Jump to content

Windows 7 Yükleme Sorun

vurulkan

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarıma bir türlü windows 7 yükleyemiyorum. windows 7 yi boot ediyorum mavi ekran ve imleç geliyor öyle kalıyor. bilgisayarımın özellikleri:

gigabyte EP43-S3L

QuadCore Intel Core 2 Quad, 2500 MHz q3800

9600 gt ekran kartı

windows 7 32 bitleri denedim hep. tnctr7 den tutun 4 - 5 tane ayrı iso denedim olmuyor. bilgisayarı topladığım yere sordum adam sen eşşeke at yükü yüklersen kaldıramaz dedi :)

bir kere yükleyebildim o zaman da hep takıla takıla çalıştı. yardımlarınızı bekliyorum..

edit: bilgisayarcı ekran kartında sorun olabilir dedi.bilgisayarı ******ürdüm sonra biz halletik dedi ama hala yüklenmiyor. psu 500w

Senin gibi cahil eşşekler bilgisayarcı olabiliyorsa bu makinaya da win7 rahat kurulur deseydiniz keşke o adama. O özelliklerdeki bir makina rahat win7 kurar ve çalıştırır.

Tam bilemem ama ben hdd de sorun var diye düşünüyorum. Yapabiliyorsanız kasa kapağını açıp hdd kablosunu söküp kurulumu başlatın. Önceleri takıldığı yeri geçiyorsa ondandır. Değilse bir daha düşünürüz.

Ankartınızı windows7 desteği var.Kontrol ettim.Ekran kartınızla ilgili yanılabilirim ama windows7 desteği yok gibi.Nvidia sitesine gidip windows7

sürücülerine baktım.Ama orada çıkmadı.Bence böylesine gelişmiş bir ekran kartının mutlaka windows7 desteği vardır.Ben bulamadım sanırımBir isim hatası da olabilir.Eğer ekran kartınızla ilgili bir sorunsa bu hatayı verebilir.

Tüm bu ihtimallere karşı şunu bir deneyin.

Elinizdeki flash bellekle(4 gbolmalı en az)windows7 yi boot edecek şekilde içine aatın.Bunun özel bir programı vardı.Onunla işlemi tamamlayın.

Sonra bios ekranınız gelinvce Quick Boot yani hızlı açılışı hangi kısayoola yapıyorsanız ona basıp flash belleğinizi seçin.DVD sürücünüzde arızalı olabilir.Okuma problemi nedeniyle kurulum gerçekleşmeyebilir.Bir arkdaşımın başına geldi ondan biliyorum.Saygılarımla

Ankartınızı windows7 desteği var.Kontrol ettim.Ekran kartınızla ilgili yanılabilirim ama windows7 desteği yok gibi.Nvidia sitesine gidip windows7

sürücülerine baktım.Ama orada çıkmadı.Bence böylesine gelişmiş bir ekran kartının mutlaka windows7 desteği vardır.Ben bulamadım sanırımBir isim hatası da olabilir.Eğer ekran kartınızla ilgili bir sorunsa bu hatayı verebilir.

Tüm bu ihtimallere karşı şunu bir deneyin.

Elinizdeki flash bellekle(4 gbolmalı en az)windows7 yi boot edecek şekilde içine aatın.Bunun özel bir programı vardı.Onunla işlemi tamamlayın.

Sonra bios ekranınız gelinvce Quick Boot yani hızlı açılışı hangi kısayoola yapıyorsanız ona basıp flash belleğinizi seçin.DVD sürücünüzde arızalı olabilir.Okuma problemi nedeniyle kurulum gerçekleşmeyebilir.Bir arkdaşımın başına geldi ondan biliyorum.Saygılarımla

başıma aynı şey dün geldi arkadaşın bilgisayarına birtürlü kuramıyorduk win 7 yi hatta vistada kuramıyorduk dosyaları genişlet kısmına geliyor mavi ekran hatası veriyordu.biosuna girdik orada sadece xp ve linuksa açıktı o ayarı açıp win 7 yi kurduk. gerçi yine 64 bit win 7 kuramadık 32 bit kurabildik bi bak derim.bide yağmuradamın dediği gibi usb den kurmaya çalış çünkü bizde usb den kurabilmiştik.

Sabırlı ol, biraz bekle.3-5-10 dk.

İlk gelen mavi ekranda ve dosyalar genişletiliyor kısmında biraz bekletebiliyor.

Daha önce başıma geldi, bekleyince geçiyor. (teknik bir problem yoksa tabi)

Bazen win7 kurulumda ramler problem olabiliya.

Çözüm ise basit oveclock cekiyon cpuya yada ramlaeri 667 ye yada 800 hz düşürüyan tecrubeyle sabit benim makinada aynını yapıyor. tam 3 saat ugrastım sorunu oyle cözdüm. kesin cözüm

bende yüklemede sorun yaşamıştım usb ile kurdum sorunsuz kurdu

google'ye "win7 usb tool" yaz karşına çıkar

ama sende başka bir sorun var baska biryerden hd ve ram bulup deneme imkanın varmı genellikle kurulumlarda ram ve hd sorun verir ....

tabii dvd kurulum cddin saglamsa..

Öncelikle DVD,CD sağlıklı yavaş hızda yazdırılmalı sonra kurulumda sürümleri seçtiğimiz ekran gelinceye kadar sabretmeli ordan sonra kurulması gerçekten hızlanıyor.Veya arkadaşların dediği gibi flash disk ile kurabilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...