını ve RAM(lar)i sökerek temizle. Sonra en baştan Windows kurmayı dene. Senin sorunun %99 ekran kartın ile ilgili. Bu sürücünün sorunlu olmasından da kaynaklanıyor olabilir. Ekran kartındanda oluyor olabilir. Birde ekran kartı sorunları nadiren RAM ile ilgili olabiliyor. Sen dediğim gibi temizlik yap ve sıfırdan bir windows kur. Driverları otomatik tanıyan falan olmasın. Kendi sitesinden sürücüsünü indir ve kur...

Sistem bir sorunla karşılaştı ve bilgisayarın zarar görmemesi için Windows kapatıldı

Sorun oluşturan dosya : nv4_disp

Bu durdur hatasını ilk defa görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın.Tekrar bu hatayla karşılaşırsanız aşşağıdaki adımları izleyin.

Aygıt sürücüsü sonsuz döngüye girdi bu genellikle aygıtın kendisiyle veya donanımı yanlış programlayan aygır sürücüsü ile ilgili bir sorun belirtir.

Güncelleştirilmiş aygıt sürücüleri için lütfen donanım satıcınıza başvurun.

Teknik bilgiler :

0x0000000EAC0x819C66E8, 0x81DE7668, 0xF895CCB4, 0x00000001

nv4_disp

Fiziksel bilgilerin dökümüne başlanıyor.

Fiziksel bilgilerin dökümü tamamlandı.

Daha fazla yardım için sistem yöneticisine veya teknik destek grubuna başvurun.

arkadaşlar hata tam larak bu dediklerinizi yapacağım ama bu sıralar deil şuan başka bir işle meşgulum , yaptığımda size söylerim.ayrıca daha şimdi 1,5 saatiir oyun oynuyorum sonra birden aynı hata pc yi yeniden açtım oyuna başladıktan 1-2 dk sonra aynı hata.

Biraz araştırdım şöyle birşey buldum işinize yarasa;

nv4_disp.dll hatası ve çözümü

Bu sorun ekran kartıyla ilgili bir problem olmakla birlikte, daha çok nVidia chipset’li ekran kartlarında görülmektedir. Genellikle oyun sırasında özellikle ekran kartı gereksinimi yüksek oyunlarda gerçekleşir. Sorunu çözebilmek için aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz ama unutmadan belirtelim ki en iyi çözüm yolu yeni bir ekran kartı almak;

-Ekran kartınıza ait driverları güncelleyin olmazsa kaldırıp yeniden yükleyin.

-Eski bi ekran kartı sürücüsüne dönerek, downgrade yapmakta çözüm olabilir.

-Adı geçen nv4_disp.dll dosyasını yenisi ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

-Oynadığın oyun yada uygulamanın başka bir CD kopyasını bularak deneyebilirsiniz.

-Oyunu ATI chipsetli bir ekran kartına sahip bir makinede oynamayı deneyiniz.

Alıntıdır.

Not: Ek olarak ramlerinizin yerini değiştirin

arkadaşlar daha şimdi oyun oynarken bilgisayar nv4_disp hatası verdi bende yeniden başlatım.yeniden başlattıktan sonra boot.ini dosyası açılmıyor gibi bişey söledi sonrada altında da şu yazı vardı C:\WINDOWS tan önyükleniyor dedi ama açılmadı bende pc yi yeniden başlattım ve açıldı.bu sorunun kesin birçözümü yokmu?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...