Jump to content

Özel Sıkıştırma Dosya Boyutunu Kücültme

CWMaxipowers

Recommended Posts

Selamünaleyküm

beyler mutlaka görüyorsunuz oyunlarda mp3 ler de bir çok şeyde özel sıkıştırmalar yapıyorlar 10 gb dosyayı 5 gb a sıkıştırıyorlar açtıgımızda 10 gb oluyor tekrardan bunu nasıl yapıyorlar bunu neyle yapıyorlar eger yardımcı olabilir isenizse sevirim.. bu arada winrar ile winzip ile sıkıştırma degil farklı yöntemlerle yapıyorlar bu email yoluyla yapılan var oda degil o yöntemde işe yaramıyor yardımlarınızı bekliyorum Kolay gelsin.

• Administrator
UHARC dan bahsediyor sanırım.

10gb'lik bir dosyanın 5GB'ye inmesi anormal değil. İçinde ne olduğuna bağlı. UHARC bile 10GB'lik mp3 arşivini 5gb yapamaz. %10 bile sıkıştıramaz. Mp3 zaten sıkıştırılmış bir formattır.

o 10 gb ı 5 gb a dönüştürme misaldı..Benim demek istedigim burdaydı gine birisi win 7 yi boyutunu hemen hemen yarı yarıya düşürmüştü..ben onu merak etmiştim.. Yani şuanda en iyi boyut düşürme programı hangisi ?? .wirarda rarlıyom fakat nafile boyutu aynı oluyor.

10gb'lik bir dosyanın 5GB'ye inmesi anormal değil. İçinde ne olduğuna bağlı. UHARC bile 10GB'lik mp3 arşivini 5gb yapamaz. %10 bile sıkıştıramaz. Mp3 zaten sıkıştırılmış bir formattır.
oyunlarda mp3 ler de bir çok şeyde

Anladıgım kadarıyla esas olarak oyunlardan bahsediyor.diğerleri lafın gelişi :D

• Administrator
o 10 gb ı 5 gb a dönüştürme misaldı..Benim demek istedigim burdaydı gine birisi win 7 yi boyutunu hemen hemen yarı yarıya düşürmüştü..ben onu merak etmiştim.. Yani şuanda en iyi boyut düşürme programı hangisi ?? .wirarda rarlıyom fakat nafile boyutu aynı oluyor.

Win7'nin içinden birşeyler silmişlerdir. Neyle sıkıştırırsan sıkıştır daha fazla küçülmez.

Arkadasimiz ii Bir Konuya Deginmis Bende lontokyo isimli Arkadasimiza Pm Attim Mesela Su konudaki http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=57263 Paylastigi Videonun Boyutu (Link Bu

Please register to see this content.
) Rardan Cikarinca 1 Gb Den Fazla Ama Rardayken 2 Mb Bi Turlu Bulamadim Nasil Yapildigini Umarim Geldiginde Dikkate Alir yazdiklarimida Yardimci Olur Bize :D

İster Win 7 ister xp adı ne olursa olsun o iso dosyasının.Bazı uyanıklar içine boş dosyalar koyup şişirip 700 mb boyutunda veya farklı boyutta adınıda paylaşım koyarak nete upload ediyorlar galiba amaçları netten insanlar indirdikçe puan kazanmak.Çünki böyle bir teknoloji bildiğim kadarı ile yok.Forumda daha önce bunula alakalı bir başlık açmıştım

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=56688[/CODE]

Videolara gelince ekran görüntüsünü video olarak kaydeden programlar(camtasia,bsr,super screen recorder,camstudio,snagit vb.) teknolojisi farklı çok yüksek boyutlu dosyaları çok iyi sıkıştırıp boyutunu % 5-10 lara indirebiliyor.

Recep Kardesim Videolarin Formatlari Avi Cok Mukemmel kalite Iste Sikistirdiklari Programi Ve Nasil Kullandiklarini Ogrenmek Istedik :D Mesela Ben Yurt Disindayim 1 Gb'Lik Bi Egitim Setini Kardesime Ulastirmak Icin Internetten Indirmesine Gerek Kalmaz Sikistirip Msn'den Gonderirim Cokta Mukkemmel Olur.. Saygilar

Sebebi şu: videolar framelerden oluşur ve bilgisayardan alınan görüntülerde frameler genelde aynı kalır bu yüzden sıkıştırma programları çok daha kolay gruplayarak boyutu düşürebiliyorlar.Ama mesela camtasia nın yeni versiyonunda otomatik zoom yapan bir seçenek var o seçeneği kullandığınız zaman sıkıştırma çok etkili olmuyor çünkü frameler sürekli değişiyor örneğin bazen klasöre yakınlaşıyor ve framein çoğu beyaz oluyor bir sonraki framede ise birden arkaplan çıkıyor farklı bir renk oluyor.E haliyle sıkıştırma programıda etkisiz kalıyor.

arkadaşlar en iyi sıkıstırmayı kgb archiver denen bir program yapıyor fakat o programı tam performans calıstırabilecek pc lerden türkiyede pek yok galiba çünkü en iyi sıkıstırma modunda 1gb ram ile günlerce sürecegini gosteriyor pcnize güveniyorsanız deneyin ben bir arkadasın office 2007 yi o programla sıkıstırdıgını gordün yanılmıyorsam 30 mb falan oldu

• 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...