Jump to content

Harddisk Bir Bölüm Bilgisayarımda Gözükmüyor

Recommended Posts

Sa başıltanda anlaşılacagı gibi önceden c diskim 400 gb dı bunu 2 ye böleyim dedim win 7 de bişiler yaptım böldüm yönet kısmından disk yönetiminden fakat şimdi o bölümdügüm bölümü görmüyor resimde koydum aşagıya link ekleyecem ..

disk i disk yönetiminde görüyor fakat açmıyor sadece sil ve yardım gözüküyor silirsem tekrardan geri gelirmi ne yapamam laızım yardımlarınızı bekliyorumm resim aşagıda link

2ewzgaq.jpg

selametle

Neyse kaçam lazım.. Sorununu ve çözüm yolunu sana yazım...

Yanlış hatırlamıyorsam, bir basic diskte en fazla 4 adet primary bölüm oluşturabilirsin.

Sende 5 tane primary bölüm olduğu için sorun çıkmıştır.

Eğer bu sürücüde önemli bir dosyan yok ise; o bölümü silip, yanındaki bölümlerden birisine sağ tıklatarak birimi genişlet seçeneğini kullanmalısın...

Kolay gelsin......

resme baktım anladıgım kadarı ile bolumu formatlamamıssın diğerlerini ntfs olarak goruyor ama bunu gormuyor . eger ıcınde herhangı bır bılgı kaynak yok ise formatla daha sonrada diğer hdd ve aygıtlara atamadıgı bir harf ver... sorun buyuk ıhtımal cozulecektır.

@CWMaxipowers

Disk yönetiminden tekrar bir fotoğraf ekleyebilirmisin acaba?

Bildiğim kadarı ile basic (temel) diskte en fazla 4 primary bölüm oluşturabilisin. (Tabi logical bölüm oluşturup, bunun altında istediğin kadar bölüm oluşturabiliyoruz.)

Yoksa sen diskini dinamik diskemi çevirdin? :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...