Jump to content

Power Suite 2009 Problemi ! Yardım Lutfen !

saameet_06

Recommended Posts

arkadaslar pc mın bı zaman sonra yavaslamasından şikayet ederek bır konu acmıstım ve bana bu programı kullnırsam sorun kalmayacagını soledıler bende kullandım ılk once boot registery lerı yane not defterı artıklarını pc den sildirdım ardındanda pc performans bolumunden pc nın performansını yukseltttım programı kullannalar ne demek ıstedıgımı annamıslardır sanırım . ancak pc gercekten hızlanmasına rahmen pc de yuksek derecede stabılıte problemlerı cıkmaya basladı örnek vermek gerekırse ;

adszpyw.png

yukarıdakı resımde goruldugu gıbı gorev cubugundakı acık olan pencerelere tıkladıgımda pencereler acılmıor 2 veya 3. kerekı denemelerımde acılıor sankı çin malı dokunmatık telefonların kalıtesız dokunmatık yapıları gibi bır hal aldı. ayrıca mesengerden bır ıletı geldıgınde sarı sekılde yanan ıletı sayfasını acmama rahmen o sarı ısık hala yanmaya devam etmekte ve 2-3 kere sayfayı ındırıp tekrar acmakla bırlıkte duzelıor bu winanmp ve dıger sayfalar ıcınde gecerlı .

adszoe.png

bu resımdede goruldugu gıbı ınternet ıcınde gezerken sayfalar arasında ilerı gerı yaparken her tıkladıgımda en yukarıdakı barda ( yanıt vermıyor ) yazısı cok hızlı bir bıcımde yanıp sonmekte ve gene 2 veya 3 . kere tıklamamda sayfalar arasında gecıs yapmakta pc .

ben şöle düşünüyorumkı acaba program benım iştetım sıstemıne ıhtıyacı olan bazı dosyalarıda sılmıs olabılırmı dıye dusunuoorum sorum bıraz uzun oldu ama okuyanlar ıcın sımdıden tsk ederm sebeplerını bılenlerden yardım ıstıoorum :(

işletim sistemi ne bu programlar vista ve win7 de tam verimlilik vermiyor

ve böyle hatalar cıkartabiliyor

pcyi hızlandırmak istiyorsan bu konuda bende hassasım her programı denedim nette ne bulursam halada deniyorum

eger xp kullanıyorsan Advanced WindowsCare + Registry mechanic + Sistem mechanic bunları kullanabilirsin

win7 ve wista kullanıyorsa Tuneup 2010 + Registry mechanic + Ccleaner + Defragler

şimdi diyeceksinki TUNEUP VE Advanced WindowsCare + Sistem mechanic Diger önerdigin programların işini görüyor zaten onları kurmam neyi degiştirirki

Her Programın Kendine ait tarama bulma ve onarma algosu vardır bu programlar bu işte gercekten başarılı

yaklasık 2 senedir registry optimizer gibi programları deniyorum bana en başarılı gözüken bunlar

Deneyebilirsin Ve denedikten sonrada yorumu yaz olumlu olumsuz yönde

Şimdi Senin Soruna Gelecek olursak o sorunu manual olarak halledemessin Sistem cdni Tak onarma yap ancak böylece gecer

veya Sen diyecen simdi Bu program backup alıyor zaten onları geri yüklesem olurmu eger bu suitte Speedupmypc programıda yer alıyorsa ve kullandıysan programın aldıgı backup işe yaramıyacaktır . KOLAY GELSİN

işletim sistemi ne bu programlar vista ve win7 de tam verimlilik vermiyor

ve böyle hatalar cıkartabiliyor

pcyi hızlandırmak istiyorsan bu konuda bende hassasım her programı denedim nette ne bulursam halada deniyorum

eger xp kullanıyorsan Advanced WindowsCare + Registry mechanic + Sistem mechanic bunları kullanabilirsin

win7 ve wista kullanıyorsa Tuneup 2010 + Registry mechanic + Ccleaner + Defragler

şimdi diyeceksinki TUNEUP VE Advanced WindowsCare + Sistem mechanic Diger önerdigin programların işini görüyor zaten onları kurmam neyi degiştirirki

Her Programın Kendine ait tarama bulma ve onarma algosu vardır bu programlar bu işte gercekten başarılı

yaklasık 2 senedir registry optimizer gibi programları deniyorum bana en başarılı gözüken bunlar

Deneyebilirsin Ve denedikten sonrada yorumu yaz olumlu olumsuz yönde

Şimdi Senin Soruna Gelecek olursak o sorunu manual olarak halledemessin Sistem cdni Tak onarma yap ancak böylece gecer

veya Sen diyecen simdi Bu program backup alıyor zaten onları geri yüklesem olurmu eger bu suitte Speedupmypc programıda yer alıyorsa ve kullandıysan programın aldıgı backup işe yaramıyacaktır . KOLAY GELSİN

win 7 kullaanıoorum ve dedıgın programları deneyecegım sanırım gercekten onarım sart cunku pc nın video performansıda dusmeye basladı drıver ı yok gibi dalgalanıor bazı yerlerde :S

pc de ccleaner

ve your unıstaller(2009 son versıyonu) dısında temızlık programı olmasın

ne kadar cok program, pc ıcın bır o kadar yuk

bunlarla duzenlı bı sekılde temızlık yap

kaspersky da kurulu olsun

tarayıcı olarak da opera kullan

pc de ccleaner

ve your unıstaller(2009 son versıyonu) dısında temızlık programı olmasın

ne kadar cok program, pc ıcın bır o kadar yuk

bunlarla duzenlı bı sekılde temızlık yap

kaspersky da kurulu olsun

tarayıcı olarak da opera kullan

your ınstaller ı kullanıoorum bende tarayıcı mozılla korumayıda norton 2010 la yapıoorum ama bu programı kurmadan once cok rahat calısıorddum sadece zaman gectıkce yavaslıordu .

baska onerısı olan varmı ark lar :S

sistem geri yukleme yap

evt yapıcam ama bu program yerıne performanslı ve ısletım sıstemındekı dosyaları sılmıcek saglam programlar onerıırsenız daha ii yardımcı olursunuz cunku bu programın sıldıgını dusunuoorum o yuzde nbole yapıor :download1:

kardeş bak bende win 7 kullanıyorum asagıdaki resimde gördügün programları kullanıyorum zaten daha iyileride yok piyasada en azından benim gözümde öyleler

ekranalntsb.jpg

dostum senın en basta verdıgın programları kayıt ettım tsk ederm :download1: ama ıste kullanıpta ne gıbı seyler goren ınsalarıda gormek adına alternatıf uretmeye calısoorum :friends:

dostum senın en basta verdıgın programları kayıt ettım tsk ederm :download1: ama ıste kullanıpta ne gıbı seyler goren ınsalarıda gormek adına alternatıf uretmeye calısoorum :friends:

birde bişi dıcem bu tuneap ın 2010 u obermıorlar cok kasıormus 2009 u onerıorlar sende öle bişi oldumu ???

Sana dost tavsiyesi benzer işlevlere sahip programların bu işlevlerini(kayıt defterini temizleme gibi) beraberce kullanma.Zira bunlar kullandığın yere göre kayıt defterinde,gerekli dosyalarda silinmelere veya hasara yol açabilirler.Ben gereksiz dosya temizliğinde advanced system care yi

sistemdeki dosyaların ve donanımların simgelerini değiştirmede tune up'u,gereksiz servisleri kapatmada win7 manager 1.1.7 yi,program silme de your uninstalleri tercih ederim.Disk birleştirme de öncelelri diskeeperi şimdi ise raxco perfect diski kullanıyorum.Saygılarımla

Sana dost tavsiyesi benzer işlevlere sahip programların bu işlevlerini(kayıt defterini temizleme gibi) beraberce kullanma.Zira bunlar kullandığın yere göre kayıt defterinde,gerekli dosyalarda silinmelere veya hasara yol açabilirler.Ben gereksiz dosya temizliğinde advanced system care yi

sistemdeki dosyaların ve donanımların simgelerini değiştirmede tune up'u,gereksiz servisleri kapatmada win7 manager 1.1.7 yi,program silme de your uninstalleri tercih ederim.Disk birleştirme de öncelelri diskeeperi şimdi ise raxco perfect diski kullanıyorum.Saygılarımla

evt benımde basıma o geldı zaten pc kotu durum da :S

bu soledıgın programların bazıları sıstemde arka planda calısıormus sanırım herhangı bır kasma soz konusu olurmu pekı ??

ve ayrıca tune up 2010 u cok kasıor dıorlar ve begenmemısler 2009 onerıolar dorumu ??

birde sistemdeki dosyaların ve donanımların simgelerini değiştirmede derken onu annayamadım :S:S:

Tune up arkaplanda çalışır.3 tane programı arka planda çalışıyor.Yamicsoft win7 manager ile bu üçünü de direk sliyorum.Bir daha da açılmıyorlar.2010 sürümünü çok fazla kullanmadım.Yorum yapamam.Sana yine bir dost tavsiyesi 1 click maintenance ile sistemi tümüylr programların eline bırakma.Ne yaptıkları belli olmuyor.Advanced system care de your uninstaller de win7 manager de bunlar var.Ama kısayolunu hemen siler hiç kullanmam.Programın ne yaptığını bilmek isterim.O yüzden böylesine sistemle oynayan programları kullanırken dikkatli ol.Önceden acronis ile bir sistem yedeği al.Sonra bu tür programları çalıştır.Sorun olursa yedeğe dönersin olur biter.Saygılarımla

Donanım simgelerinden kastımı aşağıdaki resim daha iyi anlatır.

29aayo.jpg

Tune up arkaplanda çalışır.3 tane programı arka planda çalışıyor.Yamicsoft win7 manager ile bu üçünü de direk sliyorum.Bir daha da açılmıyorlar.2010 sürümünü çok fazla kullanmadım.Yorum yapamam.Sana yine bir dost tavsiyesi 1 click maintenance ile sistemi tümüylr programların eline bırakma.Ne yaptıkları belli olmuyor.Advanced system care de your uninstaller de win7 manager de bunlar var.Ama kısayolunu hemen siler hiç kullanmam.Programın ne yaptığını bilmek isterim.O yüzden böylesine sistemle oynayan programları kullanırken dikkatli ol.Önceden acronis ile bir sistem yedeği al.Sonra bu tür programları çalıştır.Sorun olursa yedeğe dönersin olur biter.Saygılarımla

Donanım simgelerinden kastımı aşağıdaki resim daha iyi anlatır.

29aayo.jpg

hmm annadım tsk ederm :download1:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...