Jump to content

Windows 7 Ultimate Sata2 Hdd Yi Ide Goruyor

axishey

Recommended Posts

yardim pls elimde samsung 320gb sata2 hdd var

win7 ultm. kurdum fakat sistem hdd yi ide olarak goruyor biostan ahci yaptim olmadi raid yaptim olmadi driverlerini dvd yazdim bootan baslattim olmadi usb bellek attim onuda gormedi bunu nasil duzelte bilirim anakart cd sinden bootdrv dosyasinin icerisinde var calısmasi icin tikliyorum menu.exe aciyor secenkerler var win7 x64bit icin seciyorum seceneklerden dosya bulanamdi diyor

bu sorunu nasil cozebilirim?

Bios da sata mode seçeneği varsa onu seçip ayarları kaydet yok ise desteklemiyodur bios güncellemelerine bak bir güncelleme varsa onu yükle sata mode menüsü gelecektir eski bioslarda sata mod desteği olmayabilir yani sata drıver yüklesende bios sata tanımıyorsa bi işe yaramaz

Bios güncellemeye gelince dikkatli olmalısın üretici sayfasında tam uyumlu olanı bulup kur yüklerken internet açık program pencere virüs tarayıcı ve vista win 7 de hesap denetimi iptal et ve yönetici olarak çalıştır bios gönderimi sırasında olacak bir aksama sistemi hiç açılmaz hale getirebilir

kurulumda, sürücü seçme kısımında gelişmişte sürücü yükle diye bir seçenek var ona tıklayıp sabit diskinizin sürücüsünü tanıtmayı deneyin..

bende ordan yapicam ama bi turlu dosyalari acmama izin vermiyor

anakartim : gigabyte ga-ma785gmt-ud2h

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...