Jump to content

Deamon Tool Autoit Katılımsız Yapma ?

Mytolocia

Recommended Posts

Aradaşlar Autoit ile deamon tools u katılımsız yapıyorum fakat bir yerde tusa basmıyor. Send("{Enter}") ile de denedim controlclick ile de orada takılıyor. Bi bakarmısınız.

Opt("TrayIconHide", 1)

Opt("WinWaitDelay",100)

Opt("WinTitleMatchMode",4)

Opt("WinDetectHiddenText",1)

Opt("MouseCoordMode",0)

Run('DTLite4355-0068.exe')

Winwait("DAEMON Tools Lite","DAEMON Tools Lite 4.35.5.0068 Kurulum sihirbazına hoşgeldiniz")

WinSetTrans("DAEMON Tools Lite","DAEMON Tools Lite 4.35.5.0068 Kurulum sihirbazına hoşgeldiniz",1)

WinActive("DAEMON Tools Lite","DAEMON Tools Lite 4.35.5.0068 Kurulum sihirbazına hoşgeldiniz")

Send("{ENTER}")

Winwait("DAEMON Tools Lite","Lisans Sözleşmesi")

WinSetTrans("DAEMON Tools Lite","Lisans Sözleşmesi",1)

WinActive("DAEMON Tools Lite","Lisans Sözleşmesi")

Send("{ENTER}")

Winwait("DAEMON Tools Lite","License Type")

WinSetTrans("DAEMON Tools Lite","License Type",1)

WinActive("DAEMON Tools Lite","License Type")

Send("{ENTER}")

Winwait("DEAMON Tools Lite","Bu kısımdan, yüklemek istediğiniz bileşenleri seçip, istemediklerinizin işaretlerini kaldırabilirsiniz. Devam etmek için lütfen İleri tuşuna basınız.")

WinActive("DEAMON Tools Lite","Bu kısımdan, yüklemek istediğiniz bileşenleri seçip, istemediklerinizin işaretlerini kaldırabilirsiniz. Devam etmek için lütfen İleri tuşuna basınız.")

Send("{TAB}{ENTER}")

Winwait("DEAMON Tools Lite","Support the DAEMON Tools Team ")

WinSetTrans("DEAMON Tools Lite","Support the DAEMON Tools Team ",1)

WinActive("DEAMON Tools Lite","Support the DAEMON Tools Team")

Send("{ENTER}")

Winwait("DEAMON Tools Lite","Yükleme Klasörü Seçimi ")

WinSetTrans("DEAMON Tools Lite","Yükleme Klasörü Seçimi ",1)

WinActive("DEAMON Tools Lite","Yükleme Klasörü Seçimi")

Send("{ENTER}")

Winwait("DEAMON Tools Lite","DAEMON Tools Lite Kurulum Sihirbazı Tamamlanıyor ")

WinSetTrans("DEAMON Tools Lite","DAEMON Tools Lite Kurulum Sihirbazı Tamamlanıyor ",1)

WinActive("DEAMON Tools Lite","DAEMON Tools Lite Kurulum Sihirbazı Tamamlanıyor")

ControlClick("DAEMON Tools Lite ","","Button4")

Send("{ENTER}")

Bu da kullandıgım kurulum dosyası :

http://rapidshare.com/files/338219076/DTLite4355-0068.rar[/CODE]

#NoTrayIcon
Opt("WinTitleMatchMode",4)
Opt("WinDetectHiddenText",1)
RegWrite("HKEY_CURRENT_USER\Software\DT Soft\DAEMON Tools Pro\View","Language","REG_DWORD","1055")
Run('DTLite4355-0068.exe')
_Win_Wait("DAEMON Tools Lite","Kurulum sihirbazına hoşgeldiniz")
ControlCommand("DAEMON Tools Lite","Kurulum sihirbazına hoşgeldiniz", "Button2", "Check", "")
_Win_Wait("DAEMON Tools Lite","Lisans Sözleşmesi")
ControlCommand("DAEMON Tools Lite","Lisans Sözleşmesi", "Button2", "Check", "")
_Win_Wait("DAEMON Tools Lite","License Type")
ControlCommand("DAEMON Tools Lite","License Type", "Button2", "Check", "")
_Win_Wait("DAEMON Tools Lite","Bu kısımdan, yüklemek istediğiniz bileşenleri seçip")
ControlCommand("DAEMON Tools Lite","Bu kısımdan, yüklemek istediğiniz bileşenleri seçip", "Button2", "Check", "")
_Win_Wait("DAEMON Tools Lite","Support the DAEMON Tools Team")
ControlCommand("DAEMON Tools Lite","Support the DAEMON Tools Team", "Button4", "UnCheck", "")
ControlCommand("DAEMON Tools Lite","Support the DAEMON Tools Team", "Button2", "Check", "")
_Win_Wait("DAEMON Tools Lite","Yükleme Klasörü Seçimi")
ControlCommand("DAEMON Tools Lite","Yükleme Klasörü Seçimi", "Button2", "Check", "")
_Win_Wait("DAEMON Tools Lite","DAEMON Tools Lite Kurulum Sihirbazı Tamamlanıyor")
ControlCommand("DAEMON Tools Lite","DAEMON Tools Lite Kurulum Sihirbazı Tamamlanıyor", "Button5", "Check", "")
ControlCommand("DAEMON Tools Lite","DAEMON Tools Lite Kurulum Sihirbazı Tamamlanıyor", "Button2", "Check", "")
Exit
Func _Win_Wait($TITLE,$TEXT = "",$SetTrans = 0)
	Winwait($TITLE,$TEXT)
	If $SetTrans = 1 Then WinSetTrans($TITLE,$TEXT,1)
	If Not WinActive($TITLE,$TEXT) Then WinActivate($TITLE,$TEXT)
	WinWaitActive($TITLE,$TEXT)
	If $SetTrans = 1 Then WinSetTrans($TITLE,$TEXT,1)
EndFunc

Ekranları gizlemek için, exite kadar olan _Win_Wait satırlarının sonuna 1 eklemen gerekiyor. Yani en baştakini örnek verirsem;

_Win_Wait("DAEMON Tools Lite","Kurulum sihirbazına hoşgeldiniz",1)[/CODE]

olacak

Neyse kolay gelsin.......

Eline Sağlık BLue Life herzamanki gibi yardımıma kosuyorsun. Peki ben nerde hata yapmısım ? ControlCommand mı kullanmam gerekiyormus ?

birde

RegWrite("HKEY_CURRENT_USER\Software\DT Soft\DAEMON Tools Pro\View","Language","REG_DWORD","1055")

yukarıdaki nedir ?

Normal send komutuna göre Control komutları daha sorunsuzdur. Açıkçası direk hızlı bir şekilde senin çalışmanı ControlCommand ile düzenledim.

Ordaki RegWrite ise, eğer bu ilgili setup dosyası, ilgili bilgisayarda, ilk defa çalıştırılıyorsa (bende olduğu gibi) language kutusu çıkıyor.

Başlangıçtaki bu language kutusunu kaldırmak için o reg değerinin yazılması gerekiyordu. Yani o Reg değeri otomatik olarak kurulumu dilini Turkçe yapıyor....

Daha öncede söylediğim gibi ben katılımsız konularıyla fazla ilgili deyilim. Tabi bu tip reg değerlerini almak için bir takım programlar mevcut.

Ben

Please register to see this content.
ürünlerini seviyorum...

Kolay gelsin.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...