Jump to content

Bilgisayarımda Cd-rom Gözükmüyor..

krstt2

Recommended Posts

Selam Arkadaşlar..

Bilgisayarımda Dwd-Rom Gözükmüyor. Ama Dwd-Rom çalışıyor. Çalıştıgını nerden anladın derseniz İnternetin Driver'ı silinmişti. Kurmak içinde Cd'nin içinden bişey istiyordu. Cd'yi taktım Cd'yi kullanarak Driver'ı kendi tanıttı. Ama Bilgisayarımda Dwd-Rom gözükmüyor... LÜTFEN YARDIM EDİN!!

Kardeş bunun çözümü regeditte, sıasıyla şunları yap;

Başlat> Çalıştır> regedit yaz

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Class \ {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

anahtarına kadar in yani yandaki küçük artılara basarak alt menülere in.

‘UpperFilters‘ ve ‘LowerFilters‘ değerlerini bul ve sil. Ardından restart çek. Haydi hayırlı olsun...

aynısı geçenlerde benim başıma geldi Bilgisayarım(Sağtıkla)Özellikler/Aygıt Yöneticisi'nden bakarmısın CD-DVD Rom üzerinde ünlem işareti varmi diye

Baktım Ünlem İşareti Yok. :S

Kardeş bunun çözümü regeditte, sıasıyla şunları yap;

Başlat> Çalıştır> regedit yaz

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Class \ {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

anahtarına kadar in yani yandaki küçük artılara basarak alt menülere in.

UpperFilters ve LowerFilters değerlerini bul ve sil. Ardından restart çek. Haydi hayırlı olsun...

Bilader baktım ama zaten böyle bişey yoktu. :S

Bios dvd -rom disable mi ? bakdınız mı ?? enabLe olacak...

Evet Enable.. :)

Arkadaşlar bi yardım edin lütfen :S

Cc yi kapat kasayı aç dvd yazıcı kablonu çıkar biri güç biri ıde 2 tanedir onları sök pc ni aç kullandığın program ne ise onunla reg ve sistem bakımını temizliğini yap sonra pc nin tekrar kapat ve aç yani bi restart daha (programın yaptığı değişimler bir restart sonra aktif olur) ve hiçbişey yapmadan kapat çıkardığın kabloları tak ve başlat otamatikman donanım tekrar yüklenecektir

iyide hersey tamam ayarlar kablolar vs aynı sorun bendede var kafasına göre gidiyor gelyor pc'im de cd writer ve dvd writer mevcut dvd writer gidiyo geliyo kafasına göre bilgisayarım sekmesıne tıkladıgımda göremıyorum varoldugunu yani ayarları kontrol ettım kablolarda tamam.. neyden kaynaklanır bu xpnin kendisindenmi acaba

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...