Jump to content

ÇÖzÜldÜ - İncele - Asus A9550ge Ekran K. Sorunu

-dwe-

Recommended Posts

ÇÖZÜLDÜ

OMEGA DRIVER denilen siteden omega driverlarını indirdim ve sorunu çözdü.

Amca oğlumun bilgisayarına format atayım dediydim. Formatı sorunsuz attım ve ekran kartı

driverının son sürümünü internetten indirdim ve kurdum. Chipset'leri de kurdum. Üstüne bir de Directx9.0c'yi... Artık amca oğlumun en çok oynadığı oyun fifa'yı kurmaya gelmişti.

Fifa kurulunca girmeye çalıştım ancak sürekli aşağıdaki hatayı alıyorum.

nva69j.jpg

Daha önce bir yerlerde, kurcalarken bulduğum "dxdiag"; Directx Tanı aracına girdim. Ekran sekmesinden Direct3D sınama seçeneğine girdim.

25a3zmb.jpg

İlkinde Direct3D 7'yi deniyor. Sorun yok. Dönen küp gözüküyor. Ancak ikincisinde ve üçüncüsünde, yani dx3d 8 ve dx3d 9'da şu hatayı veriyor.

33b38eb.jpg

İşin ilginç tarafı tüm bunlar formattan sonra olmaya başladı.

NOTLAR:

1. Format CD'si burdan indirdiğim SP3'lü XP. Aralık 2009'a kadar güncel wmp11 ve ie8 yüklü olan hani. (üzgünüm ismini unuttum)

2. Ekran kartı sürücülerini Asus'tan, ATi'den ve sanırım amd'nin bir driver sitesinden indirdim. Üç çeşit.

Yongaseti (Chipset) VIA. Hem VIA'dan, hem de anakart asus olduğu için Asus'tan indirdim denedim.

Kasa Donanımı:

mm2y6s.jpg

1gpt20.jpg

yanlış drıver indirmediğinden emin ol önce bir...mesela vista ya uygun drıver indirmişte olabilirsin mesela..bunlara dikkat et..bence orjinal drıver cdleri yoksa parçaların kendi sitelerinden indir drıverleri vede indirirkende seçenekleri incele...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...