Jump to content

Bilgisayar Açılmıyor

TuTaMixx

Recommended Posts

arkadaşlar benim ramin hızı 533 mhz ben biostan 667 yaptım f10 yaptım kaydettim ve birdaha açılmadı bilgisayar çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor ne yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim...

denemedim birara bilgisayar donuyodu hiç açılmıyordu kasayı açtım bu seferde anakart yanmış oldu belkide küçük bir sorundu kasayı açtığım için anakart yandı :D şimdi ram mi yanmış olabilir yoksa biostan düzeltilirmi ?

bios moda geçebiliyosan boardın sağlam demektir.ramlarının yanmış olma ihtimalide var tabi.voltajını yükseltmişsin.sen bios pilin çıkar tak bide ramını başka bi slota tak.ondan sonra sonucu yaz ona göre değerlendirelim.

yok hiçbir görüntü gelmiyor ekrana

anladığım kadarıyla soğuk iç ama çok karışık anlatmışsın başka bişeyde olablir ..kasadan koku geldimi hiç.?

anladığım kadarıyla soğuk iç ama çok karışık anlatmışsın başka bişeyde olablir ..kasadan koku geldimi hiç.?

valla hiç bakmadım karışık olan birşey yok ben biosa girdüm dram bölümünden auto seçiliydi ben 667 yi seçtim yeniden başlattım pcyi ekrana hiçbir görüntü gelmedi pc açık değilmiş gibi hiçbir görüntü yok ama pc çalışıyor....

valla hiç bakmadım karışık olan birşey yok ben biosa girdüm dram bölümünden auto seçiliydi ben 667 yi seçtim yeniden başlattım pcyi ekrana hiçbir görüntü gelmedi pc açık değilmiş gibi hiçbir görüntü yok ama pc çalışıyor....

pil çıkık şekilde 10 15 dk pc çalıştır sonrasında kapa aç bir kaç defa ...

yapabılırsen bıosdan eskı halıne getırmeye bak. ayrıntı olack ama win acılıs sesı gelıyormu yoksa sadece sıyah ekranda mı kalıyor

denemende fayda var sırasıyla dusuk ıhtımal ama olsun..

ekranı ac kapa

ekran ıle kasa baglantısını kontrol et

kasa acıksa ram i cıkar temizle beyaz silgi ile silsen de olur slotunu değiştir.

hdd kablosunu kontrol et baska yer var ise değiştir oraya tak

aklıma bunlar gelıyor.... kolay gelsin...

cvp : bip sesi demedim pcnın acılıs kapanıs sesı demek ıstedım sen dedın ya ekrana bısı gelmıo ama pc calısıyor ne oldugunu anlamak ıcın sordum..

anakartınızın markası nedir acaba eğer asus ise size sorun çıkartıcaktır bende bir ara vardı asus anakart bios ile oynadım bir daha dikiş tutmamıştı en sonunda yaktı kendini benide kendinide kurtardı :download1:

anakartım ECS 945gct-m2

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...