Jump to content

Power Mı ? Kasamı ? Kararsız Kaldım ?

saameet_06

Recommended Posts

iyi gunler ark lar elımde

dfı dark lanparty 790fx anakart

ocz 4 gb ddr2 1066 mhz ram

amd athlon x2 7750 2.7 ghz cpu

his hd 4850 ıceq 4 turbo 512 2 adet cross fire modunda

250 gb 7200 rpm sata hdd

lg 22x dvd rw

lg 19 ınc lcd monıtor

2x 30 cm UV kablo

7+1 creative ses sistemi

2x oyun kolu

kulaklık

2. ekran kartını takınca guc kaynagım yetmedı bende degıstırme kararı aldım ve high power ın 650 watt lık guc kaynagını sectım özellıklerı asagıda

adsztw.png 220 ytl

ancak bende kasa yok yane uzay montaj şeklınde kasasız calısıoorum sitede gezerken de şu kasayı gordum

adszjx.png

içinde high power ın 600 watt lık kaynagı var ancak modelını bılmıorum ...

sizce kasayı mı almalıyım yoksa uzay montaja devam edıp 650 watt lık guc kaynagınımı almalıyım cunku kasa ıcındekı kaynak 600 watt

50 watt lık fark var ve bende gorucenız uzere ıvır zıvır cok var sısteme baglı ollan

ve ayrıca 1-2 ay sonra cpu yu degısıp phenom 2 x4 945 veya 965 alacagım

performans acısından 50 watt lık fark sorun yaratırmı ılerıde bana bir turlu karar veremıorum ne yapmam daha mantıklı olur ???

650 wattlık powerde tabiki 600 den iyi performans alırsın. Fakat sadece iyi yani çok daha iyi değil...

Kasa da gerçekten şahane. Sisteminde ayrı bir güzellik taşıyor. Demek istediğim bence kasayı alman sorun olmaz.

Yada şunu önereyim dostum:

Kasayı al. Powerini sat. Daha yüksek bir güçte power al. Ben olsam öyle yapardım...

650 wattlık powerde tabiki 600 den iyi performans alırsın. Fakat sadece iyi yani çok daha iyi değil...

Kasa da gerçekten şahane. Sisteminde ayrı bir güzellik taşıyor. Demek istediğim bence kasayı alman sorun olmaz.

Yada şunu önereyim dostum:

Kasayı al. Powerini sat. Daha yüksek bir güçte power al. Ben olsam öyle yapardım...

yanı kasayı alayım ıcındekı 600 watt lıgı satıp 650 veya 750 lık mı alayım dıorsun ?

benımde aklıma bişi geldı aslında kasayı alsam solesem ıcındekı power ı alın dıe yerıne benım soledıgım 650 veya 750 lıgı monte edıp o sekıl yollayın ekst ra parası ney ıse vereyım dıe ...

Kasanız varsa kasaya gerek yok ama bütceniz yetiyorsa aşağıdaki kasa güzel.Psu olarak fiyat/performans fspdir

XCLIO Godspeed One Advanced, (Power Yok) eSata, Ses-Fan Kontrol, Kasa

FSP 500W 12cm Fan 24 Pin Güç Kaynağı (60GLN)

FSP Epsilon 80Plus 700, 700W, PFC, 12cm Fan, Güç Kaynağı

Please register to see this content.

Arkadaşım veya

linklerinden alacak olduğunuz dahil tüm bileşenlerinizin güç hesaplamasını yapınız ona göre de psu seçimini yaparsınız. Aslında beğendiğiniz model 'de iş görebilir zira ben Highpower 460 W psu ile tek 4850 'li sistem kullanmıştım hiçbir sorun çıkmamıştı.

Arkadaşım veya
linklerinden alacak olduğunuz dahil tüm bileşenlerinizin güç hesaplamasını yapınız ona göre de psu seçimini yaparsınız. Aslında beğendiğiniz model 'de iş görebilir zira ben Highpower 460 W psu ile tek 4850 'li sistem kullanmıştım hiçbir sorun çıkmamıştı.

bendede 400 yetıordu ıdare edıorduk ama 2. 4850 baglayınca pert oldu sımdı ıkısı arasında kladım karar vermek guc :S:S:S sıstemde ıvır zıvır cok bende bıde power alırsam 650 watt kasadakı 600 watt 50 watt fark var ilerde cpu yuda degıscem yukarıda yazdım sorun cıkarmı dıe tereddutteyım

Kafana göre takıl o power de iş görür ama ayrı ayrı vermiyorlarsa orda bir kurnazlık vardır demekki

bir sorun var

İleriyi düşündüğüne göre ya performanslı bi 650 lik yada fiyatı uygun bi 750 lik al üzerlerinde yazanlar çok az markada gerçeği yansıtır çünkü

Kasayı çok beğensende önemli olan içeriği mesela kendim iyi donanımlardan oluşmuş bir pc topladıktan sonra kasayı marangoza da yaptırsam farketmez yani sonra o bildik söz akla gelmesin

Dışı seni yakar içi beni veya tam tersi

Kafana göre takıl o power de iş görür ama ayrı ayrı vermiyorlarsa orda bir kurnazlık vardır demekki

bir sorun var

İleriyi düşündüğüne göre ya performanslı bi 650 lik yada fiyatı uygun bi 750 lik al üzerlerinde yazanlar çok az markada gerçeği yansıtır çünkü

Kasayı çok beğensende önemli olan içeriği mesela kendim iyi donanımlardan oluşmuş bir pc topladıktan sonra kasayı marangoza da yaptırsam farketmez yani sonra o bildik söz akla gelmesin

Dışı seni yakar içi beni veya tam tersi

evt bencede zaten 650 watt kaynak 200 ytl kasaya kalıor 30 ytl bi iş var gıbı yane performasn acısından ama dıger ark larında dusuncelerını beklıoorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...